Co je to?
Definice výrazu, termínu Taslan. Co znamená odborný pojem Taslan z kategorie Materiály?

Co je to Taslan? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Taslan?

Taslan je druh obchodní značky firmy DuPont, později švýcarské firmy Heberlein. Jde o přízi tvarovanou stlačeným vzduchem. Jde o nejstarší a nejznámější značku tohoto druhu příze.
Taslan se používá především na tkané nebo pletené oděvy určené ke sportování a také na šicí nitě. Slovo se používá i pro název technologií tvarování příze stlačeným vzduchem.


Co je to Taslan? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Taslan. Co znamená odborný pojem Taslan z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Taslan můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Taslan je v sekci Materiály

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Taslan?, co znamená, přesný význam, slovo, pojem, Materiály, heslo, význam, přesný výraz, formulace, Materiály, informace, slovník, názvosloví, Taslan, termín, popis


Pojem Taslan je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Taslan? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Taslan je obchodní značka příze tvarované stlačeným vzduchem.
Taslan byl vyvinut u firmy DuPont v roce 1952 (viz Kießling/Matthes), v roce 1997 převzala patent na jeho výrobu švýcarská firma Heberlein. V České republice skončila platnost ochranné známky pro použití názvu taslan 10.3.2014.
Taslan je nejstarší a i na začátku 21. století nejznámější značka příze tvarované studeným stlačeným vzduchem. Podle nepotvrzených údajů obnášel podíl tohoto druhu na celosvětové výrobě tvarovaných přízí 5 % tj. řádově 0,5 milionu tun ročně.
Příze se používají zejména na tkané a pletené sportovní oděvy a na šicí nitě.
Od jména taslan se v některých odborných publikacích odvozuje název technologie tvarování příze vzduchem: taslanizing, Taslanverfahren (viz Kießling/Matthes).

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Taslan ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Taslan ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Taslan ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Taslan ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Taslan na Youtube

Zkusit najít slovo Taslan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Taslan například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Taslan? resp. jaký je význam pojmu Taslan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taslan, odpověď na dotaz co je to Taslan?. Víte např. kdo to je Tereza Voříšková? Znáte a víte kdo je Teenager? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Taslan i v jiných kategoriích (než Materiály). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?