Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pyrrhovo vítězství. Co znamená odborný pojem Pyrrhovo vítězství z kategorie Politika?

Co je Pyrrhovo vítězství?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pyrrhovo vítězství

Pyrrhovo vítězství je pojem z oblasti historie. Jde o termín, který popisuje situaci, kdy jedna strana dosáhne vítězství v konfliktu, ale za tak vysokou cenu a se ztrátami, že to má téměř stejné negativní dopady jako porážka. Tento termín je odvozen od jména vojevůdce Pyrrha z Epeiru, který ve 3. století před naším letopočtem vedl několik válečných kampaní proti Římské říši. Pyrrhovy úspěchy byly zpočátku poměrně výrazné. Vyhrál několik bitev proti Římanům, včetně slavné bitvy u Herakleia a bitvy u Auscula. Tato vítězství však vybojoval za velmi vysokou cenu. Pyrrhovy vojsko utrpělo značné ztráty, a to jak většinou bojovníků, tak i důstojníků. To způsobilo, že i když byl Pyrrhos schopen vyhrát bitvy, jeho vojsko bylo oslabené a vnitřně vyčerpané. Když noviny o Pyrrhových kampaních dorazily do Říma, Římané si uvědomili, že ačkoli byl Pyrrhos vítězem, jeho úspěchy zanechaly vojska tak oslabená, že by těžko mohla dále podobně úspěšně bojovat.
To dalo vzniknout termínu Pyrrhovo vítězství, což znamená vítězství, které způsobilo takové ztráty, že bylo pro vítěze těžké či nemožné využít svého triumfu a upevnit svou pozici. Podobné se pojem používá v mnoha situacích nevojenského kontextu. Například ve strategickém plánování, politice nebo ekonomii může existovat tendence dosáhnout krátkodobého vítězství za cenu dlouhodobých problémů. Pyrrhovo vítězství je tak upomínkou na to, že kvantita vítězství nemusí vždy znamenat kvalitu a úspěch může být měřen širším pohledem na dlouhodobé následky.


Co je to Pyrrhovo vítězství? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pyrrhovo vítězství. Co znamená odborný pojem Pyrrhovo vítězství z kategorie Politika?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici slova Pyrrhovo vítězství můžete sdílet s přáteli a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Pyrrhovo vítězství je v kategorii politika

Klíčová slova: Pyrrhovo vítězství, přesný význam, co je to Pyrrhovo vítězství?, terminus technicus, slovník, odborné názvosloví, přesný výraz, vysvětlení, definice pojmu, názvosloví, politika, slovo, heslo, formulace, lexikon, význam, informace, wiki


Pojem Pyrrhovo vítězství je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Pyrrhovo vítězství ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Pyrrhovo vítězství na Youtube

Zkusit najít pojem Pyrrhovo vítězství ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Pyrrhovo vítězství ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Pyrrhovo vítězství ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Pyrrhovo vítězství na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyrrhovo vítězství například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pyrrhovo vítězství? resp. jaký je význam slova Pyrrhovo vítězství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyrrhovo vítězství, odpověď na dotaz co je to Pyrrhovo vítězství?. Víte např. kdo to je Priapos? Znáte a víte kdo je Christiaan Huygens? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Pyrrhovo vítězství i v jiné části webu než je kategorie politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.