Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fréza. Co znamená pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Co je to Fréza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fréza

Fréza je pojmenování obráběcího nástroje s více břity. Slouží k obrábění různých materiálů, nejvíce kovů. Tato činnost se označuje jako třískové obrábění kovů nebo frézování. V odborné oblasti se pak stroj, který frézu používá, nazývá frézka.
Obecně lidé označují oběma názvy nástroje a stroje, pracující na principu rotace. Ty pro přímou manipulaci s materiálem, který je předmětem úprav, využívají kruhový pohyb. Mezi frézky nepatří pouze obráběcí nebo zemědělské stroje, ale i některé stroje silniční nebo lékařské nástroje a další.


Co je to Fréza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fréza. Co znamená pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fréza je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: význam slova, pojem, slovo, odborný výraz, formulace, definice pojmu, heslo, termín, Nástroje, co je to Fréza?, lexikon, odborné názvosloví, wiki, definice, co znamená, vysvětlení, synonymum, terminologie


Pojem Fréza je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Fréza

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fréza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Fréza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Fréza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Fréza na Google.cz

Zkusit najít heslo Fréza ve Wikislovníku

Najít heslo Fréza ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Fréza například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Fréza? resp. co znamená výraz Fréza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fréza, odpověď na dotaz co je to Fréza?. Víte např. kdo to je Farmakolog? Znáte a víte kdo je Petr Kvíčala? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.