Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kýla. Co znamená pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Co je to Kýla? Význam slova

Co znamená termín Kýla? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kýla (latinsky hernie) je vychlípení podbřišnice, tj. blány, která kryje orgány uložené v břišní dutině. Kýla část těchto orgánů obsahuje a vychlípenina má vakovitý tvar. Vzniká v místě oslabení břišní stěny. Příčinou vzniku kýly může být zvýšený vnitrobřišní tlak způsobený fyzickou námahou (zvedání těžkých břemen), kašlem, nebo vzniká v místě, kde je břišní stěna oslabena pooperační jizvou. Komplikací je tzv. uskřinutí kýly. Léčba je chirurgická.


Co je to Kýla? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kýla. Co znamená pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kýla doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kýla se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: co je to Kýla?, wiki, co znamená, slovo, Nemoce, význam pojmu, odborné názvosloví, popis, Kýla, informace, heslo, slovník, definice, pojem, formulace, synonymum, přesný význam, lexikon


Pojem Kýla je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kýla? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kýla (lat. hernia) je vakovité vychlípení pobřišnicové dutiny, do něhož se přesouvá část břišních orgánů. Souvislé vystlání pobřišnicí odlišuje kýlu od výhřezu. Kýly vznikají na místech snížené odolnosti břišní stěny. Zmenšení odolnosti je dáno anatomickým uspořádáním stěny a proto se kýly vyskytují povětšinou v typických lokalizacích, zhusta v místech mezisvalových štěrbin či pooperačních jizev. U každé kýly rozlišujeme kýlní branku, kýlní vak a obsah kýly. Lékařský obor, který se kýlami zabývá, se jmenuje herniologie.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kýla ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kýla na Youtube

Najít heslo Kýla ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Kýla na Google.cz

Hledat termín Kýla ve Wikislovníku

Najít výraz Kýla ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kýla například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kýla? resp. co to je Kýla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýla, odpověď na dotaz co je to Kýla?. Víte např. kdo to je Mameluk? Znáte a víte kdo je Kritik? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Kýla hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.