Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hadicová vodováha. Co znamená odborný pojem Hadicová vodováha z kategorie Nástroje?

Co je to Hadicová vodováha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hadicová vodováha?

Hadicová vodováha, lidově nazývaná šlaufka či šlauchváha, je druh měřicího nástroje. Využívají ho především stavaři a stavebníci, dá se s ním jednoduchým způsobem změřit vodorovina mnohem přesněji než s klasickou vodováhou. Měřit musí společně dvě osoby, pokud jsou skuteční odborníci, mohou být tak přesní jako optický přístroj určený k nivelaci.
Hadicovou vodováhu tvoří dvě propojené nádoby. Jde o dvě trubičky z plastu nebo skla, které při měření směřují kolmo vzhůru. Nahoře mají trubičky zátku, která umožňuje naplnění tekutinou. Na obou stranách je plast, v dolní části má otvor ústící do nátrubku. Pokračuje měkkou hadicí z gumy, která obě trubičky propojuje. Pokud se měří v terénu, měla by hadice měřit 20 m, v místnostech stačí kolem 10 m.


Co je to Hadicová vodováha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hadicová vodováha. Co znamená odborný pojem Hadicová vodováha z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hadicová vodováha? Potom se o definici podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Hadicová vodováha se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, nástroje, názvosloví, lexikon, heslo, formulace, význam, význam pojmu, vysvětlení, termín, co to je, slovník, terminus technicus, co znamená, význam slova, nástroje, co je to Hadicová vodováha?


Pojem Hadicová vodováha je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hadicová vodováha? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hadicová vodováha, také šlaufka nebo šlauchváha, je jednoduchý stavební měřicí nástroj pro vyměření nivelety (vodoroviny) na stavbě. Je přesnější než vodováha. K měření je třeba dvou pracovníků. Pokud mají praxi a umí s ní dobře měřit, dosahují téměř stejné přesnosti, jako geodet s optickým nivelačním přístrojem.

Další informace o pojmu Hadicová vodováha hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Hadicová vodováha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hadicová vodováha ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Hadicová vodováha na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hadicová vodováha ve Wikimedia Commons

Najít heslo Hadicová vodováha ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Hadicová vodováha na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hadicová vodováha například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Hadicová vodováha? resp. jaký je význam pojmu Hadicová vodováha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hadicová vodováha, odpověď na dotaz co je to Hadicová vodováha?. Víte např. kdo to je Vikář? Znáte a víte kdo je Montér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.