Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kauce. Co znamená pojem Kauce z kategorie Právo?

Co to je Kauce? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kauce?

Kauce je pojem používaný při sjednávání smluvních podmínek. Jedná se o typ zálohy, která je při splnění sjednaných podmínek vratná. Pokud jsou podmínky porušeny, může být kauce použita na úhradu škod nebo nákladů. Vrácena může být i pouze částečně.
Kauce může být požadována při výpůjčce, pronájmu, často se sjednává kauce na bydlení nebo pobyt. Samotné slovo kauce znamená záruku, opatrnost nebo obezřetnost.


Co je to Kauce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kauce. Co znamená pojem Kauce z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kauce s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kauce se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: co to je, informace, odborné názvosloví, názvosloví, význam slova, heslo, Právo, slovo, co znamená, termín, přesný význam, definice, Právo, wiki, přesný výraz, terminologie, význam pojmu, popis


Pojem Kauce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Kauce ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kauce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kauce ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Kauce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Kauce ve Wikislovníku

Najít termín Kauce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kauce například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kauce? resp. co přesně znamená slovo Kauce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kauce, odpověď na dotaz co je to Kauce?. Víte např. kdo to je Prozaik? Znáte a víte kdo je Psohlavec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.