Co je to?
Výraz, termín, definice slova Doména. Co znamená odborný pojem Doména z kategorie Internet?

Co je to Doména? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Doména

Doména, jinak označovaná také jako doménové jméno, je identifikátorem počítače či počítačové sítě, připojených k internetu. Části doménového jména jsou řazeny posloupně, jednotlivé části jsou od sebe odděleny tečkami. První část přiřazuje konkrétní počítač, poslední část je ta nejobecnější, představuje soustavu počítačů nebo sítí.
Tato část je pojmenována také jako doména nejvyššího řádu. Domény je možno označovat čísly, čísluje se odzadu dopředu, doména nejvyššího řádu je tedy doménou 1. úrovně, následuje doména 2. úrovně a další.


Co je to Doména? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Doména. Co znamená odborný pojem Doména z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Doména s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Doména je v kategorii internet

Klíčová slova: popis, lexikon, slovo, heslo, pojem, význam pojmu, co znamená, terminus technicus, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, synonymum, formulace, definice, internet, co to je, Doména, názvosloví


Pojem Doména je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Doména píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Internetová doména (doménové jméno) je v informatice označení jednoznačného jména (identifikátoru) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do Internetu. Příkladem doménového jména je zápis www.wikipedia.org.

Jiné zdroje informací o pojmu Doména

Zkusit najít heslo Doména ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Doména ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Doména ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Doména na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Doména ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Doména ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Doména například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte co je to Doména? resp. co znamená slovo Doména? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doména, odpověď na dotaz co je to Doména?. Víte např. kdo to je Tichý blázen? Znáte a víte kdo je Gurmán? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než internet). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?