Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fréza. Co znamená odborný pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Co je to Fréza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fréza

Fréza je pojmenování obráběcího nástroje s více břity. Slouží k obrábění různých materiálů, nejvíce kovů. Tato činnost se označuje jako třískové obrábění kovů nebo frézování. V odborné oblasti se pak stroj, který frézu používá, nazývá frézka.
Obecně lidé označují oběma názvy nástroje a stroje, pracující na principu rotace. Ty pro přímou manipulaci s materiálem, který je předmětem úprav, využívají kruhový pohyb. Mezi frézky nepatří pouze obráběcí nebo zemědělské stroje, ale i některé stroje silniční nebo lékařské nástroje a další.


Co je to Fréza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fréza. Co znamená odborný pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Fréza sdílejte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Fréza je v kategorii nástroje

Klíčová slova: slovo, nástroje, lexikon, názvosloví, význam slova, odborný výraz, Fréza, odborné názvosloví, popis, informace, přesný význam, slovník, formulace, co je to Fréza?, definice, vysvětlení, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Fréza je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fréza?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fréza je vícebřitý obráběcí nástroj používaný k frézování, třískovému obrábění kovů i jiných materiálů. Obráběcí stroj, který ho používá, nazýváme frézka.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fréza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Fréza na Youtube

Vyhledat termín Fréza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fréza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Fréza ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Fréza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fréza například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Fréza? resp. co to je Fréza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fréza, odpověď na dotaz co je to Fréza?. Víte např. kdo to je Gauner? Znáte a víte kdo je Petr Benda? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.