Co je to?
Definice výrazu OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Co to je OSVČ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu OSVČ?

OSVČ je zkratka pro osobu samostatně výdělečně činnou, tj. fyzická osoba, která má příjmy z podnikání (živnostník). OSVČ podniká pod vlastním jménem a ručí veškerým svým majetkem. Pro většinu činností potřebuje OSVČ živnostenské oprávnění. Pro některém činnosti však není živnostenské oprávnění potřeba. Jedná se např. o činnosti autorů, nezávislá povolání jako je herec nebo spisovatel.


Co je to OSVČ? Význam slova, termín, Definice výrazu OSVČ. Co znamená odborný pojem OSVČ z kategorie Zkratky?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova OSVČ můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín OSVČ je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: synonymum, slovník, termín, význam pojmu, Zkratky, heslo, formulace, wiki, přesný význam, co to je, informace, odborný výraz, lexikon, pojem, terminus technicus, vysvětlení, Zkratky, význam slova


Pojem OSVČ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu OSVČ dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) je termín používaný v českých zákonech o dani z příjmů, o sociálním zabezpečení a zdravotním pojištění pro takovou fyzickou osobu, která má příjmy z podnikání nebo z jiné samostatně výdělečné činnosti. Typicky je OSVČ například živnostník, samostatný zemědělec, samostatně výdělečný umělec, soudní znalec a podobně.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín OSVČ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem OSVČ na Youtube

Vyhledat výraz OSVČ ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo OSVČ ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo OSVČ ve Wikizdrojích

Hledat pojem OSVČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo OSVČ například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená OSVČ? resp. jaký je význam pojmu OSVČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OSVČ, odpověď na dotaz co je to OSVČ?. Víte např. kdo to je Osvětlovač? Znáte a víte kdo je Užitečný idiot? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.