Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arabská guma. Co znamená pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Co to je Arabská guma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Arabská guma

Arabská guma se produkuje z akácií, které rostou v severní Africe (akácie senegalská a akácie arabská). Z jejich mízy se získává pryskyřice známá pod názvem arabská guma. Využívá se v potravinářství a lékařství. Protože je dobře stravitelná, přidává se jako stabilizátor, jako lepidlo či součást některých léků.
Nemá vlastní typickou vůni, proto je oblíbeným pojidlem pro výrobu éterických olejů a také jako součást bylinných vykuřovadel.


Co je to Arabská guma? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arabská guma. Co znamená pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Arabská guma s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Arabská guma je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, terminologie, Arabská guma, definice pojmu, wiki, přesný výraz, formulace, vysvětlení, odborné názvosloví, termín, význam pojmu, Jídlo, význam slova, názvosloví, co je to Arabská guma?, popis, definice, pojem


Pojem Arabská guma je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arabská guma? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arabská guma je pryskyřice (klej) získávaná z mízy některých druhů akácií (akácie senegalská Acacia senegal a akácie arabská Acacia seyal), které rostou v Severní Africe, jejím hlavním producentem je Súdán. Velkého významu má i v současném potravinářství a lékařství. Jde o dobře stravitelnou směs sacharidů a glykoproteinů, která se používá v potravinářství jako stabilizátor (E 414).

Obrázek arabské gumy

Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay
Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Arabská guma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Arabská guma na Google.cz

Najít termín Arabská guma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Arabská guma ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Arabská guma ve Wikislovníku

Hledat termín Arabská guma ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabská guma například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Arabská guma? resp. co označuje slovo Arabská guma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabská guma, odpověď na dotaz co je to Arabská guma?. Víte např. kdo to je Renata Kalenská? Znáte a víte kdo je Kristýna Plíšková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Arabská guma i v jiných kategoriích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?