Co je to?
Definice výrazu Pojistný podvod. Co znamená odborný pojem Pojistný podvod z kategorie Právo?

Co to je Pojistný podvod? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pojistný podvod

Pojistný podvod je označení pro jednání, jehož cílem je získat výhody nebo se obohatit na účet pojišťovny. Takového činu se dopouštějí jak fyzické, tak právnické osoby.
Pojistný podvod je definován v trestním zákoníku jako trestný čin. Trestem za něj je propadnutí části majetku, zákaz činnosti nebo odnětí svobody až na 10 let.


Co je to Pojistný podvod? Význam slova, termín, Definice výrazu Pojistný podvod. Co znamená odborný pojem Pojistný podvod z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pojistný podvod? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pojistný podvod je v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, co to je, formulace, slovník, synonymum, vysvětlení, pojem, názvosloví, terminus technicus, informace, terminologie, termín, přesný výraz, slovo, význam slova, definice, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Pojistný podvod je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pojistný podvod? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojistný podvod je jednání, kterého se dopouštějí fyzické nebo právnické osoby za účelem získání výhody nebo obohacení se na úkor pojišťovny. V České republice, stejně jako v zahraničí, se jedná o trestný čin, jehož skutková podstata je obsažena v § 210 trestního zákoníku. Pojistného podvodu se dopustí každý, kdo při sjednávání pojistné smlouvy nebo uplatnění nároku na pojistné plnění uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, nebo úmyslně vyvolá pojistnou událost nebo stav vyvolaný pojistnou událostí udržuje v úmyslu zvýšit vzniklou škodu. Za toto jednání může být viník potrestán zákazem činnosti, propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty, popřípadě odnětím svobody s trestní sazbou do výše 10 let. Boj proti pojistnému podvodu, který je považován za velmi nebezpečnou formu trestné činnosti zejména pro svoji kvalifikovanost a výskyt jak v oblasti obecné kriminality, tak v oblasti hospodářské kriminality, je zásadní pro celou společnost, neboť neodhalené pojistné podvody vedou ke zhoršení celkového škodného průběhu pojištění s přímým dopadem na výši pojistného všech klientů pojišťoven.

Pro více informací o heslu Pojistný podvod zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Pojistný podvod na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pojistný podvod ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Pojistný podvod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Pojistný podvod ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Pojistný podvod na Google.cz

Zkusit najít slovo Pojistný podvod ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pojistný podvod například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Pojistný podvod? resp. jaký je přesný význam slova Pojistný podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pojistný podvod, odpověď na dotaz co je to Pojistný podvod?. Víte např. kdo to je Fanatik? Znáte a víte kdo je Maloměšťák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Pojistný podvod hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.