Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čepel. Co znamená odborný pojem Čepel z kategorie Nástroje?

Co je Čepel? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Čepel

Čepel je název součásti mnoha nástrojů nebo zbraní. Většinou je podlouhlého a deskovitého tvaru a může být zabroušená do ostří nebo břitu buď z jedné strany, nebo z obou stran. Pak se označuje jako jednosečná nebo dvousečná. Někdy bývá zakončena hrotem.
Čepel může být částí např. nože, nůžek, sekery, meče, šavle, dýky, kosy, pily, žiletky apod. Dá se s ní sekat, bodat, krájet řezat a jinak upravovat předměty. Používá se v mnoha oblastech - zemědělství, lékařství, strojírenství, v domácnosti a spoustě dalších. Materiálem pro výrobu čepele bývá obvykle kov, slitina železa, ocel či keramika.


Co je to Čepel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čepel. Co znamená odborný pojem Čepel z kategorie Nástroje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Čepel sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Čepel je v kategorii nástroje

Klíčová slova: pojem, heslo, slovo, přesný výraz, nástroje, lexikon, slovník, význam pojmu, synonymum, nástroje, co to je, co znamená, Čepel, vysvětlení, význam, termín, popis, názvosloví


Pojem Čepel je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čepel? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Čepel je zpravidla deskovitá, podlouhlá, ocelová součást různých nástrojů, která bývá na jednom (jednosečná) či obou bocích (dvousečná) zbroušená do ostří, popřípadě břitu a zakončena často hrotem. Vyskytuje se jako část zbraně (např. meč, šavle, píka, halapartna, kord, rapír, dýka) , nástroje (kupř. nůž, sekera, mačeta, nůžky, pila, kosa, žiletka). Čepele se používají i v mnoha strojních zařízeních a v nejrůznějších oborech lidské činnosti (strojní nůžky, lékařské skalpely, travní sekačky či obráběcí nože pro obráběcí stroje a nástroje apod.). Čepel tak slouží k sekání, krájení, bodání, řezání, třískovému obrábění atp.

Pro další informace o termínu Čepel zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Čepel na Google.cz

Zkusit najít slovo Čepel ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Čepel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Čepel ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čepel ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Čepel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čepel například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Čepel? resp. co se skrývá pod slovem Čepel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čepel, odpověď na dotaz co je to Čepel?. Víte např. kdo to je Sam Smith? Znáte a víte kdo je Atentátník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Čepel v jiné sekci než nástroje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.