Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fréza. Co znamená pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Co je Fréza?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fréza

Fréza je pojmenování obráběcího nástroje s více břity. Slouží k obrábění různých materiálů, nejvíce kovů. Tato činnost se označuje jako třískové obrábění kovů nebo frézování. V odborné oblasti se pak stroj, který frézu používá, nazývá frézka.
Obecně lidé označují oběma názvy nástroje a stroje, pracující na principu rotace. Ty pro přímou manipulaci s materiálem, který je předmětem úprav, využívají kruhový pohyb. Mezi frézky nepatří pouze obráběcí nebo zemědělské stroje, ale i některé stroje silniční nebo lékařské nástroje a další.


Co je to Fréza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fréza. Co znamená pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fréza sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Fréza patří do sekce nástroje

Klíčová slova: definice, formulace, nástroje, přesný význam, nástroje, co je to Fréza?, wiki, význam, slovník, význam slova, slovo, Fréza, přesný výraz, co to je, synonymum, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Fréza je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Fréza?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fréza je vícebřitý obráběcí nástroj používaný k frézování, třískovému obrábění kovů i jiných materiálů. Obráběcí stroj, který ho používá, nazýváme frézka.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Fréza na Google obrázcích

Vyhledat termín Fréza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Fréza na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fréza ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Fréza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Fréza ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fréza například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Fréza? resp. co je to Fréza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fréza, odpověď na dotaz co je to Fréza?. Víte např. kdo to je Raymond Chandler? Znáte a víte kdo je Demisexuál? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Fréza hledat i v jiných kategoriích (než nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Vrtačka, fréza, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.