Co je to?
Výraz, termín, definice slova Doména. Co znamená odborný pojem Doména z kategorie Internet?

Co je to Doména? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Doména

Doména, jinak označovaná také jako doménové jméno, je identifikátorem počítače či počítačové sítě, připojených k internetu. Části doménového jména jsou řazeny posloupně, jednotlivé části jsou od sebe odděleny tečkami. První část přiřazuje konkrétní počítač, poslední část je ta nejobecnější, představuje soustavu počítačů nebo sítí.
Tato část je pojmenována také jako doména nejvyššího řádu. Domény je možno označovat čísly, čísluje se odzadu dopředu, doména nejvyššího řádu je tedy doménou 1. úrovně, následuje doména 2. úrovně a další.


Co je to Doména? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Doména. Co znamená odborný pojem Doména z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Doména? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Doména je v kategorii Internet

Klíčová slova: co to je, pojem, co je to Doména?, přesný výraz, odborný výraz, terminologie, wiki, lexikon, terminus technicus, definice, synonymum, definice pojmu, popis, slovník, co znamená, Internet, vysvětlení, názvosloví


Pojem Doména je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Doména? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Internetová doména (doménové jméno) je v informatice označení jednoznačného jména (identifikátoru) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do Internetu. Příkladem doménového jména je zápis www.wikipedia.org.

Více informací o slovu Doména doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Doména ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Doména ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Doména ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Doména na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Doména ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Doména ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Doména například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Doména? resp. jaký je význam pojmu Doména? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doména, odpověď na dotaz co je to Doména?. Víte např. kdo to je Glum? Znáte a víte kdo je Gurmán? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Doména v jiné sekci než Internet. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?