Co je to?
Výraz, termín, definice slova HTTPs. Co znamená odborný pojem HTTPs z kategorie Internet?

Co je to HTTPs? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova HTTPs?

HTTPs je způsob šifrování dat, která se vyměňují mezi serverem a klientem. Toto šifrování chrání data přenášená na internetu. HTTPs zabraňuje odposlouchávání či sledování dat nebo jejich modifikaci. Díky HTTPs se do prohlížeče dostane pouze takový obsah, který byl vytvořen určitou webovou stránkou – bez vložených reklam nebo přesměrování např. osobních údajů. HTTPs brání i sledování provozu přenášení dat, takže chrání uživatele před nechráněnou kontrolou prohlíženého obsahu.


Co je to HTTPs? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HTTPs. Co znamená odborný pojem HTTPs z kategorie Internet?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova HTTPs? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín HTTPs je v kategorii Internet

Klíčová slova: Internet, význam pojmu, přesný význam, co znamená, Internet, informace, definice, HTTPs, názvosloví, pojem, odborné názvosloví, slovo, terminologie, význam, terminus technicus, formulace, wiki, co to je


Pojem HTTPs je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu HTTPs?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je v informatice protokol umožňující zabezpečenou komunikaci v počítačové síti. HTTPS využívá protokol HTTP spolu s protokolem SSL nebo TLS. HTTPS je využíván především pro komunikaci webového prohlížeče s webovým serverem. Zajišťuje autentizaci, důvěrnost přenášených dat a jejich integritu. Standardní port na straně serveru je 443 TCP.

Hledejte pojem HTTPs v následujících vyhledávačích

Hledat slovo HTTPs ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo HTTPs ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem HTTPs ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem HTTPs na Youtube

Zkusit najít termín HTTPs ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HTTPs ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo HTTPs například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená HTTPs? resp. co vlastně znamená slovo HTTPs? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HTTPs, odpověď na dotaz co je to HTTPs?. Víte např. kdo to je Pierce Brosnan? Znáte a víte kdo je Ben Cristovao? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Internet. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.