Co je to?
Definice odborného termínu, slova Recese. Co znamená pojem Recese z kategorie Ekonomie?

Co je to Recese? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Recese?

Poklesu hrubého domácího produktu po minimálně dvě za sebou jdoucí roční čtvrtletí se v makroekonomii říká recese. Může v sobě zahrnovat souběžný pokles měřítek celkové aktivity, kterými jsou zaměstnanost, zisky společností a investice. Proces recese může být zároveň doprovázen poklesem cen nebo naopak svižně stoupajícími cenami.


Co je to Recese? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Recese. Co znamená pojem Recese z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Recese s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Recese patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: odborný výraz, Recese, názvosloví, co to je, lexikon, co je to Recese?, Ekonomie, definice pojmu, wiki, přesný výraz, terminus technicus, popis, synonymum, terminologie, pojem, heslo, definice, význam


Pojem Recese je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Recese? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Recese (z latinského slova recessio = ústup) je v makroekonomii definována jako pokles reálného hrubého domácího produktu (HDP) po dvě nebo více následující čtvrtletí v roce (analogicky dvě po sobě jdoucí čtvrtletí s ekonomickým poklesem). Recese může zahrnovat souběžný pokles souvisejících měřítek celkové ekonomické aktivity jako jsou zaměstnanost, investice a zisky společností. Recese může být provázena klesajícími cenami (deflací) nebo naopak rychle stoupajícími cenami (inflací) procesem zvaným stagflace. Případy dlouhé recese označujeme jako ekonomickou depresi.

Zkuste zjistit více informací o slovu Recese v následujících zdrojích

Vyhledat termín Recese ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Recese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Recese na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Recese ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Recese ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Recese ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Recese například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Recese? resp. jaká je definice slova Recese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Recese, odpověď na dotaz co je to Recese?. Víte např. kdo to je Dalibor Dědek? Znáte a víte kdo je Arcibiskup? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.