Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Revmatologie. Co znamená pojem Revmatologie z kategorie Lékařství?

Co to je Revmatologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Revmatologie?

Revmatologie je pojmenování lékařského oboru, zaměřujícího se na pohybový aparát. Jeho náplní je diagnostika i konzervativní léčba onemocnění, která pohybový aparát i další orgány postihují. Revmatické onemocnění se nejčastěji projevuje na kloubech, kostech, páteři, svalech, vazech a dalších částech těla.
Nejde však o onemocnění kloubů, ale o postižení imunitního systému. Ten pak napadá klouby, poškozuje je bez možnosti nápravy a vyvolává chronické bolesti. Revmatická onemocnění, kterými se revmatologie zabývá, jsou více druhů, k nejznámějším patří revmatoidní artritida, lupénka a Bechtěrevova nemoc.


Co je to Revmatologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Revmatologie. Co znamená pojem Revmatologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Revmatologie? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Revmatologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, popis, přesný výraz, co to je, formulace, heslo, co je to Revmatologie?, Lékařství, odborný výraz, termín, wiki, význam pojmu, význam, terminus technicus, pojem, definice pojmu, Revmatologie


Pojem Revmatologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Revmatologie

Zkusit najít pojem Revmatologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Revmatologie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Revmatologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Revmatologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Revmatologie na Google.cz

Hledat heslo Revmatologie ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Revmatologie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Revmatologie? resp. co znamená Revmatologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revmatologie, odpověď na dotaz co je to Revmatologie?. Víte např. kdo to je Drákula? Znáte a víte kdo je Martin Maxa? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Revmatologie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.