Co je to?
Odborný výraz, definice slova Medicinbal. Co znamená pojem Medicinbal z kategorie Sport?

Co je Medicinbal? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Medicinbal?

Medicinbal je název pro speciální těžký míč, který se používá pro tréninky i rehabilitaci. S jejich pomocí se procvičují a posilují určité partie svalů. Česky se dá tento typ míče označit jako léčebný nebo medicínský. To odpovídá anglickému názvu, který vznikl ze spojení slov Medicine a Ball. Tento těžký míč má mnoho podob, lišících se materiálem, váhou i způsobem provedení. Jeho využití je skutečně široké, s medicinbalem je možno posilovat prsní, břišní nebo zádové svaly, trénovat rovnováhu či rehabilitovat.
Není potřeba zvláštních cviků, stačí využít spojení medicinbalu s obvyklým cvičením, jako je hod, chytání, zvedání, kliky, výpady nebo dřepy. Cvičení s ním využívají i gymnasté. Obvyklá váha se pohybuje od jednoho do více kilogramů. Původní medicinbaly byly kožené, nyní se vyrábějí i z umělé kůže nebo plastu. Vnitřní výplň je určena k tomu, aby snižovala pružnost míče a naopak zvyšovala tuhost.


Co je to Medicinbal? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Medicinbal. Co znamená pojem Medicinbal z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Medicinbal se nachází v sekci sport

Klíčová slova: Medicinbal, slovo, terminus technicus, odborné názvosloví, sport, význam pojmu, význam slova, vysvětlení, termín, co je to Medicinbal?, informace, názvosloví, formulace, co to je, wiki, pojem, sport, přesný význam


Pojem Medicinbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Medicinbal? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Medicinbal je speciální těžký míč, který slouží zejména k lidskému posilování, respektive ke zvyšování fyzické kondice, a k rehabilitaci. Kromě speciálního tréninku se s medicinbalem hraje míčová hra s názvem hooverball, kterou vynalezl osobní lékař amerického prezidenta Herberta Hoovera ve 20. letech 20. století.
Medicinbaly bývají vyráběny v různých velikostech a o různé hmotnosti, zpravidla od jednoho až do několika kilogramů. Původně bývaly kožené, v současnosti se vyrábějí i z plastů resp. z umělé kůže. Vnitřek medicinbalu obvykle bývá vyplněn tak, aby se snížila jeho pružnost a zvýšila jeho tuhost.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Medicinbal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Medicinbal ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Medicinbal na Google.cz

Zkusit najít pojem Medicinbal ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Medicinbal na Youtube

Vyhledat termín Medicinbal ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Medicinbal například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte jaká je definice termínu Medicinbal? resp. co označuje slovo Medicinbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Medicinbal, odpověď na dotaz co je to Medicinbal?. Víte např. kdo to je Pavel Zedníček? Znáte a víte kdo je Dan Přibáň? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?