Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kýla. Co znamená pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Co je Kýla? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kýla

Kýla (latinsky hernie) je vychlípení podbřišnice, tj. blány, která kryje orgány uložené v břišní dutině. Kýla část těchto orgánů obsahuje a vychlípenina má vakovitý tvar. Vzniká v místě oslabení břišní stěny. Příčinou vzniku kýly může být zvýšený vnitrobřišní tlak způsobený fyzickou námahou (zvedání těžkých břemen), kašlem, nebo vzniká v místě, kde je břišní stěna oslabena pooperační jizvou. Komplikací je tzv. uskřinutí kýly. Léčba je chirurgická.


Co je to Kýla? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kýla. Co znamená pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kýla? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Kýla se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: termín, nemoce, Kýla, heslo, informace, přesný výraz, popis, wiki, lexikon, význam, terminologie, co znamená, odborné názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, co to je, slovo, význam slova


Pojem Kýla je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kýla? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kýla (lat. hernia) je vakovité vychlípení pobřišnicové dutiny, do něhož se přesouvá část břišních orgánů. Souvislé vystlání pobřišnicí odlišuje kýlu od výhřezu. Kýly vznikají na místech snížené odolnosti břišní stěny. Zmenšení odolnosti je dáno anatomickým uspořádáním stěny a proto se kýly vyskytují povětšinou v typických lokalizacích, zhusta v místech mezisvalových štěrbin či pooperačních jizev. U každé kýly rozlišujeme kýlní branku, kýlní vak a obsah kýly. Lékařský obor, který se kýlami zabývá, se jmenuje herniologie.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Kýla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kýla ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kýla na Youtube

Hledat výraz Kýla ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Kýla ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Kýla ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kýla například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kýla? resp. co znamená slovo Kýla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýla, odpověď na dotaz co je to Kýla?. Víte např. kdo to je Božena Němcová? Znáte a víte kdo je Sériový vrah? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.