Co je to?
Odborný výraz, definice slova Intuice. Co znamená pojem Intuice z kategorie Psychologie?

Co je to Intuice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Intuice?

V dnešní době slovo intuice označuje lidskou schopnost rychlého chápání, odhadu a rozhodování. Intuice není podložena žádnými racionálními důvody. Může být podmíněna určitou minulou zkušeností. Hraje velkou roli při rychlém rozhodování pod časovým nátlakem, ale i pro uměleckou činnost. Intuice se využívá v psychologii a filosofii.


Co je to Intuice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Intuice. Co znamená pojem Intuice z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Intuice s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Intuice se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: přesný význam, slovo, definice, co znamená, přesný výraz, pojem, popis, heslo, informace, význam slova, definice pojmu, co je to Intuice?, odborný výraz, terminologie, názvosloví, slovník, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Intuice je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Intuice? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Intuice (z lat. in-tueor, in-tuitum, doslova v-hled) znamená vhled nebo náhled a v současném užití obvykle označuje náhlé poznání, chápání či odhad nebo rozhodnutí, které není zprostředkováno vědomým uvažováním a ačkoli bývá provázeno pocitem jasnosti a jistoty, není podloženo zřetelnými důvody. Jedno z českých synonym pro intuici je pojem tušení.

Jiné informační zdroje o pojmu Intuice

Hledat videa s názvem Intuice na Youtube

Najít termín Intuice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Intuice ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Intuice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Intuice ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Intuice na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Intuice například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Intuice? resp. co se skrývá pod slovem Intuice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intuice, odpověď na dotaz co je to Intuice?. Víte např. kdo to je Kominík? Znáte a víte kdo je Antisemita? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde