Co je to?
Odborný výraz, definice slova USB. Co znamená pojem USB z kategorie Počítače?

Co je to USB? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu USB?

Univerzální datová sběrnice, která zabezpečuje jednoduché připojení periferních zařízení k počítači. Mezi periferní zařízení počítače patří tiskárna, myš, klávesnice, joystick, fotoaparát, modem, čtečka paměťových karet, MP3 přehrávač, videokamera, externí pevné disky nebo optické mechaniky. Zkratka USB vznikla z anglických slov Universal Serial Bus. Postupně vzniklo několik generací uSB připojení, poslední verzí je USB 3.0.


Co je to USB? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova USB. Co znamená pojem USB z kategorie Počítače?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova USB sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín USB patří do sekce Počítače

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, Počítače, odborný výraz, význam, co je to USB?, popis, přesný význam, pojem, slovník, význam slova, odborné názvosloví, názvosloví, terminologie, termín, význam pojmu, informace, slovo


Pojem USB je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem USB? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Universal Serial Bus (USB) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků, externích optických mechanik a dalších. Do budoucna by se mohla funkčnost a využití USB zvyšovat a to i díky příchodu USB-C.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem USB ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo USB ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem USB ve Wikimedia Commons

Najít výraz USB ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz USB ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem USB na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo USB například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená USB? resp. co se skrývá pod slovem USB? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu USB, odpověď na dotaz co je to USB?. Víte např. kdo to je Jan Nepomucký? Znáte a víte kdo je Samorost? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Počítače. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.