Co je to?
Výraz, termín, definice slova Estetika. Co znamená odborný pojem Estetika z kategorie Věda?

Co je to Estetika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Estetika?

Estetika je pojem pocházející z řečtiny, kde označuje cit pro krásu a její vnímání. Jde o jednu z filozofických disciplín, která se zaměřuje na zkoumání krásna, na to, jak působí na lidi.
Jde také o způsob lidského vnímání podnětů vycházejících z umění a přírodních výtvorů. Estetika je součástí filozofie již od prvopočátků, samostatnou vědní disciplínou se však stala až v 18. století.


Co je to Estetika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Estetika. Co znamená odborný pojem Estetika z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Estetika sdílet s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Estetika patří do sekce věda

Klíčová slova: synonymum, pojem, co znamená, termín, věda, přesný výraz, význam, slovo, definice pojmu, význam pojmu, terminus technicus, význam slova, popis, vysvětlení, formulace, definice, přesný význam, heslo


Pojem Estetika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Estetika?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Estetika (z řec. aisthetikos - vnímavost, cit (pro krásu)) je filosofická disciplína zabývající se krásnem, jeho působením na člověka, lidským vnímáním pocitů a dojmů z uměleckých i přírodních výtvorů. Estetické úvahy provázely filosofii již od jejích samotných počátků, jako samostatnou disciplínu však estetiku vymezil až roku 1750 A. G. Baumgarten.

Zkuste zjistit více informací o slovu Estetika v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Estetika ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Estetika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Estetika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Estetika na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Estetika ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Estetika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Estetika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili co znamená Estetika? resp. co vlastně znamená slovo Estetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estetika, odpověď na dotaz co je to Estetika?. Víte např. kdo to je Krupař? Znáte a víte kdo je Amanda Tapping? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?