Co je to?
Definice odborného termínu, slova Recese. Co znamená pojem Recese z kategorie Ekonomie?

Co je to Recese? Význam slova

Co znamená termín Recese? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Poklesu hrubého domácího produktu po minimálně dvě za sebou jdoucí roční čtvrtletí se v makroekonomii říká recese. Může v sobě zahrnovat souběžný pokles měřítek celkové aktivity, kterými jsou zaměstnanost, zisky společností a investice. Proces recese může být zároveň doprovázen poklesem cen nebo naopak svižně stoupajícími cenami.


Co je to Recese? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Recese. Co znamená pojem Recese z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Recese sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Recese patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: informace, lexikon, význam pojmu, přesný výraz, formulace, slovo, wiki, přesný význam, popis, Ekonomie, termín, synonymum, vysvětlení, odborné názvosloví, význam slova, Recese, pojem, názvosloví


Pojem Recese je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Recese? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Recese (z latinského slova recessio = ústup) je v makroekonomii definována jako pokles reálného hrubého domácího produktu (HDP) po dvě nebo více následující čtvrtletí v roce (analogicky dvě po sobě jdoucí čtvrtletí s ekonomickým poklesem). Recese může zahrnovat souběžný pokles souvisejících měřítek celkové ekonomické aktivity jako jsou zaměstnanost, investice a zisky společností. Recese může být provázena klesajícími cenami (deflací) nebo naopak rychle stoupajícími cenami (inflací) procesem zvaným stagflace. Případy dlouhé recese označujeme jako ekonomickou depresi.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Recese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Recese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Recese na Youtube

Vyhledat termín Recese na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Recese ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Recese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Recese například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Recese? resp. co je to Recese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Recese, odpověď na dotaz co je to Recese?. Víte např. kdo to je Terence Hill? Znáte a víte kdo je Arcibiskup? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Recese hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.