Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ančovička. Co znamená pojem Ančovička z kategorie Jídlo?

Co je to Ančovička? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ančovička?

Z malé mořské rybky známé jako sardel obecná se připravuje kulinářská pochoutka, které se říká ančovičky. Používají se v rostlinném oleji ve formě filetů nebo oček s kapary. V obchodech se nejčastěji vyskytují pod názvem sardelová očka. Kromě oleje se na ančovičky používají různé kořenící směsi, které ještě podtrhují jejich chuť.
Pravé ančovičky pocházejí pouze ze Středozemního moře. Worcestrová omáčka v sobě obsahuje i sardel. Ančovičky v sobě obsahují poměrně důležité omega 3 mastné kyseliny, které lidské tělo potřebuje k správnému fungování. Maso dále obsahuje železo a vápník.


Co je to Ančovička? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ančovička. Co znamená pojem Ančovička z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ančovička doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ančovička se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, informace, wiki, lexikon, význam, heslo, co to je, význam pojmu, Jídlo, termín, co je to Ančovička?, terminus technicus, popis, odborný výraz, synonymum, Ančovička, slovník


Pojem Ančovička je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ančovička dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sardel obecná (Engraulis encrasicolus) je mořská rybka z čeledi sardelovitých.
Dorůstá velikosti 10–15 cm. Žije v Atlantiku, ve Středozemním a Černém moři. Živí se živočišným planktonem.
Sardel obecná je významná hospodářská ryba. V kuchyni je známá jako delikatesa pod názvem ančovičky. Používají se v rostlinném oleji ve formě filetů či oček s kapary. V obchodní síti jsou nejčastěji prodávána pod názvem sardelová očka.

Ančovičky s olivami

Talíř s Ančovičkami servírovanými s černými olivami. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay
Talíř s Ančovičkami servírovanými s černými olivami. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Ančovička v následujících vyhledávačích

Najít pojem Ančovička na Google.cz

Vyhledat termín Ančovička ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Ančovička ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Ančovička ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Ančovička ve Wikizdrojích

Najít termín Ančovička ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ančovička například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ančovička? resp. co znamená výraz Ančovička? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ančovička, odpověď na dotaz co je to Ančovička?. Víte např. kdo to je Religionista? Znáte a víte kdo je Mikejepan? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ančovička v jiné sekci než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.