Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fréza. Co znamená pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Co je to Fréza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fréza

Fréza je pojmenování obráběcího nástroje s více břity. Slouží k obrábění různých materiálů, nejvíce kovů. Tato činnost se označuje jako třískové obrábění kovů nebo frézování. V odborné oblasti se pak stroj, který frézu používá, nazývá frézka.
Obecně lidé označují oběma názvy nástroje a stroje, pracující na principu rotace. Ty pro přímou manipulaci s materiálem, který je předmětem úprav, využívají kruhový pohyb. Mezi frézky nepatří pouze obráběcí nebo zemědělské stroje, ale i některé stroje silniční nebo lékařské nástroje a další.


Co je to Fréza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fréza. Co znamená pojem Fréza z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fréza se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, formulace, co to je, popis, Nástroje, slovo, význam slova, vysvětlení, pojem, odborné názvosloví, lexikon, Fréza, co znamená, heslo, definice, význam pojmu, přesný význam, wiki


Pojem Fréza je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Fréza dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fréza je vícebřitý obráběcí nástroj používaný k frézování, třískovému obrábění kovů i jiných materiálů. Obráběcí stroj, který ho používá, nazýváme frézka.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Fréza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Fréza na Google.cz

Vyhledat termín Fréza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Fréza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Fréza ve Wikislovníku

Najít pojem Fréza ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fréza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Fréza? resp. jaký je význam slova Fréza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fréza, odpověď na dotaz co je to Fréza?. Víte např. kdo to je Ničema? Znáte a víte kdo je Aneta Langerová? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.