Co je to?
Výraz, termín, definice slova OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Co je OSVČ? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu OSVČ?

OSVČ je zkratka pro osobu samostatně výdělečně činnou, tj. fyzická osoba, která má příjmy z podnikání (živnostník). OSVČ podniká pod vlastním jménem a ručí veškerým svým majetkem. Pro většinu činností potřebuje OSVČ živnostenské oprávnění. Pro některém činnosti však není živnostenské oprávnění potřeba. Jedná se např. o činnosti autorů, nezávislá povolání jako je herec nebo spisovatel.


Co je to OSVČ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici slova OSVČ můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz OSVČ je v kategorii zkratky

Klíčová slova: OSVČ, přesný význam, názvosloví, co znamená, význam pojmu, definice pojmu, terminologie, definice, informace, zkratky, termín, odborné názvosloví, význam, wiki, pojem, terminus technicus, slovo, formulace


Pojem OSVČ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu OSVČ?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) je termín používaný v českých zákonech o dani z příjmů, o sociálním zabezpečení a zdravotním pojištění pro takovou fyzickou osobu, která má příjmy z podnikání nebo z jiné samostatně výdělečné činnosti. Typicky je OSVČ například živnostník, samostatný zemědělec, samostatně výdělečný umělec, soudní znalec a podobně.

Zkuste zjistit více informací o slovu OSVČ v následujících zdrojích

Najít heslo OSVČ ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem OSVČ na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo OSVČ ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz OSVČ ve vyhledávači Yandex

Najít slovo OSVČ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo OSVČ ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo OSVČ například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte co znamená slovo OSVČ? resp. co přesně znamená slovo OSVČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSVČ, odpověď na dotaz co je to OSVČ?. Víte např. kdo to je Zambo? Znáte a víte kdo je Geront? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem OSVČ v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je zkratky. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.