Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arabská guma. Co znamená pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Co to je Arabská guma? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Arabská guma

Arabská guma se produkuje z akácií, které rostou v severní Africe (akácie senegalská a akácie arabská). Z jejich mízy se získává pryskyřice známá pod názvem arabská guma. Využívá se v potravinářství a lékařství. Protože je dobře stravitelná, přidává se jako stabilizátor, jako lepidlo či součást některých léků.
Nemá vlastní typickou vůni, proto je oblíbeným pojidlem pro výrobu éterických olejů a také jako součást bylinných vykuřovadel.


Co je to Arabská guma? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arabská guma. Co znamená pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Arabská guma doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Arabská guma se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam slova, synonymum, Jídlo, co je to Arabská guma?, definice, formulace, co to je, termín, wiki, Jídlo, význam, co znamená, význam pojmu, informace, popis, terminologie, lexikon, slovo


Pojem Arabská guma je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Arabská guma?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arabská guma je pryskyřice (klej) získávaná z mízy některých druhů akácií (akácie senegalská Acacia senegal a akácie arabská Acacia seyal), které rostou v Severní Africe, jejím hlavním producentem je Súdán. Velkého významu má i v současném potravinářství a lékařství. Jde o dobře stravitelnou směs sacharidů a glykoproteinů, která se používá v potravinářství jako stabilizátor (E 414).

Obrázek arabské gumy

Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay
Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Arabská guma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Arabská guma na Youtube

Najít heslo Arabská guma ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Arabská guma ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arabská guma ve Wikimedia Commons

Najít výraz Arabská guma ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabská guma například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Arabská guma? resp. co je to Arabská guma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabská guma, odpověď na dotaz co je to Arabská guma?. Víte např. kdo to je Adam Vojtěch? Znáte a víte kdo je Radko Gudas? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Arabská guma hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?