Co je to?
Definice výrazu Čepel. Co znamená odborný pojem Čepel z kategorie Nástroje?

Co to je Čepel? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Čepel

Čepel je název součásti mnoha nástrojů nebo zbraní. Většinou je podlouhlého a deskovitého tvaru a může být zabroušená do ostří nebo břitu buď z jedné strany, nebo z obou stran. Pak se označuje jako jednosečná nebo dvousečná. Někdy bývá zakončena hrotem.
Čepel může být částí např. nože, nůžek, sekery, meče, šavle, dýky, kosy, pily, žiletky apod. Dá se s ní sekat, bodat, krájet řezat a jinak upravovat předměty. Používá se v mnoha oblastech - zemědělství, lékařství, strojírenství, v domácnosti a spoustě dalších. Materiálem pro výrobu čepele bývá obvykle kov, slitina železa, ocel či keramika.


Co je to Čepel? Význam slova, termín, Definice výrazu Čepel. Co znamená odborný pojem Čepel z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Čepel můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čepel je v sekci Nástroje

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, Nástroje, význam slova, názvosloví, slovo, formulace, vysvětlení, přesný význam, terminus technicus, význam, lexikon, odborný výraz, co to je, přesný výraz, co znamená, slovník, Čepel


Pojem Čepel je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čepel? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čepel je zpravidla deskovitá, podlouhlá, ocelová součást různých nástrojů, která bývá na jednom (jednosečná) či obou bocích (dvousečná) zbroušená do ostří, popřípadě břitu a zakončena často hrotem. Vyskytuje se jako část zbraně (např. meč, šavle, píka, halapartna, kord, rapír, dýka) , nástroje (kupř. nůž, sekera, mačeta, nůžky, pila, kosa, žiletka). Čepele se používají i v mnoha strojních zařízeních a v nejrůznějších oborech lidské činnosti (strojní nůžky, lékařské skalpely, travní sekačky či obráběcí nože pro obráběcí stroje a nástroje apod.). Čepel tak slouží k sekání, krájení, bodání, řezání, třískovému obrábění atp.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Čepel na Youtube

Hledat heslo Čepel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Čepel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Čepel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Čepel ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čepel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Čepel například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Čepel? resp. jaký je význam pojmu Čepel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čepel, odpověď na dotaz co je to Čepel?. Víte např. kdo to je Radiolog? Znáte a víte kdo je Jaromír Nohavica? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Čepel i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.