Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fréza. Co znamená pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Co to je Fréza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fréza?

Fréza je pojmenování obráběcího nástroje s více břity. Slouží k obrábění různých materiálů, nejvíce kovů. Tato činnost se označuje jako třískové obrábění kovů nebo frézování. V odborné oblasti se pak stroj, který frézu používá, nazývá frézka.
Obecně lidé označují oběma názvy nástroje a stroje, pracující na principu rotace. Ty pro přímou manipulaci s materiálem, který je předmětem úprav, využívají kruhový pohyb. Mezi frézky nepatří pouze obráběcí nebo zemědělské stroje, ale i některé stroje silniční nebo lékařské nástroje a další.


Co je to Fréza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fréza. Co znamená pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Fréza? Potom se o definici podělte s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Fréza se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, odborný výraz, význam slova, formulace, popis, slovo, informace, význam, co je to Fréza?, heslo, přesný výraz, definice pojmu, definice, co znamená, terminus technicus, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Fréza je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fréza? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fréza je vícebřitý obráběcí nástroj používaný k frézování, třískovému obrábění kovů i jiných materiálů. Obráběcí stroj, který ho používá, nazýváme frézka.

Jiné zdroje informací o pojmu Fréza

Najít pojem Fréza na Google.cz

Hledat slovo Fréza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Fréza ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fréza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Fréza ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Fréza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fréza například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Fréza? resp. co se skrývá pod slovem Fréza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fréza, odpověď na dotaz co je to Fréza?. Víte např. kdo to je Ada Lovelace? Znáte a víte kdo je Lidumil? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Fréza i v jiné kategorii než v nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.