Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pilíř. Co znamená odborný pojem Pilíř z kategorie Stavebnictví?

Co je to Pilíř? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pilíř?

Pilíř je architektonickou nosnou částí stavby. Mívá průřez ve tvaru obdélníku či čtverce. Může být opatřen soklem nebo římsou, popřípadě mít formu polopilíře, který je zčásti zapuštěný do zdi. Někdy bývá zaměňováno označení sloup a pilíř.
V modernějším pojetí se jedná o mohutný stavební prvek, který je oporou např. pro mosty. Pokud jde o blok zdiva, který podpírá například skalní blok nebo jinou zeď, jde o opěrný pilíř.


Co je to Pilíř? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pilíř. Co znamená odborný pojem Pilíř z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pilíř? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pilíř se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: definice, lexikon, přesný výraz, synonymum, názvosloví, význam, význam pojmu, slovník, co znamená, pojem, definice pojmu, přesný význam, co je to Pilíř?, termín, vysvětlení, heslo, Stavebnictví, slovo


Pojem Pilíř je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Pilíř

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pilíř ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Pilíř ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Pilíř ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Pilíř ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Pilíř na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pilíř ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pilíř například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pilíř? resp. co přesně znamená slovo Pilíř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pilíř, odpověď na dotaz co je to Pilíř?. Víte např. kdo to je Clark Rockefeller? Znáte a víte kdo je Derviš? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.