Co je to?
Definice výrazu OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Co to je OSVČ? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova OSVČ?

OSVČ je zkratka pro osobu samostatně výdělečně činnou, tj. fyzická osoba, která má příjmy z podnikání (živnostník). OSVČ podniká pod vlastním jménem a ručí veškerým svým majetkem. Pro většinu činností potřebuje OSVČ živnostenské oprávnění. Pro některém činnosti však není živnostenské oprávnění potřeba. Jedná se např. o činnosti autorů, nezávislá povolání jako je herec nebo spisovatel.


Co je to OSVČ? Význam slova, termín, Definice výrazu OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín OSVČ se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: synonymum, informace, co to je, přesný výraz, definice, slovo, význam, wiki, termín, popis, význam slova, odborné názvosloví, odborný výraz, lexikon, význam pojmu, terminologie, co je to OSVČ?, formulace


Pojem OSVČ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu OSVČ?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) je termín používaný v českých zákonech o dani z příjmů, o sociálním zabezpečení a zdravotním pojištění pro takovou fyzickou osobu, která má příjmy z podnikání nebo z jiné samostatně výdělečné činnosti. Typicky je OSVČ například živnostník, samostatný zemědělec, samostatně výdělečný umělec, soudní znalec a podobně.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem OSVČ ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo OSVČ ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem OSVČ na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo OSVČ ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo OSVČ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem OSVČ ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo OSVČ například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená OSVČ? resp. co znamená OSVČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSVČ, odpověď na dotaz co je to OSVČ?. Víte např. kdo to je Jiří Dědeček? Znáte a víte kdo je Au pair? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.