Co je to?
Definice odborného termínu, slova Taslan. Co znamená pojem Taslan z kategorie Materiály?

Co je Taslan?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Taslan?

Taslan je druh obchodní značky firmy DuPont, později švýcarské firmy Heberlein. Jde o přízi tvarovanou stlačeným vzduchem. Jde o nejstarší a nejznámější značku tohoto druhu příze.
Taslan se používá především na tkané nebo pletené oděvy určené ke sportování a také na šicí nitě. Slovo se používá i pro název technologií tvarování příze stlačeným vzduchem.


Co je to Taslan? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Taslan. Co znamená pojem Taslan z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Taslan sdílet s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Taslan patří do sekce materiály

Klíčová slova: heslo, význam, terminologie, wiki, Taslan, odborné názvosloví, slovo, terminus technicus, názvosloví, přesný význam, definice pojmu, co znamená, termín, pojem, lexikon, odborný výraz, synonymum, přesný výraz


Pojem Taslan je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Taslan? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Taslan je obchodní značka příze tvarované stlačeným vzduchem.
Taslan byl vyvinut u firmy DuPont v roce 1952 (viz Kießling/Matthes), v roce 1997 převzala patent na jeho výrobu švýcarská firma Heberlein. V České republice skončila platnost ochranné známky pro použití názvu taslan 10.3.2014.
Taslan je nejstarší a i na začátku 21. století nejznámější značka příze tvarované studeným stlačeným vzduchem. Podle nepotvrzených údajů obnášel podíl tohoto druhu na celosvětové výrobě tvarovaných přízí 5 % tj. řádově 0,5 milionu tun ročně.
Příze se používají zejména na tkané a pletené sportovní oděvy a na šicí nitě.
Od jména taslan se v některých odborných publikacích odvozuje název technologie tvarování příze vzduchem: taslanizing, Taslanverfahren (viz Kießling/Matthes).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Taslan ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Taslan na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Taslan ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Taslan ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Taslan ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Taslan ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Taslan například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Taslan? resp. jaký je význam slova Taslan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taslan, odpověď na dotaz co je to Taslan?. Víte např. kdo to je Martin Přikryl? Znáte a víte kdo je Hannah Arendtová? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než materiály). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Rákos, taslan, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?