Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kauce. Co znamená pojem Kauce z kategorie Právo?

Co to je Kauce? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kauce?

Kauce je pojem používaný při sjednávání smluvních podmínek. Jedná se o typ zálohy, která je při splnění sjednaných podmínek vratná. Pokud jsou podmínky porušeny, může být kauce použita na úhradu škod nebo nákladů. Vrácena může být i pouze částečně.
Kauce může být požadována při výpůjčce, pronájmu, často se sjednává kauce na bydlení nebo pobyt. Samotné slovo kauce znamená záruku, opatrnost nebo obezřetnost.


Co je to Kauce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kauce. Co znamená pojem Kauce z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kauce s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kauce patří do kategorie Právo

Klíčová slova: pojem, názvosloví, význam slova, terminologie, informace, Právo, slovník, terminus technicus, význam, co je to Kauce?, popis, co to je, termín, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, formulace, definice pojmu


Pojem Kauce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kauce píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kauce (z lat. cautio – opatrnost, obezřetnost, záruka) má význam dočasné zálohy, např. složené do úschovy, která je za ideálních podmínek vratná, nebo se za horších okolností použije na úhradu nákladů.
Vratnost kauce bývá podmíněna splněním předem známých podmínek, například vrácení vypůjčené věci. V případě porušení ideální situace se pak řeší vrácení kauce: její podmínky mohou být striktní a připouštět jen logicky jednoduché výsledky „vrátit/nevrátit“, nebo může být použita jako záloha pro uskutečněné plnění za předmětné období. Podle nastavených podmínek a nastalých skutečností tedy kauce může být vrácena celá, jen částečně, vůbec, nebo dokonce může být požadován i doplatek pro uhrazení do plné výše případných nákladů.

Jiné informační zdroje o pojmu Kauce

Najít heslo Kauce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Kauce ve Wikizdrojích

Najít slovo Kauce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Kauce ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kauce na Youtube

Hledat pojem Kauce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kauce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kauce? resp. co to je Kauce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kauce, odpověď na dotaz co je to Kauce?. Víte např. kdo to je Bigamista? Znáte a víte kdo je Kurevník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.