Co je to?
Definice výrazu OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Co to je OSVČ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu OSVČ?

OSVČ je zkratka pro osobu samostatně výdělečně činnou, tj. fyzická osoba, která má příjmy z podnikání (živnostník). OSVČ podniká pod vlastním jménem a ručí veškerým svým majetkem. Pro většinu činností potřebuje OSVČ živnostenské oprávnění. Pro některém činnosti však není živnostenské oprávnění potřeba. Jedná se např. o činnosti autorů, nezávislá povolání jako je herec nebo spisovatel.


Co je to OSVČ? Význam slova, termín, Definice výrazu OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to OSVČ? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem OSVČ je v sekci Zkratky

Klíčová slova: co znamená, co je to OSVČ?, odborný výraz, terminologie, wiki, OSVČ, termín, význam slova, formulace, pojem, popis, přesný výraz, názvosloví, synonymum, význam pojmu, slovo, lexikon, Zkratky


Pojem OSVČ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu OSVČ?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) je termín používaný v českých zákonech o dani z příjmů, o sociálním zabezpečení a zdravotním pojištění pro takovou fyzickou osobu, která má příjmy z podnikání nebo z jiné samostatně výdělečné činnosti. Typicky je OSVČ například živnostník, samostatný zemědělec, samostatně výdělečný umělec, soudní znalec a podobně.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem OSVČ na Youtube

Zkusit najít heslo OSVČ ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo OSVČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo OSVČ ve Wikislovníku

Zkusit najít termín OSVČ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem OSVČ ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo OSVČ například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova OSVČ? resp. co je to OSVČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSVČ, odpověď na dotaz co je to OSVČ?. Víte např. kdo to je Publicista? Znáte a víte kdo je Au pair? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.