Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arabská guma. Co znamená pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Co to je Arabská guma? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Arabská guma?

Arabská guma se produkuje z akácií, které rostou v severní Africe (akácie senegalská a akácie arabská). Z jejich mízy se získává pryskyřice známá pod názvem arabská guma. Využívá se v potravinářství a lékařství. Protože je dobře stravitelná, přidává se jako stabilizátor, jako lepidlo či součást některých léků.
Nemá vlastní typickou vůni, proto je oblíbeným pojidlem pro výrobu éterických olejů a také jako součást bylinných vykuřovadel.


Co je to Arabská guma? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arabská guma. Co znamená pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Arabská guma patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, lexikon, význam pojmu, názvosloví, význam slova, wiki, Jídlo, slovo, pojem, význam, Arabská guma, Jídlo, co znamená, odborné názvosloví, slovník, terminologie, synonymum, co to je


Pojem Arabská guma je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Arabská guma dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arabská guma je pryskyřice (klej) získávaná z mízy některých druhů akácií (akácie senegalská Acacia senegal a akácie arabská Acacia seyal), které rostou v Severní Africe, jejím hlavním producentem je Súdán. Velkého významu má i v současném potravinářství a lékařství. Jde o dobře stravitelnou směs sacharidů a glykoproteinů, která se používá v potravinářství jako stabilizátor (E 414).

Více informací o pojmu Arabská guma lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arabská guma ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Arabská guma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Arabská guma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Arabská guma ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arabská guma ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Arabská guma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabská guma například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Arabská guma? resp. co znamená Arabská guma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabská guma, odpověď na dotaz co je to Arabská guma?. Víte např. kdo to je Milicionář? Znáte a víte kdo je Si Ťin-pching? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?