Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hadicová vodováha. Co znamená slovo Hadicová vodováha z kategorie Nástroje?

Co je Hadicová vodováha? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hadicová vodováha

Hadicová vodováha, lidově nazývaná šlaufka či šlauchváha, je druh měřicího nástroje. Využívají ho především stavaři a stavebníci, dá se s ním jednoduchým způsobem změřit vodorovina mnohem přesněji než s klasickou vodováhou. Měřit musí společně dvě osoby, pokud jsou skuteční odborníci, mohou být tak přesní jako optický přístroj určený k nivelaci.
Hadicovou vodováhu tvoří dvě propojené nádoby. Jde o dvě trubičky z plastu nebo skla, které při měření směřují kolmo vzhůru. Nahoře mají trubičky zátku, která umožňuje naplnění tekutinou. Na obou stranách je plast, v dolní části má otvor ústící do nátrubku. Pokračuje měkkou hadicí z gumy, která obě trubičky propojuje. Pokud se měří v terénu, měla by hadice měřit 20 m, v místnostech stačí kolem 10 m.


Co je to Hadicová vodováha? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hadicová vodováha. Co znamená slovo Hadicová vodováha z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Hadicová vodováha patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: slovník, Hadicová vodováha, definice, terminologie, význam pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, popis, lexikon, synonymum, definice pojmu, slovo, nástroje, význam, význam slova, co je to Hadicová vodováha?, formulace, odborný výraz


Pojem Hadicová vodováha je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hadicová vodováha? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Hadicová vodováha, také šlaufka nebo šlauchváha, je jednoduchý stavební měřicí nástroj pro vyměření nivelety (vodoroviny) na stavbě. Je přesnější než vodováha. K měření je třeba dvou pracovníků. Pokud mají praxi a umí s ní dobře měřit, dosahují téměř stejné přesnosti, jako geodet s optickým nivelačním přístrojem.

Další zdroje informací o slovu Hadicová vodováha

Vyhledat výraz Hadicová vodováha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Hadicová vodováha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hadicová vodováha ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Hadicová vodováha ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hadicová vodováha ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Hadicová vodováha na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hadicová vodováha například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hadicová vodováha? resp. jaký je význam pojmu Hadicová vodováha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hadicová vodováha, odpověď na dotaz co je to Hadicová vodováha?. Víte např. kdo to je Farář? Znáte a víte kdo je Erik Weisz? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Hadicová vodováha v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.