Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arabská guma. Co znamená pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Co to je Arabská guma? Význam slova

Co znamená termín Arabská guma? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Arabská guma se produkuje z akácií, které rostou v severní Africe (akácie senegalská a akácie arabská). Z jejich mízy se získává pryskyřice známá pod názvem arabská guma. Využívá se v potravinářství a lékařství. Protože je dobře stravitelná, přidává se jako stabilizátor, jako lepidlo či součást některých léků.
Nemá vlastní typickou vůni, proto je oblíbeným pojidlem pro výrobu éterických olejů a také jako součást bylinných vykuřovadel.


Co je to Arabská guma? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arabská guma. Co znamená pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Arabská guma doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Arabská guma se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, přesný význam, co je to Arabská guma?, co znamená, synonymum, informace, popis, význam slova, Arabská guma, terminus technicus, vysvětlení, Jídlo, co to je, pojem, heslo, termín, formulace


Pojem Arabská guma je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Arabská guma můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arabská guma je pryskyřice (klej) získávaná z mízy některých druhů akácií (akácie senegalská Acacia senegal a akácie arabská Acacia seyal), které rostou v Severní Africe, jejím hlavním producentem je Súdán. Velkého významu má i v současném potravinářství a lékařství. Jde o dobře stravitelnou směs sacharidů a glykoproteinů, která se používá v potravinářství jako stabilizátor (E 414).

Obrázek arabské gumy

Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay
Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Arabská guma ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Arabská guma na Google.cz

Hledat videa s názvem Arabská guma na Youtube

Zkusit najít heslo Arabská guma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Arabská guma ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Arabská guma ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabská guma například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Arabská guma? resp. jaký je přesný význam slova Arabská guma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabská guma, odpověď na dotaz co je to Arabská guma?. Víte např. kdo to je Vladimir Putin? Znáte a víte kdo je Si Ťin-pching? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?