Co je to?
Odborný výraz, definice slova Estetika. Co znamená pojem Estetika z kategorie Věda?

Co je to Estetika? Význam slova

Co znamená termín Estetika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Estetika je pojem pocházející z řečtiny, kde označuje cit pro krásu a její vnímání. Jde o jednu z filozofických disciplín, která se zaměřuje na zkoumání krásna, na to, jak působí na lidi.
Jde také o způsob lidského vnímání podnětů vycházejících z umění a přírodních výtvorů. Estetika je součástí filozofie již od prvopočátků, samostatnou vědní disciplínou se však stala až v 18. století.


Co je to Estetika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Estetika. Co znamená pojem Estetika z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Estetika) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Estetika patří do kategorie Věda

Klíčová slova: formulace, slovník, co to je, synonymum, význam pojmu, vysvětlení, wiki, co znamená, slovo, terminologie, termín, Věda, informace, názvosloví, co je to Estetika?, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam


Pojem Estetika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Estetika? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Estetika (z řec. aisthetikos - vnímavost, cit (pro krásu)) je filosofická disciplína zabývající se krásnem, jeho působením na člověka, lidským vnímáním pocitů a dojmů z uměleckých i přírodních výtvorů. Estetické úvahy provázely filosofii již od jejích samotných počátků, jako samostatnou disciplínu však estetiku vymezil až roku 1750 A. G. Baumgarten.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Estetika ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Estetika na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Estetika ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Estetika ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Estetika ve Wikislovníku

Hledat heslo Estetika ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Estetika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Estetika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Estetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estetika, odpověď na dotaz co je to Estetika?. Víte např. kdo to je Vitarián? Znáte a víte kdo je Richard Wagner? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Estetika hledat i v jiných kategoriích (než Věda) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?