Co je to?
Definice výrazu, termínu Estetika. Co znamená odborný pojem Estetika z kategorie Věda?

Co je Estetika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Estetika?

Estetika je pojem pocházející z řečtiny, kde označuje cit pro krásu a její vnímání. Jde o jednu z filozofických disciplín, která se zaměřuje na zkoumání krásna, na to, jak působí na lidi.
Jde také o způsob lidského vnímání podnětů vycházejících z umění a přírodních výtvorů. Estetika je součástí filozofie již od prvopočátků, samostatnou vědní disciplínou se však stala až v 18. století.


Co je to Estetika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Estetika. Co znamená odborný pojem Estetika z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s rodinou a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Estetika je v kategorii věda

Klíčová slova: popis, informace, význam pojmu, slovo, terminologie, věda, definice, Estetika, wiki, co je to Estetika?, terminus technicus, pojem, co znamená, co to je, formulace, vysvětlení, názvosloví, definice pojmu


Pojem Estetika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Estetika? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Estetika (z řec. aisthetikos - vnímavost, cit (pro krásu)) je filosofická disciplína zabývající se krásnem, jeho působením na člověka, lidským vnímáním pocitů a dojmů z uměleckých i přírodních výtvorů. Estetické úvahy provázely filosofii již od jejích samotných počátků, jako samostatnou disciplínu však estetiku vymezil až roku 1750 A. G. Baumgarten.

Další informace o pojmu Estetika hledejte v níže uvedených zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Estetika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Estetika ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Estetika ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Estetika na Youtube

Hledat heslo Estetika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Estetika ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Estetika například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte jaká je definice termínu Estetika? resp. jaká je definice slova Estetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estetika, odpověď na dotaz co je to Estetika?. Víte např. kdo to je Vítězslav Schrek? Znáte a víte kdo je Petr Nečas? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?