Co je to?
Definice výrazu, termínu USB. Co znamená odborný pojem USB z kategorie Počítače?

Co je USB?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu USB?

Univerzální datová sběrnice, která zabezpečuje jednoduché připojení periferních zařízení k počítači. Mezi periferní zařízení počítače patří tiskárna, myš, klávesnice, joystick, fotoaparát, modem, čtečka paměťových karet, MP3 přehrávač, videokamera, externí pevné disky nebo optické mechaniky. Zkratka USB vznikla z anglických slov Universal Serial Bus. Postupně vzniklo několik generací uSB připojení, poslední verzí je USB 3.0.


Co je to USB? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu USB. Co znamená odborný pojem USB z kategorie Počítače?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo USB je v kategorii počítače

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam pojmu, pojem, terminologie, definice, odborný výraz, formulace, informace, přesný význam, termín, USB, synonymum, názvosloví, popis, slovník, co znamená, počítače, heslo


Pojem USB je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu USB?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Universal Serial Bus (USB) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků, externích optických mechanik a dalších. Do budoucna by se mohla funkčnost a využití USB zvyšovat a to i díky příchodu USB-C.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz USB ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem USB na Google obrázcích

Zkusit najít slovo USB ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem USB na Youtube

Vyhledat výraz USB ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz USB ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo USB například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je USB? resp. co se přesně ukrývá za slovem USB? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu USB, odpověď na dotaz co je to USB?. Víte např. kdo to je Věra Vlková? Znáte a víte kdo je Dalajláma? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v počítače. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, notebook u okna, uSB, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.