Co je to?
Definice výrazu OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Co to je OSVČ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu OSVČ?

OSVČ je zkratka pro osobu samostatně výdělečně činnou, tj. fyzická osoba, která má příjmy z podnikání (živnostník). OSVČ podniká pod vlastním jménem a ručí veškerým svým majetkem. Pro většinu činností potřebuje OSVČ živnostenské oprávnění. Pro některém činnosti však není živnostenské oprávnění potřeba. Jedná se např. o činnosti autorů, nezávislá povolání jako je herec nebo spisovatel.


Co je to OSVČ? Význam slova, termín, Definice výrazu OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu OSVČ doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem OSVČ se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: popis, význam slova, informace, co to je, wiki, termín, pojem, odborné názvosloví, terminus technicus, lexikon, slovo, Zkratky, názvosloví, význam, heslo, přesný výraz, terminologie, co znamená


Pojem OSVČ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu OSVČ píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) je termín používaný v českých zákonech o dani z příjmů, o sociálním zabezpečení a zdravotním pojištění pro takovou fyzickou osobu, která má příjmy z podnikání nebo z jiné samostatně výdělečné činnosti. Typicky je OSVČ například živnostník, samostatný zemědělec, samostatně výdělečný umělec, soudní znalec a podobně.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz OSVČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem OSVČ na Youtube

Vyhledat slovo OSVČ ve Wikislovníku

Hledat slovo OSVČ ve vyhledávači Yandex

Najít slovo OSVČ ve Wikizdrojích

Hledat pojem OSVČ ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo OSVČ například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova OSVČ? resp. co přesně znamená slovo OSVČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSVČ, odpověď na dotaz co je to OSVČ?. Víte např. kdo to je Chlívák? Znáte a víte kdo je Užitečný idiot? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín OSVČ hledat i v jiných kategoriích (než Zkratky) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.