Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hadicová vodováha. Co znamená odborný pojem Hadicová vodováha z kategorie Nástroje?

Co je to Hadicová vodováha? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hadicová vodováha?

Hadicová vodováha, lidově nazývaná šlaufka či šlauchváha, je druh měřicího nástroje. Využívají ho především stavaři a stavebníci, dá se s ním jednoduchým způsobem změřit vodorovina mnohem přesněji než s klasickou vodováhou. Měřit musí společně dvě osoby, pokud jsou skuteční odborníci, mohou být tak přesní jako optický přístroj určený k nivelaci.
Hadicovou vodováhu tvoří dvě propojené nádoby. Jde o dvě trubičky z plastu nebo skla, které při měření směřují kolmo vzhůru. Nahoře mají trubičky zátku, která umožňuje naplnění tekutinou. Na obou stranách je plast, v dolní části má otvor ústící do nátrubku. Pokračuje měkkou hadicí z gumy, která obě trubičky propojuje. Pokud se měří v terénu, měla by hadice měřit 20 m, v místnostech stačí kolem 10 m.


Co je to Hadicová vodováha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hadicová vodováha. Co znamená odborný pojem Hadicová vodováha z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hadicová vodováha můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hadicová vodováha je v sekci Nástroje

Klíčová slova: Hadicová vodováha, přesný význam, slovník, odborné názvosloví, formulace, co je to Hadicová vodováha?, heslo, definice pojmu, vysvětlení, co znamená, terminus technicus, terminologie, význam slova, co to je, přesný výraz, termín, význam, synonymum


Pojem Hadicová vodováha je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Hadicová vodováha v následujících zdrojích

Hledat termín Hadicová vodováha na Google.cz

Vyhledat slovo Hadicová vodováha ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Hadicová vodováha na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hadicová vodováha ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Hadicová vodováha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hadicová vodováha ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hadicová vodováha například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Hadicová vodováha? resp. jaká je definice termínu Hadicová vodováha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hadicová vodováha, odpověď na dotaz co je to Hadicová vodováha?. Víte např. kdo to je Influencer? Znáte a víte kdo je Josif Stalin? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.