Co je to?
Odborný výraz, definice slova Estetika. Co znamená pojem Estetika z kategorie Věda?

Co je to Estetika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Estetika?

Estetika je pojem pocházející z řečtiny, kde označuje cit pro krásu a její vnímání. Jde o jednu z filozofických disciplín, která se zaměřuje na zkoumání krásna, na to, jak působí na lidi.
Jde také o způsob lidského vnímání podnětů vycházejících z umění a přírodních výtvorů. Estetika je součástí filozofie již od prvopočátků, samostatnou vědní disciplínou se však stala až v 18. století.


Co je to Estetika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Estetika. Co znamená pojem Estetika z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Estetika se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, Věda, co to je, Estetika, pojem, lexikon, slovo, přesný výraz, význam, popis, význam pojmu, definice pojmu, vysvětlení, přesný význam, wiki


Pojem Estetika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Estetika?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Estetika (z řec. aisthetikos - vnímavost, cit (pro krásu)) je filosofická disciplína zabývající se krásnem, jeho působením na člověka, lidským vnímáním pocitů a dojmů z uměleckých i přírodních výtvorů. Estetické úvahy provázely filosofii již od jejích samotných počátků, jako samostatnou disciplínu však estetiku vymezil až roku 1750 A. G. Baumgarten.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Estetika na Youtube

Najít výraz Estetika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Estetika ve Wikislovníku

Hledat slovo Estetika na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Estetika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Estetika ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Estetika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Estetika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Estetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estetika, odpověď na dotaz co je to Estetika?. Víte např. kdo to je Barbar? Znáte a víte kdo je Mažoretka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?