Co je to?
Výraz, termín, definice slova Doména. Co znamená odborný pojem Doména z kategorie Internet?

Co je to Doména? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Doména

Doména, jinak označovaná také jako doménové jméno, je identifikátorem počítače či počítačové sítě, připojených k internetu. Části doménového jména jsou řazeny posloupně, jednotlivé části jsou od sebe odděleny tečkami. První část přiřazuje konkrétní počítač, poslední část je ta nejobecnější, představuje soustavu počítačů nebo sítí.
Tato část je pojmenována také jako doména nejvyššího řádu. Domény je možno označovat čísly, čísluje se odzadu dopředu, doména nejvyššího řádu je tedy doménou 1. úrovně, následuje doména 2. úrovně a další.


Co je to Doména? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Doména. Co znamená odborný pojem Doména z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Doména? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Doména je v kategorii Internet

Klíčová slova: terminologie, Internet, informace, význam, slovník, význam slova, odborné názvosloví, Internet, názvosloví, formulace, synonymum, vysvětlení, definice, heslo, popis, Doména, co je to Doména?, co znamená


Pojem Doména je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Doména?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Internetová doména (doménové jméno) je v informatice označení jednoznačného jména (identifikátoru) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do Internetu. Příkladem doménového jména je zápis www.wikipedia.org.

Další zdroje informací

Hledat termín Doména ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Doména na Google.cz

Hledat výraz Doména ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Doména na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Doména ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Doména ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Doména například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Doména? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Doména? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doména, odpověď na dotaz co je to Doména?. Víte např. kdo to je Albín? Znáte a víte kdo je Gurmán? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Internet). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?