Co je to?
Výraz, termín, definice slova USB. Co znamená odborný pojem USB z kategorie Počítače?

Co je USB? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla USB?

Univerzální datová sběrnice, která zabezpečuje jednoduché připojení periferních zařízení k počítači. Mezi periferní zařízení počítače patří tiskárna, myš, klávesnice, joystick, fotoaparát, modem, čtečka paměťových karet, MP3 přehrávač, videokamera, externí pevné disky nebo optické mechaniky. Zkratka USB vznikla z anglických slov Universal Serial Bus. Postupně vzniklo několik generací uSB připojení, poslední verzí je USB 3.0.


Co je to USB? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova USB. Co znamená odborný pojem USB z kategorie Počítače?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu USB sdílejte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín USB je v kategorii počítače

Klíčová slova: USB, terminus technicus, význam slova, lexikon, terminologie, slovník, heslo, definice pojmu, co to je, wiki, pojem, počítače, význam pojmu, formulace, počítače, odborné názvosloví, termín, význam


Pojem USB je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu USB?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Universal Serial Bus (USB) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků, externích optických mechanik a dalších. Do budoucna by se mohla funkčnost a využití USB zvyšovat a to i díky příchodu USB-C.

Jiné informační zdroje o pojmu USB

Vyhledat výraz USB ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem USB ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín USB ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem USB na Youtube

Hledat pojem USB ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi USB ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo USB například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená USB? resp. co se skrývá pod slovem USB? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu USB, odpověď na dotaz co je to USB?. Víte např. kdo to je Martin Dejdar? Znáte a víte kdo je Dalajláma? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než počítače). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.