Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bizár. Co znamená pojem Bizár z kategorie Různé?

Co je Bizár? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bizár?

Pojem bizár může mít několik různých významů v různých souvislostech. V umění se termín bizár může týkat směru surrealismu. Surrealismus je umělecký a literární směr, který se vyvinul v 20. století. Jedním z jeho hlavních cílů bylo propojení snového světa, nevědomí a reality. Surrealisté se snažili zobrazovat a vyjádřit podvědomí a iracionální prvky života v umění. To mohlo vést k vytváření obrazů a děl, která byla podivná, nesmyslná a překvapující. Taková díla jsou někdy označována jako bizár, protože vybočují z běžné reality a konvenčního vnímání. Pojem bizár může také znamenat něco neobvyklého, divného nebo zvláštního. Jde o situaci, chování nebo událost, která vzbuzuje zájem nebo údiv, protože je něčím mimořádným nebo nepředvídatelným.
V některých případech může termín bizár odkazovat na něco, co je nevkusné nebo přehnaně extravagantní, často s negativním nádechem. Tento význam je blízký pojmu kýč, který popisuje něco uměle přitažlivého nebo efektního, ale často ztrácí na autenticitě nebo hloubce. V závislosti na kontextu může být pojem bizár používán různými způsoby. Je důležité brát v úvahu okolnosti a významový kontext, aby byl správně pochopen jeho význam.

Co je to Bizár? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bizár. Co znamená pojem Bizár z kategorie Různé?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bizár? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bizár patří do sekce různé

Klíčová slova: terminologie, pojem, co znamená, Bizár, odborný výraz, slovo, popis, termín, význam, přesný výraz, slovník, názvosloví, význam slova, přesný význam, vysvětlení, různé, formulace, definice pojmu


Pojem Bizár je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat frázi Bizár ve vyhledávači Yandex

Najít termín Bizár ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bizár ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Bizár ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Bizár na Youtube

Zkusit najít Bizár ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bizár například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte co znamená slovo Bizár? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bizár? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bizár, odpověď na dotaz co je to Bizár?. Víte např. kdo to je Zodiac? Znáte a víte kdo je Marvin Gaye? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Bizár v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je různé. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.