Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kauce. Co znamená pojem Kauce z kategorie Právo?

Co to je Kauce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kauce?

Kauce je pojem používaný při sjednávání smluvních podmínek. Jedná se o typ zálohy, která je při splnění sjednaných podmínek vratná. Pokud jsou podmínky porušeny, může být kauce použita na úhradu škod nebo nákladů. Vrácena může být i pouze částečně.
Kauce může být požadována při výpůjčce, pronájmu, často se sjednává kauce na bydlení nebo pobyt. Samotné slovo kauce znamená záruku, opatrnost nebo obezřetnost.


Co je to Kauce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kauce. Co znamená pojem Kauce z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kauce se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kauce patří do kategorie Právo

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, Právo, synonymum, popis, pojem, Kauce, názvosloví, termín, Právo, co znamená, terminus technicus, informace, heslo, odborný výraz, wiki, slovník, terminologie


Pojem Kauce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít termín Kauce ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Kauce ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kauce ve Wikimedia Commons

Najít heslo Kauce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Kauce ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Kauce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kauce například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kauce? resp. co znamená slovo Kauce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kauce, odpověď na dotaz co je to Kauce?. Víte např. kdo to je Strojvedoucí? Znáte a víte kdo je Psohlavec? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.