Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gastronomie. Co znamená pojem Gastronomie z kategorie Jídlo?

Co je Gastronomie?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Gastronomie?

S pojmem gastronomie se v dnešní době setkáváme poměrně často. Jedná se o kuchařské umění, nebo také zkoumání vztahu mezi kulturou a jídlem. Gastronomie se nevěnuje pouze přípravě samotného jídla, ale také jeho komzumaci. Gastronomové se snaží o to, aby se z konzumace jídla stal kultivovaný akt. Cílem by také mělo být to, že připravený pokrm zasytí i duševní stránku konzumenta.
Existují i různé gastronomické organizace. Mezi nejznámější v České republice můžeme zařadit např. Asociaci hotelů a restaurací České republiky.


Co je to Gastronomie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gastronomie. Co znamená pojem Gastronomie z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Gastronomie? Potom se o definici podělte s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Gastronomie se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: synonymum, heslo, jídlo, wiki, co znamená, slovo, informace, názvosloví, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, vysvětlení, co je to Gastronomie?, terminus technicus, terminologie, definice, význam pojmu, popis


Pojem Gastronomie je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gastronomie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gastronomie je v širším pojetí nauka o vztahu kultury a potravy, v užším pojetí jde o kuchařské nebo kulinářské umění (fr. l art culinaire) neboli gastronomie (věda o žaludku). V širším smyslu - nikoli navíc - nejde jen o umění přípravy jídel (vaření), nýbrž i o jejich konzumaci.
Je to v podstatě (v užším pojetí) součást sektoru služeb.
Umění kuchařské se dá považovat za užité umění.
Gastronomovým cílem je učinit z přípravy a konzumace jídla akt kultivovaný a povýšit tím pojídajícího člověka na ušlechtilou bytost, pozvednout jej z úrovně animálního stroje na zažívání.

Ilustrační obrázek Gastronomie

Ilustrační obrázek Gastronomie.. Autor: TheUjulala, zdroj: Pixabay
Ilustrační obrázek Gastronomie.. Autor: TheUjulala, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Gastronomie lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Gastronomie ve Wikislovníku

Hledat slovo Gastronomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Gastronomie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gastronomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Gastronomie na Google.cz

Vyhledat výraz Gastronomie ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastronomie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Gastronomie? resp. co se skrývá pod slovem Gastronomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gastronomie, odpověď na dotaz co je to Gastronomie?. Víte např. kdo to je Pavel Trávníček? Znáte a víte kdo je Puritán? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Gastronomie i jinde než v sekci než v jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.