Co je to?
Výraz, termín, definice slova OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Co je to OSVČ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu OSVČ?

OSVČ je zkratka pro osobu samostatně výdělečně činnou, tj. fyzická osoba, která má příjmy z podnikání (živnostník). OSVČ podniká pod vlastním jménem a ručí veškerým svým majetkem. Pro většinu činností potřebuje OSVČ živnostenské oprávnění. Pro některém činnosti však není živnostenské oprávnění potřeba. Jedná se např. o činnosti autorů, nezávislá povolání jako je herec nebo spisovatel.


Co je to OSVČ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem OSVČ s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz OSVČ patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: informace, popis, termín, terminologie, význam slova, definice pojmu, pojem, OSVČ, přesný význam, význam pojmu, lexikon, význam, zkratky, heslo, slovník, slovo, názvosloví, odborný výraz


Pojem OSVČ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem OSVČ? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) je termín používaný v českých zákonech o dani z příjmů, o sociálním zabezpečení a zdravotním pojištění pro takovou fyzickou osobu, která má příjmy z podnikání nebo z jiné samostatně výdělečné činnosti. Typicky je OSVČ například živnostník, samostatný zemědělec, samostatně výdělečný umělec, soudní znalec a podobně.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo OSVČ ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem OSVČ ve Wikimedia Commons

Hledat slovo OSVČ ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo OSVČ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín OSVČ na Google.cz

Zkusit najít pojem OSVČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo OSVČ například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo OSVČ? resp. co se přesně ukrývá za slovem OSVČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSVČ, odpověď na dotaz co je to OSVČ?. Víte např. kdo to je Gisele Bündchen? Znáte a víte kdo je Turista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.