Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ančovička. Co znamená pojem Ančovička z kategorie Jídlo?

Co je to Ančovička? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ančovička?

Z malé mořské rybky známé jako sardel obecná se připravuje kulinářská pochoutka, které se říká ančovičky. Používají se v rostlinném oleji ve formě filetů nebo oček s kapary. V obchodech se nejčastěji vyskytují pod názvem sardelová očka. Kromě oleje se na ančovičky používají různé kořenící směsi, které ještě podtrhují jejich chuť.
Pravé ančovičky pocházejí pouze ze Středozemního moře. Worcestrová omáčka v sobě obsahuje i sardel. Ančovičky v sobě obsahují poměrně důležité omega 3 mastné kyseliny, které lidské tělo potřebuje k správnému fungování. Maso dále obsahuje železo a vápník.


Co je to Ančovička? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ančovička. Co znamená pojem Ančovička z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Ančovička sdílejte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ančovička je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co je to Ančovička?, synonymum, vysvětlení, formulace, odborný výraz, co znamená, definice, význam, Jídlo, terminus technicus, definice pojmu, wiki, přesný význam, informace, termín, pojem, slovník, Ančovička


Pojem Ančovička je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ančovička? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Sardel obecná (Engraulis encrasicolus) je mořská rybka z čeledi sardelovitých.
Dorůstá velikosti 10–15 cm. Žije v Atlantiku, ve Středozemním a Černém moři. Živí se živočišným planktonem.
Sardel obecná je významná hospodářská ryba. V kuchyni je známá jako delikatesa pod názvem ančovičky. Používají se v rostlinném oleji ve formě filetů či oček s kapary. V obchodní síti jsou nejčastěji prodávána pod názvem sardelová očka.

Ančovičky s olivami

Talíř s Ančovičkami servírovanými s černými olivami. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay
Talíř s Ančovičkami servírovanými s černými olivami. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Ančovička ve Wikizdrojích

Hledat heslo Ančovička ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ančovička ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Ančovička ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Ančovička ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ančovička ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ančovička například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Ančovička? resp. co znamená slovo Ančovička? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ančovička, odpověď na dotaz co je to Ančovička?. Víte např. kdo to je Léčitel? Znáte a víte kdo je Forman? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.