Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Derby. Co znamená pojem Derby z kategorie Sport?

Co to je Derby? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Derby?

Derby je název zvláštního druhu utkání. Odehrává se v kolektivních sportech a je založeno na soupeření týmů, kteří jsou tradičními protivníky. Často se jedná o týmy ze stejné oblasti a jejich zápas bývá velmi pozorně sledován jak jejich příznivci, tak médii.
Vzhledem k tomu že se fanoušci obou týmů dostávají do ostrých konfliktů, dohlížejí na derby i bezpečnostní složky. Samotný název pochází od jména zakladatele významného dostihového závodu, hraběte z Derby.


Co je to Derby? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Derby. Co znamená pojem Derby z kategorie Sport?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Derby? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Derby je v sekci Sport

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, přesný výraz, Sport, pojem, slovník, odborné názvosloví, wiki, přesný význam, definice, Sport, terminus technicus, odborný výraz, terminologie, termín, formulace, informace, slovo


Pojem Derby je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Derby píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Derby je označení pro utkání v kolektivním sportu, ve kterém proti sobě nastupují týmy, mezi nimiž vládne tradiční rivalita. Zpravidla jde o kluby z jednoho města nebo regionu. Zápasy bývají ostře sledovány sdělovacími prostředky a fanoušky (rekordní fotbalová návštěva pochází z derby Flamenga a Fluminense FC na Estádio do Maracanã 12. prosince 1963, kam přišlo 194 603 diváků), kterým může prohra v derby zkazit i jinak vydařenou sezónu. V pohotovosti bývají také bezpečnostní složky, protože mezi oběma tábory příznivců často dochází k násilnostem.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Derby ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Derby na Youtube

Najít pojem Derby ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Derby ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Derby ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Derby ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Derby například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Derby? resp. jaký je význam slova Derby? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derby, odpověď na dotaz co je to Derby?. Víte např. kdo to je Stavební inženýr? Znáte a víte kdo je Rytíř? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.