Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kýla. Co znamená pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Co je Kýla?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kýla

Kýla (latinsky hernie) je vychlípení podbřišnice, tj. blány, která kryje orgány uložené v břišní dutině. Kýla část těchto orgánů obsahuje a vychlípenina má vakovitý tvar. Vzniká v místě oslabení břišní stěny. Příčinou vzniku kýly může být zvýšený vnitrobřišní tlak způsobený fyzickou námahou (zvedání těžkých břemen), kašlem, nebo vzniká v místě, kde je břišní stěna oslabena pooperační jizvou. Komplikací je tzv. uskřinutí kýly. Léčba je chirurgická.


Co je to Kýla? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kýla. Co znamená pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kýla se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam, vysvětlení, přesný význam, terminologie, nemoce, slovo, terminus technicus, význam pojmu, nemoce, popis, odborný výraz, slovník, pojem, přesný výraz, synonymum, definice, lexikon, co to je


Pojem Kýla je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kýla? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kýla (lat. hernia) je vakovité vychlípení pobřišnicové dutiny, do něhož se přesouvá část břišních orgánů. Souvislé vystlání pobřišnicí odlišuje kýlu od výhřezu. Kýly vznikají na místech snížené odolnosti břišní stěny. Zmenšení odolnosti je dáno anatomickým uspořádáním stěny a proto se kýly vyskytují povětšinou v typických lokalizacích, zhusta v místech mezisvalových štěrbin či pooperačních jizev. U každé kýly rozlišujeme kýlní branku, kýlní vak a obsah kýly. Lékařský obor, který se kýlami zabývá, se jmenuje herniologie.

Další informační zdroje o slovu Kýla

Najít pojem Kýla ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Kýla na Google obrázcích

Hledat heslo Kýla ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Kýla ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Kýla ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kýla ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kýla například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Kýla? resp. jaký je přesný význam slova Kýla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýla, odpověď na dotaz co je to Kýla?. Víte např. kdo to je Bohumil Hanč? Znáte a víte kdo je Sériový vrah? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Kýla hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, rakovina, kýla, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.