Co je to?
Definice výrazu Čepel. Co znamená odborný pojem Čepel z kategorie Nástroje?

Co to je Čepel? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Čepel

Čepel je název součásti mnoha nástrojů nebo zbraní. Většinou je podlouhlého a deskovitého tvaru a může být zabroušená do ostří nebo břitu buď z jedné strany, nebo z obou stran. Pak se označuje jako jednosečná nebo dvousečná. Někdy bývá zakončena hrotem.
Čepel může být částí např. nože, nůžek, sekery, meče, šavle, dýky, kosy, pily, žiletky apod. Dá se s ní sekat, bodat, krájet řezat a jinak upravovat předměty. Používá se v mnoha oblastech - zemědělství, lékařství, strojírenství, v domácnosti a spoustě dalších. Materiálem pro výrobu čepele bývá obvykle kov, slitina železa, ocel či keramika.


Co je to Čepel? Význam slova, termín, Definice výrazu Čepel. Co znamená odborný pojem Čepel z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Čepel s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Čepel se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, slovník, Čepel, synonymum, definice pojmu, definice, odborné názvosloví, lexikon, terminologie, slovo, přesný význam, pojem, formulace, popis, odborný výraz, přesný výraz, co to je, význam slova


Pojem Čepel je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čepel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Čepel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Čepel ve Wikislovníku

Hledat výraz Čepel na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čepel ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Čepel ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Čepel například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Čepel? resp. jaký je přesný význam slova Čepel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čepel, odpověď na dotaz co je to Čepel?. Víte např. kdo to je Finanční arbitr? Znáte a víte kdo je Radko Gudas? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.