Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kýla. Co znamená pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Co je to Kýla? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kýla

Kýla (latinsky hernie) je vychlípení podbřišnice, tj. blány, která kryje orgány uložené v břišní dutině. Kýla část těchto orgánů obsahuje a vychlípenina má vakovitý tvar. Vzniká v místě oslabení břišní stěny. Příčinou vzniku kýly může být zvýšený vnitrobřišní tlak způsobený fyzickou námahou (zvedání těžkých břemen), kašlem, nebo vzniká v místě, kde je břišní stěna oslabena pooperační jizvou. Komplikací je tzv. uskřinutí kýly. Léčba je chirurgická.


Co je to Kýla? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kýla. Co znamená pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kýla sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kýla patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: pojem, názvosloví, slovník, Nemoce, co to je, odborný výraz, terminologie, Kýla, slovo, lexikon, terminus technicus, definice pojmu, přesný výraz, termín, odborné názvosloví, přesný význam, heslo, informace


Pojem Kýla je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kýla? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kýla (lat. hernia) je vakovité vychlípení pobřišnicové dutiny, do něhož se přesouvá část břišních orgánů. Souvislé vystlání pobřišnicí odlišuje kýlu od výhřezu. Kýly vznikají na místech snížené odolnosti břišní stěny. Zmenšení odolnosti je dáno anatomickým uspořádáním stěny a proto se kýly vyskytují povětšinou v typických lokalizacích, zhusta v místech mezisvalových štěrbin či pooperačních jizev. U každé kýly rozlišujeme kýlní branku, kýlní vak a obsah kýly. Lékařský obor, který se kýlami zabývá, se jmenuje herniologie.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kýla ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kýla na Google.cz

Hledat heslo Kýla ve vyhledávači Qwant

Najít termín Kýla ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Kýla ve Wikizdrojích

Najít heslo Kýla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kýla například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kýla? resp. jaký je význam slova Kýla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýla, odpověď na dotaz co je to Kýla?. Víte např. kdo to je Hulibrk? Znáte a víte kdo je Prince? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.