Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gastronomie. Co znamená pojem Gastronomie z kategorie Jídlo?

Co to je Gastronomie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Gastronomie

S pojmem gastronomie se v dnešní době setkáváme poměrně často. Jedná se o kuchařské umění, nebo také zkoumání vztahu mezi kulturou a jídlem. Gastronomie se nevěnuje pouze přípravě samotného jídla, ale také jeho komzumaci. Gastronomové se snaží o to, aby se z konzumace jídla stal kultivovaný akt. Cílem by také mělo být to, že připravený pokrm zasytí i duševní stránku konzumenta.
Existují i různé gastronomické organizace. Mezi nejznámější v České republice můžeme zařadit např. Asociaci hotelů a restaurací České republiky.


Co je to Gastronomie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gastronomie. Co znamená pojem Gastronomie z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gastronomie je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, lexikon, význam pojmu, formulace, odborný výraz, význam slova, odborné názvosloví, Gastronomie, wiki, heslo, synonymum, význam, názvosloví, co to je, co je to Gastronomie?, slovo, pojem


Pojem Gastronomie je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gastronomie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gastronomie je v širším pojetí nauka o vztahu kultury a potravy, v užším pojetí jde o kuchařské nebo kulinářské umění (fr. l art culinaire) neboli gastronomie (věda o žaludku). V širším smyslu - nikoli navíc - nejde jen o umění přípravy jídel (vaření), nýbrž i o jejich konzumaci.
Je to v podstatě (v užším pojetí) součást sektoru služeb.
Umění kuchařské se dá považovat za užité umění.
Gastronomovým cílem je učinit z přípravy a konzumace jídla akt kultivovaný a povýšit tím pojídajícího člověka na ušlechtilou bytost, pozvednout jej z úrovně animálního stroje na zažívání.

Ilustrační obrázek Gastronomie

Ilustrační obrázek Gastronomie.. Autor: TheUjulala, zdroj: Pixabay
Ilustrační obrázek Gastronomie.. Autor: TheUjulala, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Gastronomie zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Gastronomie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Gastronomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Gastronomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Gastronomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Gastronomie na Youtube

Hledat slovo Gastronomie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastronomie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Gastronomie? resp. co je to Gastronomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gastronomie, odpověď na dotaz co je to Gastronomie?. Víte např. kdo to je Zpěvák? Znáte a víte kdo je Violetta? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.