Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arabská guma. Co znamená pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Co je to Arabská guma? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Arabská guma

Arabská guma se produkuje z akácií, které rostou v severní Africe (akácie senegalská a akácie arabská). Z jejich mízy se získává pryskyřice známá pod názvem arabská guma. Využívá se v potravinářství a lékařství. Protože je dobře stravitelná, přidává se jako stabilizátor, jako lepidlo či součást některých léků.
Nemá vlastní typickou vůni, proto je oblíbeným pojidlem pro výrobu éterických olejů a také jako součást bylinných vykuřovadel.


Co je to Arabská guma? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arabská guma. Co znamená pojem Arabská guma z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Arabská guma můžete samozřejmě sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Arabská guma je v sekci jídlo

Klíčová slova: definice, vysvětlení, co znamená, co je to Arabská guma?, význam pojmu, informace, popis, termín, lexikon, wiki, formulace, Arabská guma, přesný význam, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, pojem, přesný výraz


Pojem Arabská guma je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Arabská guma můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Arabská guma je pryskyřice (klej) získávaná z mízy některých druhů akácií (akácie senegalská Acacia senegal a akácie arabská Acacia seyal), které rostou v Severní Africe, jejím hlavním producentem je Súdán. Velkého významu má i v současném potravinářství a lékařství. Jde o dobře stravitelnou směs sacharidů a glykoproteinů, která se používá v potravinářství jako stabilizátor (E 414).

Obrázek arabské gumy

Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay
Jedlá pryskyřice z akácie nazývaná arabská guma. Autor: montemari, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arabská guma ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Arabská guma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Arabská guma ve Wikizdrojích

Hledat slovo Arabská guma ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Arabská guma na Google.cz

Hledat videa s názvem Arabská guma na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabská guma například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Arabská guma? resp. co se skrývá pod slovem Arabská guma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabská guma, odpověď na dotaz co je to Arabská guma?. Víte např. kdo to je Finanční ředitel? Znáte a víte kdo je Ilona Csáková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Arabská guma i v jiné kategorii než je sekce jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?