Co je to?
Definice výrazu, termínu Kauce. Co znamená odborný pojem Kauce z kategorie Právo?

Co je to Kauce? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kauce

Kauce je pojem používaný při sjednávání smluvních podmínek. Jedná se o typ zálohy, která je při splnění sjednaných podmínek vratná. Pokud jsou podmínky porušeny, může být kauce použita na úhradu škod nebo nákladů. Vrácena může být i pouze částečně.
Kauce může být požadována při výpůjčce, pronájmu, často se sjednává kauce na bydlení nebo pobyt. Samotné slovo kauce znamená záruku, opatrnost nebo obezřetnost.


Co je to Kauce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kauce. Co znamená odborný pojem Kauce z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Kauce sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Kauce je v kategorii právo

Klíčová slova: terminologie, lexikon, synonymum, Kauce, popis, co to je, vysvětlení, význam, terminus technicus, odborný výraz, právo, význam slova, termín, slovo, právo, slovník, heslo, definice pojmu


Pojem Kauce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kauce?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Kauce (z lat. cautio – opatrnost, obezřetnost, záruka) má význam dočasné zálohy, např. složené do úschovy, která je za ideálních podmínek vratná, nebo se za horších okolností použije na úhradu nákladů.
Vratnost kauce bývá podmíněna splněním předem známých podmínek, například vrácení vypůjčené věci. V případě porušení ideální situace se pak řeší vrácení kauce: její podmínky mohou být striktní a připouštět jen logicky jednoduché výsledky „vrátit/nevrátit“, nebo může být použita jako záloha pro uskutečněné plnění za předmětné období. Podle nastavených podmínek a nastalých skutečností tedy kauce může být vrácena celá, jen částečně, vůbec, nebo dokonce může být požadován i doplatek pro uhrazení do plné výše případných nákladů.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Kauce na Google.cz

Zkusit najít slovo Kauce ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Kauce ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kauce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kauce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kauce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kauce například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kauce? resp. jaký je přesný význam slova Kauce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kauce, odpověď na dotaz co je to Kauce?. Víte např. kdo to je Samuel Leroy Jackson? Znáte a víte kdo je Svatoušek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci právo U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.