Co je to?
Definice výrazu, termínu Taslan. Co znamená odborný pojem Taslan z kategorie Materiály?

Co je to Taslan? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Taslan?

Taslan je druh obchodní značky firmy DuPont, později švýcarské firmy Heberlein. Jde o přízi tvarovanou stlačeným vzduchem. Jde o nejstarší a nejznámější značku tohoto druhu příze.
Taslan se používá především na tkané nebo pletené oděvy určené ke sportování a také na šicí nitě. Slovo se používá i pro název technologií tvarování příze stlačeným vzduchem.


Co je to Taslan? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Taslan. Co znamená odborný pojem Taslan z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Taslan se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: wiki, význam slova, názvosloví, co znamená, odborné názvosloví, Materiály, význam, přesný výraz, synonymum, terminologie, heslo, informace, formulace, lexikon, přesný význam, co to je, termín, popis


Pojem Taslan je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Taslan?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Taslan je obchodní značka příze tvarované stlačeným vzduchem.
Taslan byl vyvinut u firmy DuPont v roce 1952 (viz Kießling/Matthes), v roce 1997 převzala patent na jeho výrobu švýcarská firma Heberlein. V České republice skončila platnost ochranné známky pro použití názvu taslan 10.3.2014.
Taslan je nejstarší a i na začátku 21. století nejznámější značka příze tvarované studeným stlačeným vzduchem. Podle nepotvrzených údajů obnášel podíl tohoto druhu na celosvětové výrobě tvarovaných přízí 5 % tj. řádově 0,5 milionu tun ročně.
Příze se používají zejména na tkané a pletené sportovní oděvy a na šicí nitě.
Od jména taslan se v některých odborných publikacích odvozuje název technologie tvarování příze vzduchem: taslanizing, Taslanverfahren (viz Kießling/Matthes).

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Taslan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Taslan ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Taslan na Youtube

Hledat výraz Taslan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Taslan ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Taslan na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Taslan například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Taslan? resp. co vlastně znamená slovo Taslan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taslan, odpověď na dotaz co je to Taslan?. Víte např. kdo to je Nácek? Znáte a víte kdo je Domkář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?