Co je to?
Odborný výraz, definice slova Derby. Co znamená pojem Derby z kategorie Sport?

Co je Derby? Význam slova

Co znamená termín Derby? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Derby je název zvláštního druhu utkání. Odehrává se v kolektivních sportech a je založeno na soupeření týmů, kteří jsou tradičními protivníky. Často se jedná o týmy ze stejné oblasti a jejich zápas bývá velmi pozorně sledován jak jejich příznivci, tak médii.
Vzhledem k tomu že se fanoušci obou týmů dostávají do ostrých konfliktů, dohlížejí na derby i bezpečnostní složky. Samotný název pochází od jména zakladatele významného dostihového závodu, hraběte z Derby.


Co je to Derby? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Derby. Co znamená pojem Derby z kategorie Sport?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Derby doporučujeme sdílet s rodinou a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Derby se nachází v sekci sport

Klíčová slova: odborný výraz, popis, co je to Derby?, význam, přesný význam, formulace, definice, terminus technicus, slovo, pojem, Derby, informace, vysvětlení, terminologie, lexikon, heslo, přesný výraz, wiki


Pojem Derby je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Derby?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Derby je označení pro utkání v kolektivním sportu, ve kterém proti sobě nastupují týmy, mezi nimiž vládne tradiční rivalita. Zpravidla jde o kluby z jednoho města nebo regionu. Zápasy bývají ostře sledovány sdělovacími prostředky a fanoušky (rekordní fotbalová návštěva pochází z derby Flamenga a Fluminense FC na Estádio do Maracanã 12. prosince 1963, kam přišlo 194 603 diváků), kterým může prohra v derby zkazit i jinak vydařenou sezónu. V pohotovosti bývají také bezpečnostní složky, protože mezi oběma tábory příznivců často dochází k násilnostem.

Více informací o slovu Derby doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Derby na Google.cz

Hledat slovo Derby ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Derby ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Derby na Youtube

Hledat frázi Derby ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Derby ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Derby například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Derby? resp. jaká je definice slova Derby? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derby, odpověď na dotaz co je to Derby?. Víte např. kdo to je Joan Jett? Znáte a víte kdo je Nikola Buranská? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Derby i jinde než v sekci než v sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.