Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pojistný podvod. Co znamená odborný pojem Pojistný podvod z kategorie Právo?

Co je to Pojistný podvod? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pojistný podvod?

Pojistný podvod je označení pro jednání, jehož cílem je získat výhody nebo se obohatit na účet pojišťovny. Takového činu se dopouštějí jak fyzické, tak právnické osoby.
Pojistný podvod je definován v trestním zákoníku jako trestný čin. Trestem za něj je propadnutí části majetku, zákaz činnosti nebo odnětí svobody až na 10 let.


Co je to Pojistný podvod? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pojistný podvod. Co znamená odborný pojem Pojistný podvod z kategorie Právo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pojistný podvod? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Pojistný podvod je v sekci právo

Klíčová slova: popis, odborný výraz, význam slova, co znamená, přesný výraz, co to je, Pojistný podvod, právo, pojem, lexikon, terminologie, informace, synonymum, odborné názvosloví, definice, slovo, definice pojmu, slovník


Pojem Pojistný podvod je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Pojistný podvod?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojistný podvod je jednání, kterého se dopouštějí fyzické nebo právnické osoby za účelem získání výhody nebo obohacení se na úkor pojišťovny. V České republice, stejně jako v zahraničí, se jedná o trestný čin, jehož skutková podstata je obsažena v § 210 trestního zákoníku. Pojistného podvodu se dopustí každý, kdo při sjednávání pojistné smlouvy nebo uplatnění nároku na pojistné plnění uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, nebo úmyslně vyvolá pojistnou událost nebo stav vyvolaný pojistnou událostí udržuje v úmyslu zvýšit vzniklou škodu. Za toto jednání může být viník potrestán zákazem činnosti, propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty, popřípadě odnětím svobody s trestní sazbou do výše 10 let. Boj proti pojistnému podvodu, který je považován za velmi nebezpečnou formu trestné činnosti zejména pro svoji kvalifikovanost a výskyt jak v oblasti obecné kriminality, tak v oblasti hospodářské kriminality, je zásadní pro celou společnost, neboť neodhalené pojistné podvody vedou ke zhoršení celkového škodného průběhu pojištění s přímým dopadem na výši pojistného všech klientů pojišťoven.

Další zdroje informací o slovu Pojistný podvod

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pojistný podvod ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Pojistný podvod ve Wikislovníku

Vyhledat termín Pojistný podvod ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Pojistný podvod na Google.cz

Zkusit najít výraz Pojistný podvod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Pojistný podvod ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pojistný podvod například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Pojistný podvod? resp. co znamená Pojistný podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pojistný podvod, odpověď na dotaz co je to Pojistný podvod?. Víte např. kdo to je Nicky Tučková? Znáte a víte kdo je Jan Švejnar? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.