Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fréza. Co znamená pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Co je to Fréza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fréza?

Fréza je pojmenování obráběcího nástroje s více břity. Slouží k obrábění různých materiálů, nejvíce kovů. Tato činnost se označuje jako třískové obrábění kovů nebo frézování. V odborné oblasti se pak stroj, který frézu používá, nazývá frézka.
Obecně lidé označují oběma názvy nástroje a stroje, pracující na principu rotace. Ty pro přímou manipulaci s materiálem, který je předmětem úprav, využívají kruhový pohyb. Mezi frézky nepatří pouze obráběcí nebo zemědělské stroje, ale i některé stroje silniční nebo lékařské nástroje a další.


Co je to Fréza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fréza. Co znamená pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Fréza můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fréza je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, definice pojmu, vysvětlení, synonymum, význam, wiki, slovník, termín, co to je, informace, co je to Fréza?, názvosloví, Nástroje, terminologie, co znamená, přesný význam, definice


Pojem Fréza je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Fréza píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fréza je vícebřitý obráběcí nástroj používaný k frézování, třískovému obrábění kovů i jiných materiálů. Obráběcí stroj, který ho používá, nazýváme frézka.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Fréza na Youtube

Zkusit najít heslo Fréza ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Fréza ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Fréza na Google.cz

Vyhledat termín Fréza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Fréza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fréza například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Fréza? resp. jaký je význam pojmu Fréza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fréza, odpověď na dotaz co je to Fréza?. Víte např. kdo to je Nemesis? Znáte a víte kdo je Kelt? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.