Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arabská guma. Co znamená pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Co to je Arabská guma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Arabská guma

Arabská guma se produkuje z akácií, které rostou v severní Africe (akácie senegalská a akácie arabská). Z jejich mízy se získává pryskyřice známá pod názvem arabská guma. Využívá se v potravinářství a lékařství. Protože je dobře stravitelná, přidává se jako stabilizátor, jako lepidlo či součást některých léků.
Nemá vlastní typickou vůni, proto je oblíbeným pojidlem pro výrobu éterických olejů a také jako součást bylinných vykuřovadel.


Co je to Arabská guma? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arabská guma. Co znamená pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Arabská guma můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Arabská guma je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, popis, přesný výraz, Arabská guma, pojem, slovo, termín, definice, Jídlo, heslo, informace, terminologie, slovník, terminus technicus, vysvětlení, lexikon, přesný význam, Jídlo


Pojem Arabská guma je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arabská guma? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Arabská guma je pryskyřice (klej) získávaná z mízy některých druhů akácií (akácie senegalská Acacia senegal a akácie arabská Acacia seyal), které rostou v Severní Africe, jejím hlavním producentem je Súdán. Velkého významu má i v současném potravinářství a lékařství. Jde o dobře stravitelnou směs sacharidů a glykoproteinů, která se používá v potravinářství jako stabilizátor (E 414).

Obrázek arabské gumy

Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay
Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít výraz Arabská guma ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Arabská guma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arabská guma ve Wikimedia Commons

Najít pojem Arabská guma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Arabská guma na Google.cz

Zkusit najít výraz Arabská guma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabská guma například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Arabská guma? resp. co vlastně znamená slovo Arabská guma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabská guma, odpověď na dotaz co je to Arabská guma?. Víte např. kdo to je Vlasta Redl? Znáte a víte kdo je Si Ťin-pching? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?