Co je to?
Výraz, termín, definice slova Intuice. Co znamená odborný pojem Intuice z kategorie Psychologie?

Co je to Intuice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Intuice

V dnešní době slovo intuice označuje lidskou schopnost rychlého chápání, odhadu a rozhodování. Intuice není podložena žádnými racionálními důvody. Může být podmíněna určitou minulou zkušeností. Hraje velkou roli při rychlém rozhodování pod časovým nátlakem, ale i pro uměleckou činnost. Intuice se využívá v psychologii a filosofii.


Co je to Intuice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Intuice. Co znamená odborný pojem Intuice z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Intuice je v sekci psychologie

Klíčová slova: psychologie, význam pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, slovo, heslo, formulace, co to je, wiki, co je to Intuice?, slovník, přesný význam, co znamená, vysvětlení, význam, termín, popis, psychologie


Pojem Intuice je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Intuice? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Intuice (z lat. in-tueor, in-tuitum, doslova v-hled) znamená vhled nebo náhled a v současném užití obvykle označuje náhlé poznání, chápání či odhad nebo rozhodnutí, které není zprostředkováno vědomým uvažováním a ačkoli bývá provázeno pocitem jasnosti a jistoty, není podloženo zřetelnými důvody. Jedno z českých synonym pro intuici je pojem tušení.

Další zdroje informací o slovu Intuice

Zkusit najít slovo Intuice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Intuice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Intuice ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Intuice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Intuice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Intuice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Intuice například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu Intuice? resp. co označuje slovo Intuice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intuice, odpověď na dotaz co je to Intuice?. Víte např. kdo to je Šibal? Znáte a víte kdo je Vít Rakušan? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde