Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kýla. Co znamená odborný pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Co je to Kýla? Význam slova

Co znamená termín Kýla? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kýla (latinsky hernie) je vychlípení podbřišnice, tj. blány, která kryje orgány uložené v břišní dutině. Kýla část těchto orgánů obsahuje a vychlípenina má vakovitý tvar. Vzniká v místě oslabení břišní stěny. Příčinou vzniku kýly může být zvýšený vnitrobřišní tlak způsobený fyzickou námahou (zvedání těžkých břemen), kašlem, nebo vzniká v místě, kde je břišní stěna oslabena pooperační jizvou. Komplikací je tzv. uskřinutí kýly. Léčba je chirurgická.


Co je to Kýla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kýla. Co znamená odborný pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Kýla) můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Kýla patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: slovo, popis, vysvětlení, slovník, Kýla, formulace, wiki, odborný výraz, heslo, definice pojmu, co znamená, termín, definice, přesný výraz, názvosloví, lexikon, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Kýla je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kýla? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kýla (lat. hernia) je vakovité vychlípení pobřišnicové dutiny, do něhož se přesouvá část břišních orgánů. Souvislé vystlání pobřišnicí odlišuje kýlu od výhřezu. Kýly vznikají na místech snížené odolnosti břišní stěny. Zmenšení odolnosti je dáno anatomickým uspořádáním stěny a proto se kýly vyskytují povětšinou v typických lokalizacích, zhusta v místech mezisvalových štěrbin či pooperačních jizev. U každé kýly rozlišujeme kýlní branku, kýlní vak a obsah kýly. Lékařský obor, který se kýlami zabývá, se jmenuje herniologie.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kýla v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Kýla na Youtube

Vyhledat termín Kýla ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Kýla ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Kýla na Google.cz

Hledat heslo Kýla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Kýla ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kýla například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Kýla? resp. co je to Kýla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýla, odpověď na dotaz co je to Kýla?. Víte např. kdo to je Tramp? Znáte a víte kdo je Karel Gott? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.