Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bizár. Co znamená odborný pojem Bizár z kategorie Různé?

Co je Bizár?

Co znamená termín Bizár? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pojem bizár může mít několik různých významů v různých souvislostech. V umění se termín bizár může týkat směru surrealismu. Surrealismus je umělecký a literární směr, který se vyvinul v 20. století. Jedním z jeho hlavních cílů bylo propojení snového světa, nevědomí a reality. Surrealisté se snažili zobrazovat a vyjádřit podvědomí a iracionální prvky života v umění. To mohlo vést k vytváření obrazů a děl, která byla podivná, nesmyslná a překvapující. Taková díla jsou někdy označována jako bizár, protože vybočují z běžné reality a konvenčního vnímání. Pojem bizár může také znamenat něco neobvyklého, divného nebo zvláštního. Jde o situaci, chování nebo událost, která vzbuzuje zájem nebo údiv, protože je něčím mimořádným nebo nepředvídatelným.
V některých případech může termín bizár odkazovat na něco, co je nevkusné nebo přehnaně extravagantní, často s negativním nádechem. Tento význam je blízký pojmu kýč, který popisuje něco uměle přitažlivého nebo efektního, ale často ztrácí na autenticitě nebo hloubce. V závislosti na kontextu může být pojem bizár používán různými způsoby. Je důležité brát v úvahu okolnosti a významový kontext, aby byl správně pochopen jeho význam.

Co je to Bizár? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bizár. Co znamená odborný pojem Bizár z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bizár? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Bizár je v kategorii různé

Klíčová slova: odborný výraz, názvosloví, přesný význam, vysvětlení, význam slova, různé, wiki, terminologie, slovník, formulace, termín, různé, význam pojmu, heslo, co je to Bizár?, terminus technicus, pojem, co znamená


Pojem Bizár je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Bizár na Youtube

Hledat pojem Bizár ve Wikislovníku

Hledat výraz Bizár na Google.cz

Najít heslo Bizár ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Bizár ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Bizár ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bizár například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teďka již bezesporu víte co to je Bizár? resp. jaký je význam pojmu Bizár? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bizár, odpověď na dotaz co je to Bizár?. Víte např. kdo to je Strojník? Znáte a víte kdo je Jiří Helán? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Bizár v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je různé. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Otazník s odrazy, bizár, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.