Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Intuice. Co znamená pojem Intuice z kategorie Psychologie?

Co to je Intuice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Intuice?

V dnešní době slovo intuice označuje lidskou schopnost rychlého chápání, odhadu a rozhodování. Intuice není podložena žádnými racionálními důvody. Může být podmíněna určitou minulou zkušeností. Hraje velkou roli při rychlém rozhodování pod časovým nátlakem, ale i pro uměleckou činnost. Intuice se využívá v psychologii a filosofii.


Co je to Intuice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Intuice. Co znamená pojem Intuice z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Intuice sdílejte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Intuice je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: termín, heslo, popis, co znamená, Psychologie, co je to Intuice?, formulace, přesný význam, slovník, slovo, definice, Intuice, pojem, synonymum, definice pojmu, terminus technicus, informace, odborný výraz


Pojem Intuice je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Intuice? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Intuice (z lat. in-tueor, in-tuitum, doslova v-hled) znamená vhled nebo náhled a v současném užití obvykle označuje náhlé poznání, chápání či odhad nebo rozhodnutí, které není zprostředkováno vědomým uvažováním a ačkoli bývá provázeno pocitem jasnosti a jistoty, není podloženo zřetelnými důvody. Jedno z českých synonym pro intuici je pojem tušení.

Hledejte pojem Intuice v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Intuice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Intuice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Intuice ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Intuice ve Wikislovníku

Hledat pojem Intuice na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Intuice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Intuice například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Intuice? resp. co znamená výraz Intuice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intuice, odpověď na dotaz co je to Intuice?. Víte např. kdo to je Barbora Hrzánová? Znáte a víte kdo je Rejžek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde