Co je to?
Definice výrazu, termínu Čepel. Co znamená odborný pojem Čepel z kategorie Nástroje?

Co je to Čepel? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čepel?

Čepel je název součásti mnoha nástrojů nebo zbraní. Většinou je podlouhlého a deskovitého tvaru a může být zabroušená do ostří nebo břitu buď z jedné strany, nebo z obou stran. Pak se označuje jako jednosečná nebo dvousečná. Někdy bývá zakončena hrotem.
Čepel může být částí např. nože, nůžek, sekery, meče, šavle, dýky, kosy, pily, žiletky apod. Dá se s ní sekat, bodat, krájet řezat a jinak upravovat předměty. Používá se v mnoha oblastech - zemědělství, lékařství, strojírenství, v domácnosti a spoustě dalších. Materiálem pro výrobu čepele bývá obvykle kov, slitina železa, ocel či keramika.


Co je to Čepel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Čepel. Co znamená odborný pojem Čepel z kategorie Nástroje?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Čepel s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Čepel se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: význam, slovo, formulace, definice, heslo, odborný výraz, Čepel, popis, termín, informace, význam pojmu, co je to Čepel?, význam slova, co znamená, pojem, názvosloví, slovník, přesný význam


Pojem Čepel je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čepel? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Čepel je zpravidla deskovitá, podlouhlá, ocelová součást různých nástrojů, která bývá na jednom (jednosečná) či obou bocích (dvousečná) zbroušená do ostří, popřípadě břitu a zakončena často hrotem. Vyskytuje se jako část zbraně (např. meč, šavle, píka, halapartna, kord, rapír, dýka) , nástroje (kupř. nůž, sekera, mačeta, nůžky, pila, kosa, žiletka). Čepele se používají i v mnoha strojních zařízeních a v nejrůznějších oborech lidské činnosti (strojní nůžky, lékařské skalpely, travní sekačky či obráběcí nože pro obráběcí stroje a nástroje apod.). Čepel tak slouží k sekání, krájení, bodání, řezání, třískovému obrábění atp.

Další možné informační zdroje

Najít výraz Čepel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Čepel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čepel ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Čepel ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Čepel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Čepel ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čepel například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Čepel? resp. co znamená slovo Čepel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čepel, odpověď na dotaz co je to Čepel?. Víte např. kdo to je Primář? Znáte a víte kdo je Individualista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.