Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Derby. Co znamená pojem Derby z kategorie Sport?

Co to je Derby? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Derby

Derby je název zvláštního druhu utkání. Odehrává se v kolektivních sportech a je založeno na soupeření týmů, kteří jsou tradičními protivníky. Často se jedná o týmy ze stejné oblasti a jejich zápas bývá velmi pozorně sledován jak jejich příznivci, tak médii.
Vzhledem k tomu že se fanoušci obou týmů dostávají do ostrých konfliktů, dohlížejí na derby i bezpečnostní složky. Samotný název pochází od jména zakladatele významného dostihového závodu, hraběte z Derby.


Co je to Derby? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Derby. Co znamená pojem Derby z kategorie Sport?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Derby s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Derby patří do kategorie Sport

Klíčová slova: slovo, termín, co to je, Sport, přesný význam, odborné názvosloví, terminus technicus, názvosloví, lexikon, Derby, přesný výraz, informace, co je to Derby?, význam slova, formulace, definice, vysvětlení, význam


Pojem Derby je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Derby v následujících vyhledávačích

Najít slovo Derby ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Derby na Google.cz

Zkusit najít výraz Derby ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Derby ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Derby ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Derby ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Derby například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Derby? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Derby? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derby, odpověď na dotaz co je to Derby?. Víte např. kdo to je Hasič? Znáte a víte kdo je Bivoj? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.