Co je to?
Výraz, termín, definice slova Recese. Co znamená odborný pojem Recese z kategorie Ekonomie?

Co je to Recese? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Recese?

Poklesu hrubého domácího produktu po minimálně dvě za sebou jdoucí roční čtvrtletí se v makroekonomii říká recese. Může v sobě zahrnovat souběžný pokles měřítek celkové aktivity, kterými jsou zaměstnanost, zisky společností a investice. Proces recese může být zároveň doprovázen poklesem cen nebo naopak svižně stoupajícími cenami.


Co je to Recese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Recese. Co znamená odborný pojem Recese z kategorie Ekonomie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Recese patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: wiki, pojem, heslo, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, lexikon, Recese, formulace, slovo, ekonomie, význam, definice, vysvětlení, definice pojmu, slovník, termín, význam slova


Pojem Recese je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Recese?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Recese (z latinského slova recessio = ústup) je v makroekonomii definována jako pokles reálného hrubého domácího produktu (HDP) po dvě nebo více následující čtvrtletí v roce (analogicky dvě po sobě jdoucí čtvrtletí s ekonomickým poklesem). Recese může zahrnovat souběžný pokles souvisejících měřítek celkové ekonomické aktivity jako jsou zaměstnanost, investice a zisky společností. Recese může být provázena klesajícími cenami (deflací) nebo naopak rychle stoupajícími cenami (inflací) procesem zvaným stagflace. Případy dlouhé recese označujeme jako ekonomickou depresi.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Recese ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Recese ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Recese ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Recese ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Recese na Google.cz

Zkusit najít heslo Recese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Recese například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Recese? resp. co přesně označuje termín Recese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Recese, odpověď na dotaz co je to Recese?. Víte např. kdo to je Autokrat? Znáte a víte kdo je Opat? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Recese i v jiných kategoriích (než ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.