Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pilíř. Co znamená odborný pojem Pilíř z kategorie Stavebnictví?

Co je to Pilíř? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pilíř?

Pilíř je architektonickou nosnou částí stavby. Mívá průřez ve tvaru obdélníku či čtverce. Může být opatřen soklem nebo římsou, popřípadě mít formu polopilíře, který je zčásti zapuštěný do zdi. Někdy bývá zaměňováno označení sloup a pilíř.
V modernějším pojetí se jedná o mohutný stavební prvek, který je oporou např. pro mosty. Pokud jde o blok zdiva, který podpírá například skalní blok nebo jinou zeď, jde o opěrný pilíř.


Co je to Pilíř? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pilíř. Co znamená odborný pojem Pilíř z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pilíř se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pilíř je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, názvosloví, slovo, terminologie, definice pojmu, definice, informace, co je to Pilíř?, co znamená, význam, terminus technicus, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, Stavebnictví, co to je, lexikon, termín


Pojem Pilíř je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Pilíř zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Pilíř ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Pilíř ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pilíř na Youtube

Najít slovo Pilíř ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Pilíř ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Pilíř ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pilíř například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pilíř? resp. jaký je význam slova Pilíř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pilíř, odpověď na dotaz co je to Pilíř?. Víte např. kdo to je Pavel Poc? Znáte a víte kdo je Pitomec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.