Co je to?
Definice výrazu, termínu Ančovička. Co znamená odborný pojem Ančovička z kategorie Jídlo?

Co je Ančovička?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ančovička?

Z malé mořské rybky známé jako sardel obecná se připravuje kulinářská pochoutka, které se říká ančovičky. Používají se v rostlinném oleji ve formě filetů nebo oček s kapary. V obchodech se nejčastěji vyskytují pod názvem sardelová očka. Kromě oleje se na ančovičky používají různé kořenící směsi, které ještě podtrhují jejich chuť.
Pravé ančovičky pocházejí pouze ze Středozemního moře. Worcestrová omáčka v sobě obsahuje i sardel. Ančovičky v sobě obsahují poměrně důležité omega 3 mastné kyseliny, které lidské tělo potřebuje k správnému fungování. Maso dále obsahuje železo a vápník.


Co je to Ančovička? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ančovička. Co znamená odborný pojem Ančovička z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ančovička se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Ančovička je v kategorii jídlo

Klíčová slova: Ančovička, přesný výraz, význam slova, názvosloví, slovník, odborné názvosloví, termín, wiki, přesný význam, pojem, vysvětlení, jídlo, popis, lexikon, co znamená, co to je, definice pojmu, terminologie


Pojem Ančovička je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ančovička? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sardel obecná (Engraulis encrasicolus) je mořská rybka z čeledi sardelovitých.
Dorůstá velikosti 10–15 cm. Žije v Atlantiku, ve Středozemním a Černém moři. Živí se živočišným planktonem.
Sardel obecná je významná hospodářská ryba. V kuchyni je známá jako delikatesa pod názvem ančovičky. Používají se v rostlinném oleji ve formě filetů či oček s kapary. V obchodní síti jsou nejčastěji prodávána pod názvem sardelová očka.

Ančovičky s olivami

Talíř s Ančovičkami servírovanými s černými olivami. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay
Talíř s Ančovičkami servírovanými s černými olivami. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Najít výraz Ančovička ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Ančovička na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ančovička ve Wikimedia Commons

Najít heslo Ančovička ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Ančovička ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Ančovička ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ančovička například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte jaký je přesný význam slova Ančovička? resp. co označuje slovo Ančovička? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ančovička, odpověď na dotaz co je to Ančovička?. Víte např. kdo to je Niccolo Machiavelli? Znáte a víte kdo je Zlatokopka? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.