Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hadicová vodováha. Co znamená odborný pojem Hadicová vodováha z kategorie Nástroje?

Co je to Hadicová vodováha? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hadicová vodováha?

Hadicová vodováha, lidově nazývaná šlaufka či šlauchváha, je druh měřicího nástroje. Využívají ho především stavaři a stavebníci, dá se s ním jednoduchým způsobem změřit vodorovina mnohem přesněji než s klasickou vodováhou. Měřit musí společně dvě osoby, pokud jsou skuteční odborníci, mohou být tak přesní jako optický přístroj určený k nivelaci.
Hadicovou vodováhu tvoří dvě propojené nádoby. Jde o dvě trubičky z plastu nebo skla, které při měření směřují kolmo vzhůru. Nahoře mají trubičky zátku, která umožňuje naplnění tekutinou. Na obou stranách je plast, v dolní části má otvor ústící do nátrubku. Pokračuje měkkou hadicí z gumy, která obě trubičky propojuje. Pokud se měří v terénu, měla by hadice měřit 20 m, v místnostech stačí kolem 10 m.


Co je to Hadicová vodováha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hadicová vodováha. Co znamená odborný pojem Hadicová vodováha z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Hadicová vodováha) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hadicová vodováha patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, Nástroje, co je to Hadicová vodováha?, wiki, odborný výraz, vysvětlení, Hadicová vodováha, slovník, názvosloví, slovo, synonymum, odborné názvosloví, informace, termín, heslo, Nástroje, co to je


Pojem Hadicová vodováha je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hadicová vodováha?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hadicová vodováha, také šlaufka nebo šlauchváha, je jednoduchý stavební měřicí nástroj pro vyměření nivelety (vodoroviny) na stavbě. Je přesnější než vodováha. K měření je třeba dvou pracovníků. Pokud mají praxi a umí s ní dobře měřit, dosahují téměř stejné přesnosti, jako geodet s optickým nivelačním přístrojem.

Více informací o pojmu Hadicová vodováha lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hadicová vodováha ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Hadicová vodováha ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Hadicová vodováha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Hadicová vodováha na Google.cz

Najít slovo Hadicová vodováha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hadicová vodováha ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hadicová vodováha například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Hadicová vodováha? resp. co znamená výraz Hadicová vodováha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hadicová vodováha, odpověď na dotaz co je to Hadicová vodováha?. Víte např. kdo to je Anthony Hopkins? Znáte a víte kdo je Waldemar Matuška? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.