Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pojistný podvod. Co znamená odborný pojem Pojistný podvod z kategorie Právo?

Co je to Pojistný podvod? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pojistný podvod?

Pojistný podvod je označení pro jednání, jehož cílem je získat výhody nebo se obohatit na účet pojišťovny. Takového činu se dopouštějí jak fyzické, tak právnické osoby.
Pojistný podvod je definován v trestním zákoníku jako trestný čin. Trestem za něj je propadnutí části majetku, zákaz činnosti nebo odnětí svobody až na 10 let.


Co je to Pojistný podvod? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pojistný podvod. Co znamená odborný pojem Pojistný podvod z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pojistný podvod s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Pojistný podvod se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: definice, heslo, odborné názvosloví, pojem, vysvětlení, formulace, co znamená, Pojistný podvod, právo, terminus technicus, právo, synonymum, terminologie, wiki, slovník, slovo, odborný výraz, co to je


Pojem Pojistný podvod je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Pojistný podvod?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pojistný podvod je jednání, kterého se dopouštějí fyzické nebo právnické osoby za účelem získání výhody nebo obohacení se na úkor pojišťovny. V České republice, stejně jako v zahraničí, se jedná o trestný čin, jehož skutková podstata je obsažena v § 210 trestního zákoníku. Pojistného podvodu se dopustí každý, kdo při sjednávání pojistné smlouvy nebo uplatnění nároku na pojistné plnění uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, nebo úmyslně vyvolá pojistnou událost nebo stav vyvolaný pojistnou událostí udržuje v úmyslu zvýšit vzniklou škodu. Za toto jednání může být viník potrestán zákazem činnosti, propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty, popřípadě odnětím svobody s trestní sazbou do výše 10 let. Boj proti pojistnému podvodu, který je považován za velmi nebezpečnou formu trestné činnosti zejména pro svoji kvalifikovanost a výskyt jak v oblasti obecné kriminality, tak v oblasti hospodářské kriminality, je zásadní pro celou společnost, neboť neodhalené pojistné podvody vedou ke zhoršení celkového škodného průběhu pojištění s přímým dopadem na výši pojistného všech klientů pojišťoven.

Další zdroje informací o slovu Pojistný podvod

Zkusit najít heslo Pojistný podvod ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Pojistný podvod ve Wikislovníku

Najít heslo Pojistný podvod ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Pojistný podvod na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pojistný podvod ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Pojistný podvod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pojistný podvod například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Pojistný podvod? resp. jaký je význam pojmu Pojistný podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pojistný podvod, odpověď na dotaz co je to Pojistný podvod?. Víte např. kdo to je Lakomec? Znáte a víte kdo je Patrick Zandl? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.