Co je to?
Definice výrazu HTTPs. Co znamená odborný pojem HTTPs z kategorie Internet?

Co je HTTPs?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu HTTPs?

HTTPs je způsob šifrování dat, která se vyměňují mezi serverem a klientem. Toto šifrování chrání data přenášená na internetu. HTTPs zabraňuje odposlouchávání či sledování dat nebo jejich modifikaci. Díky HTTPs se do prohlížeče dostane pouze takový obsah, který byl vytvořen určitou webovou stránkou – bez vložených reklam nebo přesměrování např. osobních údajů. HTTPs brání i sledování provozu přenášení dat, takže chrání uživatele před nechráněnou kontrolou prohlíženého obsahu.


Co je to HTTPs? Význam slova, termín, Definice výrazu HTTPs. Co znamená odborný pojem HTTPs z kategorie Internet?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to HTTPs? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz HTTPs je v sekci internet

Klíčová slova: přesný význam, wiki, názvosloví, co to je, synonymum, definice pojmu, lexikon, co znamená, přesný výraz, pojem, internet, slovo, definice, formulace, heslo, co je to HTTPs?, informace, odborný výraz


Pojem HTTPs je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín HTTPs? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je v informatice protokol umožňující zabezpečenou komunikaci v počítačové síti. HTTPS využívá protokol HTTP spolu s protokolem SSL nebo TLS. HTTPS je využíván především pro komunikaci webového prohlížeče s webovým serverem. Zajišťuje autentizaci, důvěrnost přenášených dat a jejich integritu. Standardní port na straně serveru je 443 TCP.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo HTTPs ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín HTTPs na Google obrázcích

Hledat videa s názvem HTTPs na Youtube

Hledat frázi HTTPs ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín HTTPs na Google.cz

Najít termín HTTPs ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo HTTPs například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená slovo HTTPs? resp. jaká je definice termínu HTTPs? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HTTPs, odpověď na dotaz co je to HTTPs?. Víte např. kdo to je Steve Ballmer? Znáte a víte kdo je Vlasta Burian? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, Připojení na wifi, hTTPs, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.