Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arabská guma. Co znamená odborný pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Co je to Arabská guma? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Arabská guma?

Arabská guma se produkuje z akácií, které rostou v severní Africe (akácie senegalská a akácie arabská). Z jejich mízy se získává pryskyřice známá pod názvem arabská guma. Využívá se v potravinářství a lékařství. Protože je dobře stravitelná, přidává se jako stabilizátor, jako lepidlo či součást některých léků.
Nemá vlastní typickou vůni, proto je oblíbeným pojidlem pro výrobu éterických olejů a také jako součást bylinných vykuřovadel.


Co je to Arabská guma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arabská guma. Co znamená odborný pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Arabská guma? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Arabská guma je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, význam, definice pojmu, přesný význam, odborný výraz, termín, co je to Arabská guma?, informace, lexikon, synonymum, přesný výraz, pojem, vysvětlení, formulace, odborné názvosloví, názvosloví, heslo


Pojem Arabská guma je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arabská guma? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Arabská guma je pryskyřice (klej) získávaná z mízy některých druhů akácií (akácie senegalská Acacia senegal a akácie arabská Acacia seyal), které rostou v Severní Africe, jejím hlavním producentem je Súdán. Velkého významu má i v současném potravinářství a lékařství. Jde o dobře stravitelnou směs sacharidů a glykoproteinů, která se používá v potravinářství jako stabilizátor (E 414).

Obrázek arabské gumy

Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay
Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Arabská guma ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arabská guma ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Arabská guma na Youtube

Zkusit najít pojem Arabská guma ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Arabská guma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Arabská guma na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabská guma například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Arabská guma? resp. co označuje slovo Arabská guma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabská guma, odpověď na dotaz co je to Arabská guma?. Víte např. kdo to je Victor Capesius? Znáte a víte kdo je Jan Železný? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Arabská guma v jiné sekci než jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?