Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arabská guma. Co znamená slovo Arabská guma z kategorie Jídlo?

Co je Arabská guma? Definice pojmu

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Arabská guma?

Arabská guma se produkuje z akácií, které rostou v severní Africe (akácie senegalská a akácie arabská). Z jejich mízy se získává pryskyřice známá pod názvem arabská guma. Využívá se v potravinářství a lékařství. Protože je dobře stravitelná, přidává se jako stabilizátor, jako lepidlo či součást některých léků.
Nemá vlastní typickou vůni, proto je oblíbeným pojidlem pro výrobu éterických olejů a také jako součást bylinných vykuřovadel.


Co je to Arabská guma? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arabská guma. Co znamená slovo Arabská guma z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Arabská guma s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Arabská guma patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: terminologie, informace, jídlo, wiki, popis, Arabská guma, slovo, formulace, heslo, jídlo, co to je, terminus technicus, lexikon, význam slova, termín, definice, co znamená, odborný výraz


Pojem Arabská guma je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Arabská guma můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Arabská guma je pryskyřice (klej) získávaná z mízy některých druhů akácií (akácie senegalská Acacia senegal a akácie arabská Acacia seyal), které rostou v Severní Africe, jejím hlavním producentem je Súdán. Velkého významu má i v současném potravinářství a lékařství. Jde o dobře stravitelnou směs sacharidů a glykoproteinů, která se používá v potravinářství jako stabilizátor (E 414).

Obrázek arabské gumy

Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay
Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Arabská guma v následujících zdrojích

Najít pojem Arabská guma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Arabská guma na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Arabská guma ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Arabská guma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Arabská guma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Arabská guma ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabská guma například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Arabská guma? resp. co je to Arabská guma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabská guma, odpověď na dotaz co je to Arabská guma?. Víte např. kdo to je Paranoik? Znáte a víte kdo je Bohuš Matuš? Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Arabská guma v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?