Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Derby. Co znamená pojem Derby z kategorie Sport?

Co to je Derby? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Derby

Derby je název zvláštního druhu utkání. Odehrává se v kolektivních sportech a je založeno na soupeření týmů, kteří jsou tradičními protivníky. Často se jedná o týmy ze stejné oblasti a jejich zápas bývá velmi pozorně sledován jak jejich příznivci, tak médii.
Vzhledem k tomu že se fanoušci obou týmů dostávají do ostrých konfliktů, dohlížejí na derby i bezpečnostní složky. Samotný název pochází od jména zakladatele významného dostihového závodu, hraběte z Derby.


Co je to Derby? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Derby. Co znamená pojem Derby z kategorie Sport?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Derby sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Derby patří do sekce Sport

Klíčová slova: co to je, definice, definice pojmu, co je to Derby?, formulace, informace, wiki, význam, pojem, přesný význam, názvosloví, význam pojmu, synonymum, heslo, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, termín


Pojem Derby je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Derby? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Derby je označení pro utkání v kolektivním sportu, ve kterém proti sobě nastupují týmy, mezi nimiž vládne tradiční rivalita. Zpravidla jde o kluby z jednoho města nebo regionu. Zápasy bývají ostře sledovány sdělovacími prostředky a fanoušky (rekordní fotbalová návštěva pochází z derby Flamenga a Fluminense FC na Estádio do Maracanã 12. prosince 1963, kam přišlo 194 603 diváků), kterým může prohra v derby zkazit i jinak vydařenou sezónu. V pohotovosti bývají také bezpečnostní složky, protože mezi oběma tábory příznivců často dochází k násilnostem.

Další zdroje informací

Hledat pojem Derby ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Derby ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Derby ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Derby ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Derby ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Derby na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Derby například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Derby? resp. co označuje slovo Derby? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derby, odpověď na dotaz co je to Derby?. Víte např. kdo to je Zdeněk Troška? Znáte a víte kdo je Rytíř? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.