Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Intuice. Co znamená pojem Intuice z kategorie Psychologie?

Co to je Intuice? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Intuice

V dnešní době slovo intuice označuje lidskou schopnost rychlého chápání, odhadu a rozhodování. Intuice není podložena žádnými racionálními důvody. Může být podmíněna určitou minulou zkušeností. Hraje velkou roli při rychlém rozhodování pod časovým nátlakem, ale i pro uměleckou činnost. Intuice se využívá v psychologii a filosofii.


Co je to Intuice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Intuice. Co znamená pojem Intuice z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Intuice je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: lexikon, slovník, Intuice, slovo, definice, co to je, termín, vysvětlení, názvosloví, heslo, Psychologie, význam pojmu, terminologie, odborné názvosloví, definice pojmu, popis, pojem, co je to Intuice?


Pojem Intuice je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Intuice? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Intuice (z lat. in-tueor, in-tuitum, doslova v-hled) znamená vhled nebo náhled a v současném užití obvykle označuje náhlé poznání, chápání či odhad nebo rozhodnutí, které není zprostředkováno vědomým uvažováním a ačkoli bývá provázeno pocitem jasnosti a jistoty, není podloženo zřetelnými důvody. Jedno z českých synonym pro intuici je pojem tušení.

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Intuice ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Intuice ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Intuice ve Wikimedia Commons

Najít termín Intuice na Google.cz

Hledat videa s názvem Intuice na Youtube

Vyhledat pojem Intuice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Intuice například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Intuice? resp. co se skrývá pod slovem Intuice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intuice, odpověď na dotaz co je to Intuice?. Víte např. kdo to je Robert Pelikán? Znáte a víte kdo je Vít Rakušan? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde