Co je to?
Výraz, termín, definice slova Doména. Co znamená odborný pojem Doména z kategorie Internet?

Co je to Doména? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Doména

Doména, jinak označovaná také jako doménové jméno, je identifikátorem počítače či počítačové sítě, připojených k internetu. Části doménového jména jsou řazeny posloupně, jednotlivé části jsou od sebe odděleny tečkami. První část přiřazuje konkrétní počítač, poslední část je ta nejobecnější, představuje soustavu počítačů nebo sítí.
Tato část je pojmenována také jako doména nejvyššího řádu. Domény je možno označovat čísly, čísluje se odzadu dopředu, doména nejvyššího řádu je tedy doménou 1. úrovně, následuje doména 2. úrovně a další.


Co je to Doména? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Doména. Co znamená odborný pojem Doména z kategorie Internet?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Doména? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Doména patří do sekce Internet

Klíčová slova: význam, synonymum, wiki, Internet, pojem, lexikon, popis, terminologie, Internet, slovník, definice pojmu, definice, terminus technicus, informace, formulace, heslo, význam slova, odborný výraz


Pojem Doména je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Doména?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Internetová doména (doménové jméno) je v informatice označení jednoznačného jména (identifikátoru) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do Internetu. Příkladem doménového jména je zápis www.wikipedia.org.

Více informací o pojmu Doména lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Doména ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Doména ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Doména ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Doména ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Doména ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Doména ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Doména například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Doména? resp. co je to Doména? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doména, odpověď na dotaz co je to Doména?. Víte např. kdo to je Sedlák? Znáte a víte kdo je Gurmán? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Internet U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?