Co je to?
Definice výrazu OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Co to je OSVČ? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla OSVČ?

OSVČ je zkratka pro osobu samostatně výdělečně činnou, tj. fyzická osoba, která má příjmy z podnikání (živnostník). OSVČ podniká pod vlastním jménem a ručí veškerým svým majetkem. Pro většinu činností potřebuje OSVČ živnostenské oprávnění. Pro některém činnosti však není živnostenské oprávnění potřeba. Jedná se např. o činnosti autorů, nezávislá povolání jako je herec nebo spisovatel.


Co je to OSVČ? Význam slova, termín, Definice výrazu OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz OSVČ patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: wiki, informace, názvosloví, popis, OSVČ, Zkratky, formulace, co to je, Zkratky, co je to OSVČ?, definice, přesný výraz, přesný význam, pojem, terminus technicus, synonymum, heslo, odborné názvosloví


Pojem OSVČ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu OSVČ dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) je termín používaný v českých zákonech o dani z příjmů, o sociálním zabezpečení a zdravotním pojištění pro takovou fyzickou osobu, která má příjmy z podnikání nebo z jiné samostatně výdělečné činnosti. Typicky je OSVČ například živnostník, samostatný zemědělec, samostatně výdělečný umělec, soudní znalec a podobně.

Více informací o pojmu OSVČ lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem OSVČ na Youtube

Vyhledat termín OSVČ na Google.cz

Vyhledat pojem OSVČ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo OSVČ ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem OSVČ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz OSVČ ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo OSVČ například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu OSVČ? resp. co se skrývá pod slovem OSVČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSVČ, odpověď na dotaz co je to OSVČ?. Víte např. kdo to je Předseda vlády? Znáte a víte kdo je Velký bratr? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.