Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hadicová vodováha. Co znamená odborný pojem Hadicová vodováha z kategorie Nástroje?

Co je to Hadicová vodováha? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hadicová vodováha

Hadicová vodováha, lidově nazývaná šlaufka či šlauchváha, je druh měřicího nástroje. Využívají ho především stavaři a stavebníci, dá se s ním jednoduchým způsobem změřit vodorovina mnohem přesněji než s klasickou vodováhou. Měřit musí společně dvě osoby, pokud jsou skuteční odborníci, mohou být tak přesní jako optický přístroj určený k nivelaci.
Hadicovou vodováhu tvoří dvě propojené nádoby. Jde o dvě trubičky z plastu nebo skla, které při měření směřují kolmo vzhůru. Nahoře mají trubičky zátku, která umožňuje naplnění tekutinou. Na obou stranách je plast, v dolní části má otvor ústící do nátrubku. Pokračuje měkkou hadicí z gumy, která obě trubičky propojuje. Pokud se měří v terénu, měla by hadice měřit 20 m, v místnostech stačí kolem 10 m.


Co je to Hadicová vodováha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hadicová vodováha. Co znamená odborný pojem Hadicová vodováha z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hadicová vodováha s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hadicová vodováha se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: formulace, přesný význam, definice, význam, lexikon, co to je, slovo, co znamená, definice pojmu, odborné názvosloví, Hadicová vodováha, význam pojmu, wiki, Nástroje, slovník, heslo, odborný výraz, popis


Pojem Hadicová vodováha je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hadicová vodováha?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hadicová vodováha, také šlaufka nebo šlauchváha, je jednoduchý stavební měřicí nástroj pro vyměření nivelety (vodoroviny) na stavbě. Je přesnější než vodováha. K měření je třeba dvou pracovníků. Pokud mají praxi a umí s ní dobře měřit, dosahují téměř stejné přesnosti, jako geodet s optickým nivelačním přístrojem.

Jiné informační zdroje o pojmu Hadicová vodováha

Vyhledat termín Hadicová vodováha ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hadicová vodováha ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Hadicová vodováha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Hadicová vodováha ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Hadicová vodováha ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Hadicová vodováha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hadicová vodováha například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hadicová vodováha? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hadicová vodováha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hadicová vodováha, odpověď na dotaz co je to Hadicová vodováha?. Víte např. kdo to je Altruista? Znáte a víte kdo je Kate Middleton? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.