Co je to?
Definice výrazu Ančovička. Co znamená odborný pojem Ančovička z kategorie Jídlo?

Co to je Ančovička? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ančovička

Z malé mořské rybky známé jako sardel obecná se připravuje kulinářská pochoutka, které se říká ančovičky. Používají se v rostlinném oleji ve formě filetů nebo oček s kapary. V obchodech se nejčastěji vyskytují pod názvem sardelová očka. Kromě oleje se na ančovičky používají různé kořenící směsi, které ještě podtrhují jejich chuť.
Pravé ančovičky pocházejí pouze ze Středozemního moře. Worcestrová omáčka v sobě obsahuje i sardel. Ančovičky v sobě obsahují poměrně důležité omega 3 mastné kyseliny, které lidské tělo potřebuje k správnému fungování. Maso dále obsahuje železo a vápník.


Co je to Ančovička? Význam slova, termín, Definice výrazu Ančovička. Co znamená odborný pojem Ančovička z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ančovička s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Ančovička patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co znamená, informace, terminologie, slovník, terminus technicus, co to je, popis, jídlo, význam pojmu, význam, slovo, odborný výraz, přesný výraz, heslo, význam slova, co je to Ančovička?, synonymum, wiki


Pojem Ančovička je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ančovička? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Sardel obecná (Engraulis encrasicolus) je mořská rybka z čeledi sardelovitých.
Dorůstá velikosti 10–15 cm. Žije v Atlantiku, ve Středozemním a Černém moři. Živí se živočišným planktonem.
Sardel obecná je významná hospodářská ryba. V kuchyni je známá jako delikatesa pod názvem ančovičky. Používají se v rostlinném oleji ve formě filetů či oček s kapary. V obchodní síti jsou nejčastěji prodávána pod názvem sardelová očka.

Ančovičky s olivami

Talíř s Ančovičkami servírovanými s černými olivami. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay
Talíř s Ančovičkami servírovanými s černými olivami. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Ančovička ve Wikislovníku

Hledat frázi Ančovička ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ančovička ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ančovička na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ančovička ve Wikimedia Commons

Najít heslo Ančovička ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ančovička například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ančovička? resp. co přesně označuje termín Ančovička? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ančovička, odpověď na dotaz co je to Ančovička?. Víte např. kdo to je Nezaopatřené dítě? Znáte a víte kdo je Ektomorf? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.