Co je to?
Definice výrazu, termínu Pravice. Co znamená odborný pojem Pravice z kategorie Politika?

Co je Pravice? Význam slova

Co znamená termín Pravice? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pravice je běžně chápána jakožto protiklad levice. Jako pravicové bývají označovány takové politické strany, které jsou spíše konzervativní a zasazují se o zachování tradičních hodnot. Pravice také podporuje tržní hospodářství, kapitalismus a je pro minimalizaci zásahů státu do ekonomiky. Obsah pojmu ale může být v různých zemích a historických dobách chápán odlišným způsobem.


Co je to Pravice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pravice. Co znamená odborný pojem Pravice z kategorie Politika?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pravice? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Pravice je v kategorii politika

Klíčová slova: wiki, heslo, slovo, politika, lexikon, popis, přesný výraz, slovník, význam, názvosloví, termín, význam pojmu, přesný význam, synonymum, význam slova, politika, informace, co to je


Pojem Pravice je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Pravice?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pravice je poměrně vágní označení používané pro popis řady politických pozic a ideologií. Konzervativní pravice je používaná pro popis skupin podporujících zachování tradičních a kulturních hodnot či zvyklostí, a také zachování určité formy sociální hierarchie, liberální pravice pak podporuje ekonomickou svobodu člověka a minimální roli státu na společnosti. Pravice v současnosti také obecně zastává soukromou kontrolu výrobních prostředků, kapitalismus, volný trh a tržní hospodářství. Obsah pojmů pravice a levice se v různých společnostech a v různých dobách může různě vyvíjet, avšak konkrétní pravicové směry jsou stále téměř stejné.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Pravice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Pravice ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Pravice na Youtube

Hledat frázi Pravice ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Pravice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pravice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pravice například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Pravice? resp. co označuje slovo Pravice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pravice, odpověď na dotaz co je to Pravice?. Víte např. kdo to je Sauron? Znáte a víte kdo je Pastafarián? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem