Co je to?
Výraz, termín, definice slova USB. Co znamená odborný pojem USB z kategorie Počítače?

Co je to USB? Význam slova

Co znamená termín USB? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Univerzální datová sběrnice, která zabezpečuje jednoduché připojení periferních zařízení k počítači. Mezi periferní zařízení počítače patří tiskárna, myš, klávesnice, joystick, fotoaparát, modem, čtečka paměťových karet, MP3 přehrávač, videokamera, externí pevné disky nebo optické mechaniky. Zkratka USB vznikla z anglických slov Universal Serial Bus. Postupně vzniklo několik generací uSB připojení, poslední verzí je USB 3.0.


Co je to USB? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova USB. Co znamená odborný pojem USB z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova USB? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo USB je v kategorii počítače

Klíčová slova: formulace, počítače, přesný význam, informace, synonymum, popis, heslo, definice, význam, terminologie, význam slova, lexikon, odborný výraz, termín, wiki, počítače, názvosloví, pojem


Pojem USB je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu USB můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Universal Serial Bus (USB) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků, externích optických mechanik a dalších. Do budoucna by se mohla funkčnost a využití USB zvyšovat a to i díky příchodu USB-C.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo USB ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz USB ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem USB ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem USB ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo USB ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín USB ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo USB například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova USB? resp. jaká je definice slova USB? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu USB, odpověď na dotaz co je to USB?. Víte např. kdo to je Nunvář? Znáte a víte kdo je Furiant? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu USB v jiné sekci než počítače. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.