Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gastronomie. Co znamená pojem Gastronomie z kategorie Jídlo?

Co to je Gastronomie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gastronomie

S pojmem gastronomie se v dnešní době setkáváme poměrně často. Jedná se o kuchařské umění, nebo také zkoumání vztahu mezi kulturou a jídlem. Gastronomie se nevěnuje pouze přípravě samotného jídla, ale také jeho komzumaci. Gastronomové se snaží o to, aby se z konzumace jídla stal kultivovaný akt. Cílem by také mělo být to, že připravený pokrm zasytí i duševní stránku konzumenta.
Existují i různé gastronomické organizace. Mezi nejznámější v České republice můžeme zařadit např. Asociaci hotelů a restaurací České republiky.


Co je to Gastronomie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gastronomie. Co znamená pojem Gastronomie z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Gastronomie sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gastronomie je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, co je to Gastronomie?, přesný význam, terminologie, pojem, Gastronomie, definice pojmu, význam, popis, formulace, názvosloví, co to je, odborný výraz, wiki, vysvětlení, termín, slovo, lexikon


Pojem Gastronomie je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Gastronomie píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Gastronomie je v širším pojetí nauka o vztahu kultury a potravy, v užším pojetí jde o kuchařské nebo kulinářské umění (fr. l art culinaire) neboli gastronomie (věda o žaludku). V širším smyslu - nikoli navíc - nejde jen o umění přípravy jídel (vaření), nýbrž i o jejich konzumaci.
Je to v podstatě (v užším pojetí) součást sektoru služeb.
Umění kuchařské se dá považovat za užité umění.
Gastronomovým cílem je učinit z přípravy a konzumace jídla akt kultivovaný a povýšit tím pojídajícího člověka na ušlechtilou bytost, pozvednout jej z úrovně animálního stroje na zažívání.

Ilustrační obrázek Gastronomie

Ilustrační obrázek Gastronomie.. Autor: TheUjulala, zdroj: Pixabay
Ilustrační obrázek Gastronomie.. Autor: TheUjulala, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Gastronomie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Gastronomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Gastronomie ve Wikislovníku

Hledat heslo Gastronomie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Gastronomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gastronomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastronomie například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Gastronomie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Gastronomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gastronomie, odpověď na dotaz co je to Gastronomie?. Víte např. kdo to je Probošt? Znáte a víte kdo je Uprchlík? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.