Co je to?
Definice odborného termínu, slova Revmatologie. Co znamená pojem Revmatologie z kategorie Lékařství?

Co je Revmatologie?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Revmatologie

Revmatologie je pojmenování lékařského oboru, zaměřujícího se na pohybový aparát. Jeho náplní je diagnostika i konzervativní léčba onemocnění, která pohybový aparát i další orgány postihují. Revmatické onemocnění se nejčastěji projevuje na kloubech, kostech, páteři, svalech, vazech a dalších částech těla.
Nejde však o onemocnění kloubů, ale o postižení imunitního systému. Ten pak napadá klouby, poškozuje je bez možnosti nápravy a vyvolává chronické bolesti. Revmatická onemocnění, kterými se revmatologie zabývá, jsou více druhů, k nejznámějším patří revmatoidní artritida, lupénka a Bechtěrevova nemoc.


Co je to Revmatologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Revmatologie. Co znamená pojem Revmatologie z kategorie Lékařství?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Revmatologie sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Revmatologie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: wiki, pojem, definice pojmu, heslo, co to je, význam pojmu, lékařství, co je to Revmatologie?, lexikon, informace, termín, význam slova, synonymum, terminus technicus, vysvětlení, odborné názvosloví, Revmatologie, slovo


Pojem Revmatologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Revmatologie na Google.cz

Zkusit najít pojem Revmatologie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Revmatologie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Revmatologie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Revmatologie ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Revmatologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Revmatologie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Revmatologie? resp. co je to Revmatologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revmatologie, odpověď na dotaz co je to Revmatologie?. Víte např. kdo to je Tereza Balonová? Znáte a víte kdo je Petros Michopulos? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Sestra s čepicí, revmatologie, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.