Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pravice. Co znamená pojem Pravice z kategorie Politika?

Co je Pravice?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pravice?

Pravice je běžně chápána jakožto protiklad levice. Jako pravicové bývají označovány takové politické strany, které jsou spíše konzervativní a zasazují se o zachování tradičních hodnot. Pravice také podporuje tržní hospodářství, kapitalismus a je pro minimalizaci zásahů státu do ekonomiky. Obsah pojmu ale může být v různých zemích a historických dobách chápán odlišným způsobem.


Co je to Pravice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pravice. Co znamená pojem Pravice z kategorie Politika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pravice? Potom se o definici podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Pravice se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, heslo, synonymum, vysvětlení, informace, co je to Pravice?, význam pojmu, pojem, slovník, přesný výraz, význam, slovo, popis, Pravice, politika, význam slova, formulace


Pojem Pravice je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Pravice píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pravice je poměrně vágní označení používané pro popis řady politických pozic a ideologií. Konzervativní pravice je používaná pro popis skupin podporujících zachování tradičních a kulturních hodnot či zvyklostí, a také zachování určité formy sociální hierarchie, liberální pravice pak podporuje ekonomickou svobodu člověka a minimální roli státu na společnosti. Pravice v současnosti také obecně zastává soukromou kontrolu výrobních prostředků, kapitalismus, volný trh a tržní hospodářství. Obsah pojmů pravice a levice se v různých společnostech a v různých dobách může různě vyvíjet, avšak konkrétní pravicové směry jsou stále téměř stejné.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Pravice na Google.cz

Vyhledat termín Pravice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Pravice ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pravice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Pravice ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Pravice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pravice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Pravice? resp. jaká je definice slova Pravice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pravice, odpověď na dotaz co je to Pravice?. Víte např. kdo to je Montážník? Znáte a víte kdo je Pastafarián? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem