Co je to?
Definice odborného termínu, slova Revmatologie. Co znamená pojem Revmatologie z kategorie Lékařství?

Co je Revmatologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Revmatologie

Revmatologie je pojmenování lékařského oboru, zaměřujícího se na pohybový aparát. Jeho náplní je diagnostika i konzervativní léčba onemocnění, která pohybový aparát i další orgány postihují. Revmatické onemocnění se nejčastěji projevuje na kloubech, kostech, páteři, svalech, vazech a dalších částech těla.
Nejde však o onemocnění kloubů, ale o postižení imunitního systému. Ten pak napadá klouby, poškozuje je bez možnosti nápravy a vyvolává chronické bolesti. Revmatická onemocnění, kterými se revmatologie zabývá, jsou více druhů, k nejznámějším patří revmatoidní artritida, lupénka a Bechtěrevova nemoc.


Co je to Revmatologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Revmatologie. Co znamená pojem Revmatologie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Revmatologie? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Revmatologie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: termín, co znamená, názvosloví, formulace, lexikon, co je to Revmatologie?, synonymum, význam slova, slovník, informace, přesný význam, pojem, wiki, vysvětlení, slovo, význam pojmu, popis, odborné názvosloví


Pojem Revmatologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Revmatologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Revmatologie ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Revmatologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Revmatologie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Revmatologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Revmatologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Revmatologie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte jaká je definice termínu Revmatologie? resp. jaká je definice slova Revmatologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revmatologie, odpověď na dotaz co je to Revmatologie?. Víte např. kdo to je Wrestler? Znáte a víte kdo je Prvotrestaná osoba? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.