Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Intuice. Co znamená pojem Intuice z kategorie Psychologie?

Co to je Intuice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Intuice?

V dnešní době slovo intuice označuje lidskou schopnost rychlého chápání, odhadu a rozhodování. Intuice není podložena žádnými racionálními důvody. Může být podmíněna určitou minulou zkušeností. Hraje velkou roli při rychlém rozhodování pod časovým nátlakem, ale i pro uměleckou činnost. Intuice se využívá v psychologii a filosofii.


Co je to Intuice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Intuice. Co znamená pojem Intuice z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Intuice s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Intuice se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, informace, lexikon, heslo, termín, co znamená, Intuice, slovo, terminologie, význam, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, definice, co je to Intuice?, Psychologie, popis


Pojem Intuice je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Intuice? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Intuice (z lat. in-tueor, in-tuitum, doslova v-hled) znamená vhled nebo náhled a v současném užití obvykle označuje náhlé poznání, chápání či odhad nebo rozhodnutí, které není zprostředkováno vědomým uvažováním a ačkoli bývá provázeno pocitem jasnosti a jistoty, není podloženo zřetelnými důvody. Jedno z českých synonym pro intuici je pojem tušení.

Více informací o slovu Intuice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Intuice na Google.cz

Vyhledat termín Intuice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Intuice ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Intuice ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Intuice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Intuice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Intuice například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Intuice? resp. co označuje slovo Intuice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intuice, odpověď na dotaz co je to Intuice?. Víte např. kdo to je Fénix? Znáte a víte kdo je Vít Rakušan? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde