Co je to?
Odborný výraz, definice slova Estetika. Co znamená pojem Estetika z kategorie Věda?

Co je to Estetika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Estetika

Estetika je pojem pocházející z řečtiny, kde označuje cit pro krásu a její vnímání. Jde o jednu z filozofických disciplín, která se zaměřuje na zkoumání krásna, na to, jak působí na lidi.
Jde také o způsob lidského vnímání podnětů vycházejících z umění a přírodních výtvorů. Estetika je součástí filozofie již od prvopočátků, samostatnou vědní disciplínou se však stala až v 18. století.


Co je to Estetika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Estetika. Co znamená pojem Estetika z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Estetika můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Estetika je v kategorii Věda

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, definice pojmu, synonymum, lexikon, Věda, význam, heslo, termín, terminus technicus, význam slova, Estetika, co je to Estetika?, pojem, slovník, definice, slovo, vysvětlení


Pojem Estetika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Estetika? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Estetika (z řec. aisthetikos - vnímavost, cit (pro krásu)) je filosofická disciplína zabývající se krásnem, jeho působením na člověka, lidským vnímáním pocitů a dojmů z uměleckých i přírodních výtvorů. Estetické úvahy provázely filosofii již od jejích samotných počátků, jako samostatnou disciplínu však estetiku vymezil až roku 1750 A. G. Baumgarten.

Další zdroje informací

Najít výraz Estetika na Google.cz

Najít pojem Estetika ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Estetika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Estetika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Estetika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Estetika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Estetika například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Estetika? resp. co to je Estetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estetika, odpověď na dotaz co je to Estetika?. Víte např. kdo to je Bastard? Znáte a víte kdo je Sekerník? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?