Co je to?
Definice výrazu Deprivace. Co znamená odborný pojem Deprivace z kategorie Psychologie?

Co to je Deprivace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Deprivace

Nedostatek uspokojení určité fyzické nebo psychické potřeby živé bytosti. Například nedostatek citu, lásky, přátelství, bezpečí a jiných smyslových podnětů a utrpení, jež z tohoto pociťovaného nedostatku pramení. Deprivace pochází z latinského slova privo – zbavit a předpony de znamenající něco někomu odpírat.


Co je to Deprivace? Význam slova, termín, Definice výrazu Deprivace. Co znamená odborný pojem Deprivace z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Deprivace patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, Psychologie, definice, význam pojmu, názvosloví, pojem, co to je, význam, přesný výraz, informace, slovník, synonymum, odborný výraz, wiki, co znamená, vysvětlení, přesný význam


Pojem Deprivace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Deprivace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deprivace označuje nedostatečné uspokojení důležité psychické či fyzické potřeby jednotlivce. Nejčastěji bývá popisována jako citové strádání – jakýkoliv nedostatek citů a emocí pociťovaný jednotlivcem. Může se jednat o nedostatek prokazovaného a vnímaného osobního respektu, pociťovaného bezpečí, sdílené lásky nebo vzájemných sociálních vazeb, může ale jít i o osobní strádání z nedostatku dalších smyslových podnětů.

Jiné informační zdroje o pojmu Deprivace

Vyhledat slovo Deprivace na Google.cz

Zkusit najít termín Deprivace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Deprivace ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Deprivace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Deprivace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deprivace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Deprivace například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Deprivace? resp. jaká je definice slova Deprivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deprivace, odpověď na dotaz co je to Deprivace?. Víte např. kdo to je Alkoholik? Znáte a víte kdo je Probošt? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.