Co je to?
Odborný výraz, definice slova Recese. Co znamená pojem Recese z kategorie Ekonomie?

Co je Recese? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Recese

Poklesu hrubého domácího produktu po minimálně dvě za sebou jdoucí roční čtvrtletí se v makroekonomii říká recese. Může v sobě zahrnovat souběžný pokles měřítek celkové aktivity, kterými jsou zaměstnanost, zisky společností a investice. Proces recese může být zároveň doprovázen poklesem cen nebo naopak svižně stoupajícími cenami.


Co je to Recese? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Recese. Co znamená pojem Recese z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Recese se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, odborný výraz, slovník, definice, ekonomie, informace, pojem, co znamená, názvosloví, popis, co to je, význam pojmu, heslo, synonymum, odborné názvosloví, ekonomie, význam


Pojem Recese je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Recese? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Recese (z latinského slova recessio = ústup) je v makroekonomii definována jako pokles reálného hrubého domácího produktu (HDP) po dvě nebo více následující čtvrtletí v roce (analogicky dvě po sobě jdoucí čtvrtletí s ekonomickým poklesem). Recese může zahrnovat souběžný pokles souvisejících měřítek celkové ekonomické aktivity jako jsou zaměstnanost, investice a zisky společností. Recese může být provázena klesajícími cenami (deflací) nebo naopak rychle stoupajícími cenami (inflací) procesem zvaným stagflace. Případy dlouhé recese označujeme jako ekonomickou depresi.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Recese na Google obrázcích

Najít pojem Recese ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Recese na Google.cz

Hledat videa s názvem Recese na Youtube

Vyhledat výraz Recese ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Recese ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Recese například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Recese? resp. jaký je význam pojmu Recese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Recese, odpověď na dotaz co je to Recese?. Víte např. kdo to je Astronom? Znáte a víte kdo je Opat? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než ekonomie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.