Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deprivace. Co znamená odborný pojem Deprivace z kategorie Psychologie?

Co je to Deprivace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Deprivace?

Nedostatek uspokojení určité fyzické nebo psychické potřeby živé bytosti. Například nedostatek citu, lásky, přátelství, bezpečí a jiných smyslových podnětů a utrpení, jež z tohoto pociťovaného nedostatku pramení. Deprivace pochází z latinského slova privo – zbavit a předpony de znamenající něco někomu odpírat.


Co je to Deprivace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deprivace. Co znamená odborný pojem Deprivace z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Deprivace? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Deprivace je v kategorii psychologie

Klíčová slova: popis, co znamená, heslo, termín, definice pojmu, přesný výraz, informace, co je to Deprivace?, slovník, pojem, odborné názvosloví, lexikon, vysvětlení, co to je, slovo, význam pojmu, formulace, přesný význam


Pojem Deprivace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Deprivace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Deprivace označuje nedostatečné uspokojení důležité psychické či fyzické potřeby jednotlivce. Nejčastěji bývá popisována jako citové strádání – jakýkoliv nedostatek citů a emocí pociťovaný jednotlivcem. Může se jednat o nedostatek prokazovaného a vnímaného osobního respektu, pociťovaného bezpečí, sdílené lásky nebo vzájemných sociálních vazeb, může ale jít i o osobní strádání z nedostatku dalších smyslových podnětů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Deprivace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Deprivace na Youtube

Najít termín Deprivace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deprivace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Deprivace ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Deprivace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Deprivace například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte co znamená slovo Deprivace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Deprivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deprivace, odpověď na dotaz co je to Deprivace?. Víte např. kdo to je Rákosník? Znáte a víte kdo je Kněz? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.