Co je to?
Výraz, termín, definice slova Estetika. Co znamená odborný pojem Estetika z kategorie Věda?

Co je to Estetika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Estetika

Estetika je pojem pocházející z řečtiny, kde označuje cit pro krásu a její vnímání. Jde o jednu z filozofických disciplín, která se zaměřuje na zkoumání krásna, na to, jak působí na lidi.
Jde také o způsob lidského vnímání podnětů vycházejících z umění a přírodních výtvorů. Estetika je součástí filozofie již od prvopočátků, samostatnou vědní disciplínou se však stala až v 18. století.


Co je to Estetika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Estetika. Co znamená odborný pojem Estetika z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Estetika s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Estetika se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: terminologie, co to je, význam, odborné názvosloví, přesný význam, odborný výraz, popis, formulace, termín, co znamená, wiki, názvosloví, heslo, přesný výraz, pojem, informace, definice, význam slova


Pojem Estetika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Estetika?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Estetika (z řec. aisthetikos - vnímavost, cit (pro krásu)) je filosofická disciplína zabývající se krásnem, jeho působením na člověka, lidským vnímáním pocitů a dojmů z uměleckých i přírodních výtvorů. Estetické úvahy provázely filosofii již od jejích samotných počátků, jako samostatnou disciplínu však estetiku vymezil až roku 1750 A. G. Baumgarten.

Další informační zdroje

Najít pojem Estetika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Estetika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Estetika ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Estetika na Youtube

Zkusit najít výraz Estetika ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Estetika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Estetika například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Estetika? resp. co je to Estetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estetika, odpověď na dotaz co je to Estetika?. Víte např. kdo to je Krampus? Znáte a víte kdo je Rezident? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než věda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?