Co je to?
Definice výrazu Estetika. Co znamená odborný pojem Estetika z kategorie Věda?

Co je Estetika?

Co znamená pojem, definice termínu Estetika?

Estetika je pojem pocházející z řečtiny, kde označuje cit pro krásu a její vnímání. Jde o jednu z filozofických disciplín, která se zaměřuje na zkoumání krásna, na to, jak působí na lidi.
Jde také o způsob lidského vnímání podnětů vycházejících z umění a přírodních výtvorů. Estetika je součástí filozofie již od prvopočátků, samostatnou vědní disciplínou se však stala až v 18. století.


Co je to Estetika? Význam slova, termín, Definice výrazu Estetika. Co znamená odborný pojem Estetika z kategorie Věda?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Estetika můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Estetika je v sekci věda

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, termín, význam, heslo, co to je, význam slova, definice, vysvětlení, přesný význam, názvosloví, terminologie, věda, přesný výraz, formulace, co znamená, terminus technicus, slovník


Pojem Estetika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Estetika? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Estetika (z řec. aisthetikos - vnímavost, cit (pro krásu)) je filosofická disciplína zabývající se krásnem, jeho působením na člověka, lidským vnímáním pocitů a dojmů z uměleckých i přírodních výtvorů. Estetické úvahy provázely filosofii již od jejích samotných počátků, jako samostatnou disciplínu však estetiku vymezil až roku 1750 A. G. Baumgarten.

Jiné informační zdroje o pojmu Estetika

Zkusit najít Estetika ve Wikislovníku

Hledat výraz Estetika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Estetika ve Wikizdrojích

Hledat termín Estetika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Estetika ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Estetika na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Estetika například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Estetika? resp. co znamená Estetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estetika, odpověď na dotaz co je to Estetika?. Víte např. kdo to je Gabriela Beňačková? Znáte a víte kdo je Adam Hložek? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Estetika hledat i v jiných kategoriích (než věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, vývoj léků, estetika, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?