Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ančovička. Co znamená odborný pojem Ančovička z kategorie Jídlo?

Co je to Ančovička? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ančovička

Z malé mořské rybky známé jako sardel obecná se připravuje kulinářská pochoutka, které se říká ančovičky. Používají se v rostlinném oleji ve formě filetů nebo oček s kapary. V obchodech se nejčastěji vyskytují pod názvem sardelová očka. Kromě oleje se na ančovičky používají různé kořenící směsi, které ještě podtrhují jejich chuť.
Pravé ančovičky pocházejí pouze ze Středozemního moře. Worcestrová omáčka v sobě obsahuje i sardel. Ančovičky v sobě obsahují poměrně důležité omega 3 mastné kyseliny, které lidské tělo potřebuje k správnému fungování. Maso dále obsahuje železo a vápník.


Co je to Ančovička? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ančovička. Co znamená odborný pojem Ančovička z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Ančovička se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: jídlo, synonymum, terminus technicus, vysvětlení, co je to Ančovička?, odborné názvosloví, popis, odborný výraz, jídlo, přesný význam, definice pojmu, formulace, termín, význam pojmu, slovník, wiki, terminologie, Ančovička


Pojem Ančovička je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ančovička? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Sardel obecná (Engraulis encrasicolus) je mořská rybka z čeledi sardelovitých.
Dorůstá velikosti 10–15 cm. Žije v Atlantiku, ve Středozemním a Černém moři. Živí se živočišným planktonem.
Sardel obecná je významná hospodářská ryba. V kuchyni je známá jako delikatesa pod názvem ančovičky. Používají se v rostlinném oleji ve formě filetů či oček s kapary. V obchodní síti jsou nejčastěji prodávána pod názvem sardelová očka.

Ančovičky s olivami

Talíř s Ančovičkami servírovanými s černými olivami. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay
Talíř s Ančovičkami servírovanými s černými olivami. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Ančovička ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ančovička ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Ančovička ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Ančovička ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Ančovička ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ančovička ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ančovička například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Ančovička? resp. co znamená výraz Ančovička? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ančovička, odpověď na dotaz co je to Ančovička?. Víte např. kdo to je Svatoušek? Znáte a víte kdo je Mikejepan? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.