Co je to?
Definice výrazu, termínu Taslan. Co znamená odborný pojem Taslan z kategorie Materiály?

Co je to Taslan? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Taslan?

Taslan je druh obchodní značky firmy DuPont, později švýcarské firmy Heberlein. Jde o přízi tvarovanou stlačeným vzduchem. Jde o nejstarší a nejznámější značku tohoto druhu příze.
Taslan se používá především na tkané nebo pletené oděvy určené ke sportování a také na šicí nitě. Slovo se používá i pro název technologií tvarování příze stlačeným vzduchem.


Co je to Taslan? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Taslan. Co znamená odborný pojem Taslan z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Taslan sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Taslan patří do sekce Materiály

Klíčová slova: slovník, termín, definice, Materiály, Taslan, terminologie, odborný výraz, význam slova, terminus technicus, wiki, odborné názvosloví, formulace, co je to Taslan?, synonymum, informace, Materiály, pojem, definice pojmu


Pojem Taslan je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Taslan?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Taslan je obchodní značka příze tvarované stlačeným vzduchem.
Taslan byl vyvinut u firmy DuPont v roce 1952 (viz Kießling/Matthes), v roce 1997 převzala patent na jeho výrobu švýcarská firma Heberlein. V České republice skončila platnost ochranné známky pro použití názvu taslan 10.3.2014.
Taslan je nejstarší a i na začátku 21. století nejznámější značka příze tvarované studeným stlačeným vzduchem. Podle nepotvrzených údajů obnášel podíl tohoto druhu na celosvětové výrobě tvarovaných přízí 5 % tj. řádově 0,5 milionu tun ročně.
Příze se používají zejména na tkané a pletené sportovní oděvy a na šicí nitě.
Od jména taslan se v některých odborných publikacích odvozuje název technologie tvarování příze vzduchem: taslanizing, Taslanverfahren (viz Kießling/Matthes).

Další zdroje informací o slovu Taslan

Zkusit najít slovo Taslan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Taslan ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Taslan ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Taslan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Taslan na Youtube

Vyhledat výraz Taslan ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Taslan například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Taslan? resp. jaký je přesný význam slova Taslan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taslan, odpověď na dotaz co je to Taslan?. Víte např. kdo to je Voayer? Znáte a víte kdo je Domkář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?