Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo RAM. Co znamená pojem RAM z kategorie Hardware?

Co to je RAM? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu RAM?

Zkratky RAM a ROM se v informatice vyskytují poměrně běžně a mohou neznalého uživatele uvést v omyl. Zkratka RAM pochází z anglických slov random-access memory, což by se do češtiny dalo přeložit jako paměť s přímým přístupem nebo paměť s libovolným výběrem. Jedná se o typ paměti, u které je libovolné paměťové místo přístupné za stejnou vybavovací dobu.
Paměť může uchovávat informace i po vypnutí zdroje, což se značí slovem nevolatilní, zatímco pravý opak se označuje jako volatilní.


Co je to RAM? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo RAM. Co znamená pojem RAM z kategorie Hardware?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova RAM sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín RAM patří do sekce Hardware

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, přesný význam, synonymum, RAM, odborný výraz, vysvětlení, popis, formulace, význam slova, Hardware, definice, význam, přesný výraz, definice pojmu, názvosloví, slovník, informace


Pojem RAM je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem RAM? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

RAM je v informatice označení používané pro polovodičové paměti s přímým přístupem umožňující čtení i zápis.
Velikost paměti (tj. počet paměťových míst nebo buněk) se nejčastěji udává v bytech. Paměti současných počítačů, tabletů a inteligentních telefonů mají velikost řádu gigabytů.

Paměťový modul

Paměťový modul RAM do stolního PC. Autor: lay4play, zdroj: Pixabay
Paměťový modul RAM do stolního PC. Autor: lay4play, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz RAM na Google.cz

Najít heslo RAM ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín RAM ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem RAM ve Wikimedia Commons

Hledat slovo RAM ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem RAM ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo RAM například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova RAM? resp. co znamená slovo RAM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RAM, odpověď na dotaz co je to RAM?. Víte např. kdo to je Jindřich Forejt? Znáte a víte kdo je Šmejdíř? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hardware. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.