Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čepel. Co znamená odborný pojem Čepel z kategorie Nástroje?

Co je to Čepel? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Čepel?

Čepel je název součásti mnoha nástrojů nebo zbraní. Většinou je podlouhlého a deskovitého tvaru a může být zabroušená do ostří nebo břitu buď z jedné strany, nebo z obou stran. Pak se označuje jako jednosečná nebo dvousečná. Někdy bývá zakončena hrotem.
Čepel může být částí např. nože, nůžek, sekery, meče, šavle, dýky, kosy, pily, žiletky apod. Dá se s ní sekat, bodat, krájet řezat a jinak upravovat předměty. Používá se v mnoha oblastech - zemědělství, lékařství, strojírenství, v domácnosti a spoustě dalších. Materiálem pro výrobu čepele bývá obvykle kov, slitina železa, ocel či keramika.


Co je to Čepel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čepel. Co znamená odborný pojem Čepel z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Čepel sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Čepel patří do sekce nástroje

Klíčová slova: slovník, přesný význam, vysvětlení, synonymum, formulace, nástroje, terminologie, co je to Čepel?, termín, pojem, nástroje, lexikon, slovo, význam pojmu, definice pojmu, odborné názvosloví, význam, terminus technicus


Pojem Čepel je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Čepel?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Čepel je zpravidla deskovitá, podlouhlá, ocelová součást různých nástrojů, která bývá na jednom (jednosečná) či obou bocích (dvousečná) zbroušená do ostří, popřípadě břitu a zakončena často hrotem. Vyskytuje se jako část zbraně (např. meč, šavle, píka, halapartna, kord, rapír, dýka) , nástroje (kupř. nůž, sekera, mačeta, nůžky, pila, kosa, žiletka). Čepele se používají i v mnoha strojních zařízeních a v nejrůznějších oborech lidské činnosti (strojní nůžky, lékařské skalpely, travní sekačky či obráběcí nože pro obráběcí stroje a nástroje apod.). Čepel tak slouží k sekání, krájení, bodání, řezání, třískovému obrábění atp.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čepel ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čepel ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Čepel ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Čepel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Čepel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Čepel ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čepel například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Čepel? resp. jaký je přesný význam slova Čepel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čepel, odpověď na dotaz co je to Čepel?. Víte např. kdo to je Tomáš Kalas? Znáte a víte kdo je Dominik Landsman? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Čepel v jiné sekci než nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.