Co je to?
Definice odborného termínu, slova Doména. Co znamená pojem Doména z kategorie Internet?

Co je Doména?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Doména

Doména, jinak označovaná také jako doménové jméno, je identifikátorem počítače či počítačové sítě, připojených k internetu. Části doménového jména jsou řazeny posloupně, jednotlivé části jsou od sebe odděleny tečkami. První část přiřazuje konkrétní počítač, poslední část je ta nejobecnější, představuje soustavu počítačů nebo sítí.
Tato část je pojmenována také jako doména nejvyššího řádu. Domény je možno označovat čísly, čísluje se odzadu dopředu, doména nejvyššího řádu je tedy doménou 1. úrovně, následuje doména 2. úrovně a další.


Co je to Doména? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Doména. Co znamená pojem Doména z kategorie Internet?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Doména sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Doména patří do sekce internet

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, popis, wiki, význam pojmu, co znamená, co je to Doména?, vysvětlení, slovník, přesný význam, internet, význam, Doména, pojem, heslo, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova


Pojem Doména je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Doména?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Internetová doména (doménové jméno) je v informatice označení jednoznačného jména (identifikátoru) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do Internetu. Příkladem doménového jména je zápis www.wikipedia.org.

Další informační zdroje

Najít pojem Doména ve Wikizdrojích

Najít termín Doména na Google.cz

Hledat termín Doména ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Doména ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Doména ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Doména ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Doména například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Doména? resp. co znamená výraz Doména? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doména, odpověď na dotaz co je to Doména?. Víte např. kdo to je Ája Vrzáňová? Znáte a víte kdo je Gurmán? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Doména i v jiné sekci než je kategorie internet. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?