Co je to?
Odborný výraz, definice slova Doména. Co znamená pojem Doména z kategorie Internet?

Co je to Doména? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Doména?

Doména, jinak označovaná také jako doménové jméno, je identifikátorem počítače či počítačové sítě, připojených k internetu. Části doménového jména jsou řazeny posloupně, jednotlivé části jsou od sebe odděleny tečkami. První část přiřazuje konkrétní počítač, poslední část je ta nejobecnější, představuje soustavu počítačů nebo sítí.
Tato část je pojmenována také jako doména nejvyššího řádu. Domény je možno označovat čísly, čísluje se odzadu dopředu, doména nejvyššího řádu je tedy doménou 1. úrovně, následuje doména 2. úrovně a další.


Co je to Doména? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Doména. Co znamená pojem Doména z kategorie Internet?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Doména s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Doména se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, odborný výraz, definice, internet, formulace, slovník, slovo, informace, terminologie, význam, popis, pojem, přesný výraz, odborné názvosloví, co znamená, synonymum, Doména


Pojem Doména je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Doména? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Internetová doména (doménové jméno) je v informatice označení jednoznačného jména (identifikátoru) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do Internetu. Příkladem doménového jména je zápis www.wikipedia.org.

Jiné informační zdroje o pojmu Doména

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Doména ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Doména ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Doména na Youtube

Hledat slovo Doména na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Doména ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Doména ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Doména například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Doména? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Doména? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doména, odpověď na dotaz co je to Doména?. Víte např. kdo to je Kateřina Veliká? Znáte a víte kdo je Geek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než internet). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?