Co je to?
Definice výrazu Deprivace. Co znamená odborný pojem Deprivace z kategorie Psychologie?

Co to je Deprivace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Deprivace

Nedostatek uspokojení určité fyzické nebo psychické potřeby živé bytosti. Například nedostatek citu, lásky, přátelství, bezpečí a jiných smyslových podnětů a utrpení, jež z tohoto pociťovaného nedostatku pramení. Deprivace pochází z latinského slova privo – zbavit a předpony de znamenající něco někomu odpírat.


Co je to Deprivace? Význam slova, termín, Definice výrazu Deprivace. Co znamená odborný pojem Deprivace z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Deprivace se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: popis, synonymum, odborný výraz, definice, přesný výraz, informace, slovo, lexikon, wiki, co to je, Psychologie, význam, slovník, význam pojmu, pojem, formulace, co je to Deprivace?, přesný význam


Pojem Deprivace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deprivace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deprivace označuje nedostatečné uspokojení důležité psychické či fyzické potřeby jednotlivce. Nejčastěji bývá popisována jako citové strádání – jakýkoliv nedostatek citů a emocí pociťovaný jednotlivcem. Může se jednat o nedostatek prokazovaného a vnímaného osobního respektu, pociťovaného bezpečí, sdílené lásky nebo vzájemných sociálních vazeb, může ale jít i o osobní strádání z nedostatku dalších smyslových podnětů.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Deprivace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Deprivace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Deprivace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deprivace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Deprivace na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deprivace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Deprivace například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Deprivace? resp. jaká je definice slova Deprivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deprivace, odpověď na dotaz co je to Deprivace?. Víte např. kdo to je Sekerník? Znáte a víte kdo je Řeholník? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.