Co je to?
Odborný výraz, definice slova Deprivace. Co znamená slovo Deprivace z kategorie Psychologie?

Co je Deprivace? Definice pojmu

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Deprivace?

Nedostatek uspokojení určité fyzické nebo psychické potřeby živé bytosti. Například nedostatek citu, lásky, přátelství, bezpečí a jiných smyslových podnětů a utrpení, jež z tohoto pociťovaného nedostatku pramení. Deprivace pochází z latinského slova privo – zbavit a předpony de znamenající něco někomu odpírat.


Co je to Deprivace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Deprivace. Co znamená slovo Deprivace z kategorie Psychologie?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Deprivace) můžete sdílet s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Deprivace patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, vysvětlení, wiki, co znamená, odborné názvosloví, informace, lexikon, terminus technicus, význam slova, pojem, přesný význam, popis, definice pojmu, co je to Deprivace?, co to je, psychologie, význam


Pojem Deprivace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Deprivace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Deprivace označuje nedostatečné uspokojení důležité psychické či fyzické potřeby jednotlivce. Nejčastěji bývá popisována jako citové strádání – jakýkoliv nedostatek citů a emocí pociťovaný jednotlivcem. Může se jednat o nedostatek prokazovaného a vnímaného osobního respektu, pociťovaného bezpečí, sdílené lásky nebo vzájemných sociálních vazeb, může ale jít i o osobní strádání z nedostatku dalších smyslových podnětů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Deprivace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deprivace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Deprivace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Deprivace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Deprivace na Youtube

Zkusit najít pojem Deprivace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Deprivace například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Deprivace? resp. jaký je význam slova Deprivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deprivace, odpověď na dotaz co je to Deprivace?. Víte např. kdo to je Petra Kvitová? Znáte a víte kdo je Kněz? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.