Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pravice. Co znamená pojem Pravice z kategorie Politika?

Co je to Pravice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pravice?

Pravice je běžně chápána jakožto protiklad levice. Jako pravicové bývají označovány takové politické strany, které jsou spíše konzervativní a zasazují se o zachování tradičních hodnot. Pravice také podporuje tržní hospodářství, kapitalismus a je pro minimalizaci zásahů státu do ekonomiky. Obsah pojmu ale může být v různých zemích a historických dobách chápán odlišným způsobem.


Co je to Pravice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pravice. Co znamená pojem Pravice z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pravice patří do kategorie Politika

Klíčová slova: slovník, Pravice, Politika, názvosloví, pojem, přesný význam, lexikon, odborný výraz, terminologie, definice pojmu, termín, popis, heslo, terminus technicus, přesný výraz, definice, co znamená, wiki


Pojem Pravice je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pravice dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pravice je poměrně vágní označení používané pro popis řady politických pozic a ideologií. Konzervativní pravice je používaná pro popis skupin podporujících zachování tradičních a kulturních hodnot či zvyklostí, a také zachování určité formy sociální hierarchie, liberální pravice pak podporuje ekonomickou svobodu člověka a minimální roli státu na společnosti. Pravice v současnosti také obecně zastává soukromou kontrolu výrobních prostředků, kapitalismus, volný trh a tržní hospodářství. Obsah pojmů pravice a levice se v různých společnostech a v různých dobách může různě vyvíjet, avšak konkrétní pravicové směry jsou stále téměř stejné.

Další zdroje informací o slovu Pravice

Vyhledat pojem Pravice ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Pravice ve Wikislovníku

Hledat pojem Pravice ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pravice na Youtube

Zkusit najít výraz Pravice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Pravice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pravice například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pravice? resp. co označuje slovo Pravice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pravice, odpověď na dotaz co je to Pravice?. Víte např. kdo to je Farář? Znáte a víte kdo je Vohnout? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem