Co je to?
Definice výrazu Čepel. Co znamená odborný pojem Čepel z kategorie Nástroje?

Co to je Čepel? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Čepel

Čepel je název součásti mnoha nástrojů nebo zbraní. Většinou je podlouhlého a deskovitého tvaru a může být zabroušená do ostří nebo břitu buď z jedné strany, nebo z obou stran. Pak se označuje jako jednosečná nebo dvousečná. Někdy bývá zakončena hrotem.
Čepel může být částí např. nože, nůžek, sekery, meče, šavle, dýky, kosy, pily, žiletky apod. Dá se s ní sekat, bodat, krájet řezat a jinak upravovat předměty. Používá se v mnoha oblastech - zemědělství, lékařství, strojírenství, v domácnosti a spoustě dalších. Materiálem pro výrobu čepele bývá obvykle kov, slitina železa, ocel či keramika.


Co je to Čepel? Význam slova, termín, Definice výrazu Čepel. Co znamená odborný pojem Čepel z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čepel? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Čepel patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, Nástroje, vysvětlení, odborné názvosloví, Čepel, Nástroje, terminologie, přesný význam, co znamená, informace, pojem, význam pojmu, formulace, názvosloví, synonymum, wiki, co to je


Pojem Čepel je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Čepel v následujících vyhledávačích

Hledat termín Čepel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Čepel ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Čepel na Google.cz

Najít slovo Čepel ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čepel ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Čepel na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Čepel například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Čepel? resp. co znamená Čepel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čepel, odpověď na dotaz co je to Čepel?. Víte např. kdo to je Colin Firth? Znáte a víte kdo je Radko Gudas? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.