Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pravice. Co znamená odborný pojem Pravice z kategorie Politika?

Co je to Pravice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pravice?

Pravice je běžně chápána jakožto protiklad levice. Jako pravicové bývají označovány takové politické strany, které jsou spíše konzervativní a zasazují se o zachování tradičních hodnot. Pravice také podporuje tržní hospodářství, kapitalismus a je pro minimalizaci zásahů státu do ekonomiky. Obsah pojmu ale může být v různých zemích a historických dobách chápán odlišným způsobem.


Co je to Pravice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pravice. Co znamená odborný pojem Pravice z kategorie Politika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pravice sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Pravice patří do sekce politika

Klíčová slova: politika, heslo, co je to Pravice?, slovník, wiki, význam pojmu, lexikon, přesný výraz, synonymum, co znamená, význam, termín, terminus technicus, odborný výraz, pojem, přesný význam, vysvětlení, definice


Pojem Pravice je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pravice?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pravice je poměrně vágní označení používané pro popis řady politických pozic a ideologií. Konzervativní pravice je používaná pro popis skupin podporujících zachování tradičních a kulturních hodnot či zvyklostí, a také zachování určité formy sociální hierarchie, liberální pravice pak podporuje ekonomickou svobodu člověka a minimální roli státu na společnosti. Pravice v současnosti také obecně zastává soukromou kontrolu výrobních prostředků, kapitalismus, volný trh a tržní hospodářství. Obsah pojmů pravice a levice se v různých společnostech a v různých dobách může různě vyvíjet, avšak konkrétní pravicové směry jsou stále téměř stejné.

Jiné informační zdroje o pojmu Pravice

Najít slovo Pravice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pravice na Youtube

Hledat termín Pravice ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pravice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pravice ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Pravice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pravice například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pravice? resp. jaký je přesný význam slova Pravice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pravice, odpověď na dotaz co je to Pravice?. Víte např. kdo to je Taxikář? Znáte a víte kdo je Harlekýn? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem