Co je to?
Odborný výraz, definice slova RAM. Co znamená slovo RAM z kategorie Hardware?

Co je RAM? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla RAM?

Zkratky RAM a ROM se v informatice vyskytují poměrně běžně a mohou neznalého uživatele uvést v omyl. Zkratka RAM pochází z anglických slov random-access memory, což by se do češtiny dalo přeložit jako paměť s přímým přístupem nebo paměť s libovolným výběrem. Jedná se o typ paměti, u které je libovolné paměťové místo přístupné za stejnou vybavovací dobu.
Paměť může uchovávat informace i po vypnutí zdroje, což se značí slovem nevolatilní, zatímco pravý opak se označuje jako volatilní.


Co je to RAM? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova RAM. Co znamená slovo RAM z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo RAM patří do kategorie hardware

Klíčová slova: definice, terminologie, přesný výraz, slovník, význam slova, terminus technicus, hardware, vysvětlení, heslo, co znamená, wiki, formulace, lexikon, RAM, pojem, definice pojmu, termín, odborný výraz


Pojem RAM je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem RAM? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

RAM je v informatice označení používané pro polovodičové paměti s přímým přístupem umožňující čtení i zápis.
Velikost paměti (tj. počet paměťových míst nebo buněk) se nejčastěji udává v bytech. Paměti současných počítačů, tabletů a inteligentních telefonů mají velikost řádu gigabytů.

Paměťový modul

Paměťový modul RAM do stolního PC. Autor: lay4play, zdroj: Pixabay
Paměťový modul RAM do stolního PC. Autor: lay4play, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu RAM zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo RAM ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem RAM ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem RAM ve Wikimedia Commons

Zkusit najít RAM ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín RAM ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo RAM na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo RAM například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova RAM? resp. co přesně označuje termín RAM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RAM, odpověď na dotaz co je to RAM?. Víte např. kdo to je Tutanchamon? Znáte a víte kdo je Dorian Gray? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo RAM i v jiné části webu než je kategorie hardware. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.