Co je to?
Odborný výraz, definice slova Medicinbal. Co znamená pojem Medicinbal z kategorie Sport?

Co je Medicinbal?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Medicinbal?

Medicinbal je název pro speciální těžký míč, který se používá pro tréninky i rehabilitaci. S jejich pomocí se procvičují a posilují určité partie svalů. Česky se dá tento typ míče označit jako léčebný nebo medicínský. To odpovídá anglickému názvu, který vznikl ze spojení slov Medicine a Ball. Tento těžký míč má mnoho podob, lišících se materiálem, váhou i způsobem provedení. Jeho využití je skutečně široké, s medicinbalem je možno posilovat prsní, břišní nebo zádové svaly, trénovat rovnováhu či rehabilitovat.
Není potřeba zvláštních cviků, stačí využít spojení medicinbalu s obvyklým cvičením, jako je hod, chytání, zvedání, kliky, výpady nebo dřepy. Cvičení s ním využívají i gymnasté. Obvyklá váha se pohybuje od jednoho do více kilogramů. Původní medicinbaly byly kožené, nyní se vyrábějí i z umělé kůže nebo plastu. Vnitřní výplň je určena k tomu, aby snižovala pružnost míče a naopak zvyšovala tuhost.


Co je to Medicinbal? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Medicinbal. Co znamená pojem Medicinbal z kategorie Sport?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Medicinbal s vašimi známými a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Medicinbal se nachází v sekci sport

Klíčová slova: pojem, význam slova, lexikon, definice pojmu, sport, odborný výraz, heslo, definice, Medicinbal, popis, význam, terminus technicus, synonymum, co je to Medicinbal?, co znamená, přesný význam, přesný výraz, názvosloví


Pojem Medicinbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Medicinbal?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Medicinbal je speciální těžký míč, který slouží zejména k lidskému posilování, respektive ke zvyšování fyzické kondice, a k rehabilitaci. Kromě speciálního tréninku se s medicinbalem hraje míčová hra s názvem hooverball, kterou vynalezl osobní lékař amerického prezidenta Herberta Hoovera ve 20. letech 20. století.
Medicinbaly bývají vyráběny v různých velikostech a o různé hmotnosti, zpravidla od jednoho až do několika kilogramů. Původně bývaly kožené, v současnosti se vyrábějí i z plastů resp. z umělé kůže. Vnitřek medicinbalu obvykle bývá vyplněn tak, aby se snížila jeho pružnost a zvýšila jeho tuhost.

Další zdroje informací o slovu Medicinbal

Hledat pojem Medicinbal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Medicinbal na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Medicinbal ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Medicinbal ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Medicinbal ve Wikislovníku

Najít výraz Medicinbal ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Medicinbal například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Medicinbal? resp. co znamená slovo Medicinbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Medicinbal, odpověď na dotaz co je to Medicinbal?. Víte např. kdo to je Carlos Alcaraz? Znáte a víte kdo je Andrej Bičan? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Medicinbal i v jiné sekci než v sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, fotbalový míč, medicinbal, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?