Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kýla. Co znamená pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Co je to Kýla? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kýla

Kýla (latinsky hernie) je vychlípení podbřišnice, tj. blány, která kryje orgány uložené v břišní dutině. Kýla část těchto orgánů obsahuje a vychlípenina má vakovitý tvar. Vzniká v místě oslabení břišní stěny. Příčinou vzniku kýly může být zvýšený vnitrobřišní tlak způsobený fyzickou námahou (zvedání těžkých břemen), kašlem, nebo vzniká v místě, kde je břišní stěna oslabena pooperační jizvou. Komplikací je tzv. uskřinutí kýly. Léčba je chirurgická.


Co je to Kýla? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kýla. Co znamená pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Kýla můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kýla je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, synonymum, slovo, heslo, význam slova, přesný výraz, formulace, význam, Kýla, Nemoce, definice, informace, odborné názvosloví, co to je, termín, definice pojmu, odborný výraz, přesný význam


Pojem Kýla je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kýla? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kýla (lat. hernia) je vakovité vychlípení pobřišnicové dutiny, do něhož se přesouvá část břišních orgánů. Souvislé vystlání pobřišnicí odlišuje kýlu od výhřezu. Kýly vznikají na místech snížené odolnosti břišní stěny. Zmenšení odolnosti je dáno anatomickým uspořádáním stěny a proto se kýly vyskytují povětšinou v typických lokalizacích, zhusta v místech mezisvalových štěrbin či pooperačních jizev. U každé kýly rozlišujeme kýlní branku, kýlní vak a obsah kýly. Lékařský obor, který se kýlami zabývá, se jmenuje herniologie.

Další zdroje informací

Hledat pojem Kýla ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kýla ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kýla ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kýla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Kýla ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Kýla na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kýla například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kýla? resp. co přesně označuje termín Kýla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýla, odpověď na dotaz co je to Kýla?. Víte např. kdo to je Křemílek? Znáte a víte kdo je Kritik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.