Co je to?
Výraz, termín, definice slova HTTPs. Co znamená odborný pojem HTTPs z kategorie Internet?

Co je to HTTPs? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu HTTPs?

HTTPs je způsob šifrování dat, která se vyměňují mezi serverem a klientem. Toto šifrování chrání data přenášená na internetu. HTTPs zabraňuje odposlouchávání či sledování dat nebo jejich modifikaci. Díky HTTPs se do prohlížeče dostane pouze takový obsah, který byl vytvořen určitou webovou stránkou – bez vložených reklam nebo přesměrování např. osobních údajů. HTTPs brání i sledování provozu přenášení dat, takže chrání uživatele před nechráněnou kontrolou prohlíženého obsahu.


Co je to HTTPs? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HTTPs. Co znamená odborný pojem HTTPs z kategorie Internet?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín HTTPs patří do sekce Internet

Klíčová slova: význam, informace, slovo, názvosloví, popis, definice pojmu, přesný význam, terminologie, Internet, význam pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, synonymum, pojem, Internet, co znamená, vysvětlení, heslo


Pojem HTTPs je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem HTTPs? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je v informatice protokol umožňující zabezpečenou komunikaci v počítačové síti. HTTPS využívá protokol HTTP spolu s protokolem SSL nebo TLS. HTTPS je využíván především pro komunikaci webového prohlížeče s webovým serverem. Zajišťuje autentizaci, důvěrnost přenášených dat a jejich integritu. Standardní port na straně serveru je 443 TCP.

Pro více informací o heslu HTTPs zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo HTTPs ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo HTTPs ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem HTTPs na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HTTPs ve Wikimedia Commons

Hledat termín HTTPs ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem HTTPs ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo HTTPs například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova HTTPs? resp. co označuje slovo HTTPs? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HTTPs, odpověď na dotaz co je to HTTPs?. Víte např. kdo to je Richard Brabec? Znáte a víte kdo je Dominik Hašek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu HTTPs i v jiných kategoriích (než Internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.