Co je to?
Definice výrazu Pojistný podvod. Co znamená odborný pojem Pojistný podvod z kategorie Právo?

Co to je Pojistný podvod? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pojistný podvod

Pojistný podvod je označení pro jednání, jehož cílem je získat výhody nebo se obohatit na účet pojišťovny. Takového činu se dopouštějí jak fyzické, tak právnické osoby.
Pojistný podvod je definován v trestním zákoníku jako trestný čin. Trestem za něj je propadnutí části majetku, zákaz činnosti nebo odnětí svobody až na 10 let.


Co je to Pojistný podvod? Význam slova, termín, Definice výrazu Pojistný podvod. Co znamená odborný pojem Pojistný podvod z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pojistný podvod patří do sekce Právo

Klíčová slova: co to je, přesný význam, co je to Pojistný podvod?, význam slova, vysvětlení, pojem, termín, synonymum, lexikon, definice, informace, význam, terminologie, co znamená, odborné názvosloví, Právo, význam pojmu, terminus technicus


Pojem Pojistný podvod je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pojistný podvod můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojistný podvod je jednání, kterého se dopouštějí fyzické nebo právnické osoby za účelem získání výhody nebo obohacení se na úkor pojišťovny. V České republice, stejně jako v zahraničí, se jedná o trestný čin, jehož skutková podstata je obsažena v § 210 trestního zákoníku. Pojistného podvodu se dopustí každý, kdo při sjednávání pojistné smlouvy nebo uplatnění nároku na pojistné plnění uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, nebo úmyslně vyvolá pojistnou událost nebo stav vyvolaný pojistnou událostí udržuje v úmyslu zvýšit vzniklou škodu. Za toto jednání může být viník potrestán zákazem činnosti, propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty, popřípadě odnětím svobody s trestní sazbou do výše 10 let. Boj proti pojistnému podvodu, který je považován za velmi nebezpečnou formu trestné činnosti zejména pro svoji kvalifikovanost a výskyt jak v oblasti obecné kriminality, tak v oblasti hospodářské kriminality, je zásadní pro celou společnost, neboť neodhalené pojistné podvody vedou ke zhoršení celkového škodného průběhu pojištění s přímým dopadem na výši pojistného všech klientů pojišťoven.

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Pojistný podvod ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Pojistný podvod na Youtube

Vyhledat termín Pojistný podvod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pojistný podvod ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Pojistný podvod ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Pojistný podvod ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pojistný podvod například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Pojistný podvod? resp. jaký je význam pojmu Pojistný podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pojistný podvod, odpověď na dotaz co je to Pojistný podvod?. Víte např. kdo to je Merkur? Znáte a víte kdo je Alžběta II? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.