Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bakterie. Co znamená pojem Bakterie z kategorie Věda?

Co je to Bakterie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bakterie?

Bakterie jsou miniaturní živá tělíska, která měří méně než setinu milimetru, nelze je tedy pozorovat okem. Patří k nejjednodušším formám života. Bakterie má pouze jednu buňku, kterou pokrývá buněčná stěna. I když je rozměry malá, patří k nejrozšířenějším žijícím organizmům. Ne všechny bakterie jsou škodlivé, existují i takové, které zdraví prospívají. Do skupin lze bakterie rozdělit podle tvarů. Kulovité bakterie se nazývají koky a v průměru měří jednu tisícinu milimetru. Koky se dělí na další podskupiny, stafylokoky, streptokoky, gonokoky a podobně. Bacily jsou o něco větší a mají tvar tyčinek. Jako zahnuté tyčinky vypadají vibria, spirálovité jsou spirochéty.
Některé bakterie se pohybují pomocí bičíků, jiné nejsou pohyblivé. K množení dochází pomocí velmi rychlého dělení, pohlavní kontakt není nutný. Při nepříznivých podmínkách se mění na spory, které odolávají jak teplu, tak dezinfekci. Organizmus člověka toleruje přítomnost některých bakterií, jiné však dokáží vyvolat nemoci. Do organizmu se dostávají různými cestami, pak mohou poškozovat tělesné tkáně nebo produkovat jedy. Organizmus pak reaguje zánětem a tvorbou protilátek, nápomocné jsou léky a očkování.


Definice odborného termínu, slova Bakterie. Co znamená pojem Bakterie z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bakterie se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: Bakterie, synonymum, vysvětlení, přesný výraz, popis, význam slova, co to je, definice pojmu, názvosloví, pojem, definice, Věda, slovo, lexikon, termín, odborné názvosloví, slovník, heslo


Pojem Bakterie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Bakterie na Google.cz

Najít termín Bakterie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bakterie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bakterie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bakterie ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Bakterie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bakterie například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Bakterie? resp. co označuje slovo Bakterie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bakterie, odpověď na dotaz co je to Bakterie?. Víte např. kdo to je Závozník? Znáte a víte kdo je Únosce? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bakterie v jiné sekci než Věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.