Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fréza. Co znamená odborný pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Co je to Fréza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fréza?

Fréza je pojmenování obráběcího nástroje s více břity. Slouží k obrábění různých materiálů, nejvíce kovů. Tato činnost se označuje jako třískové obrábění kovů nebo frézování. V odborné oblasti se pak stroj, který frézu používá, nazývá frézka.
Obecně lidé označují oběma názvy nástroje a stroje, pracující na principu rotace. Ty pro přímou manipulaci s materiálem, který je předmětem úprav, využívají kruhový pohyb. Mezi frézky nepatří pouze obráběcí nebo zemědělské stroje, ale i některé stroje silniční nebo lékařské nástroje a další.


Co je to Fréza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fréza. Co znamená odborný pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Fréza se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: nástroje, význam pojmu, popis, názvosloví, vysvětlení, Fréza, informace, nástroje, synonymum, heslo, wiki, odborný výraz, terminologie, přesný význam, pojem, slovník, formulace, slovo


Pojem Fréza je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fréza? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Fréza je vícebřitý obráběcí nástroj používaný k frézování, třískovému obrábění kovů i jiných materiálů. Obráběcí stroj, který ho používá, nazýváme frézka.

Jiné zdroje informací o pojmu Fréza

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fréza ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Fréza na Youtube

Vyhledat výraz Fréza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Fréza na Google.cz

Vyhledat slovo Fréza ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fréza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fréza například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Fréza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fréza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fréza, odpověď na dotaz co je to Fréza?. Víte např. kdo to je Michal Nesvadba? Znáte a víte kdo je Anna Fialová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.