Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tajga. Co znamená pojem Tajga z kategorie Příroda?

Co to je Tajga? Význam slova

Co znamená termín Tajga? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jehličnaté lesy o obrovské rozloze, které na zeměkouli rostou hlavně v oblastech severních zeměpisných šířek. Nejvíce se vyskytují především v Kanadě a na Sibiři. V ruském jazyce pro ně také vzniklo pojmenování tajga. Pro vznik tajgy musí existovat vhodné přírodní a klimatické podmínky. Nezbytné je zejména dlouhé období, ve kterém několik měsíců teplota každý rok přesahuje 10 °C.


Co je to Tajga? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tajga. Co znamená pojem Tajga z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tajga doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tajga se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, terminus technicus, lexikon, wiki, co to je, co je to Tajga?, formulace, synonymum, slovo, definice, význam slova, definice pojmu, přesný výraz, význam, pojem, Příroda, informace


Pojem Tajga je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tajga? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Severský jehličnatý les neboli tajga je název biomu, který se vyskytuje především v severních zeměpisných šířkách. Dominantními druhy stromového patra jsou jehličnaté lesy. Nejvíce takových lesů se vyskytuje v Kanadě a především na Sibiři, odkud pochází i místní název tajga.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Tajga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tajga na Youtube

Zkusit najít výraz Tajga ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tajga ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tajga ve Wikimedia Commons

Najít výraz Tajga ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tajga například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tajga? resp. co znamená slovo Tajga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tajga, odpověď na dotaz co je to Tajga?. Víte např. kdo to je Pavel Fischer? Znáte a víte kdo je Dolph Lundgren? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Tajga hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?