Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pravice. Co znamená odborný pojem Pravice z kategorie Politika?

Co je to Pravice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pravice

Pravice je běžně chápána jakožto protiklad levice. Jako pravicové bývají označovány takové politické strany, které jsou spíše konzervativní a zasazují se o zachování tradičních hodnot. Pravice také podporuje tržní hospodářství, kapitalismus a je pro minimalizaci zásahů státu do ekonomiky. Obsah pojmu ale může být v různých zemích a historických dobách chápán odlišným způsobem.


Co je to Pravice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pravice. Co znamená odborný pojem Pravice z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Pravice je v kategorii politika

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, co to je, odborné názvosloví, co znamená, vysvětlení, popis, význam, názvosloví, Pravice, význam slova, pojem, terminus technicus, definice, synonymum, terminologie, termín, politika


Pojem Pravice je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pravice? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pravice je poměrně vágní označení používané pro popis řady politických pozic a ideologií. Konzervativní pravice je používaná pro popis skupin podporujících zachování tradičních a kulturních hodnot či zvyklostí, a také zachování určité formy sociální hierarchie, liberální pravice pak podporuje ekonomickou svobodu člověka a minimální roli státu na společnosti. Pravice v současnosti také obecně zastává soukromou kontrolu výrobních prostředků, kapitalismus, volný trh a tržní hospodářství. Obsah pojmů pravice a levice se v různých společnostech a v různých dobách může různě vyvíjet, avšak konkrétní pravicové směry jsou stále téměř stejné.

Hledejte pojem Pravice v následujících vyhledávačích

Najít slovo Pravice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Pravice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Pravice ve Wikizdrojích

Hledat pojem Pravice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Pravice ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Pravice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pravice například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Pravice? resp. co označuje slovo Pravice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pravice, odpověď na dotaz co je to Pravice?. Víte např. kdo to je Robert Záruba? Znáte a víte kdo je Hosteska? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem