Co je to?
Definice výrazu Tajga. Co znamená odborný pojem Tajga z kategorie Příroda?

Co je Tajga? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tajga?

Jehličnaté lesy o obrovské rozloze, které na zeměkouli rostou hlavně v oblastech severních zeměpisných šířek. Nejvíce se vyskytují především v Kanadě a na Sibiři. V ruském jazyce pro ně také vzniklo pojmenování tajga. Pro vznik tajgy musí existovat vhodné přírodní a klimatické podmínky. Nezbytné je zejména dlouhé období, ve kterém několik měsíců teplota každý rok přesahuje 10 °C.


Co je to Tajga? Význam slova, termín, Definice výrazu Tajga. Co znamená odborný pojem Tajga z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tajga? s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Tajga je v sekci příroda

Klíčová slova: názvosloví, heslo, slovo, význam, přesný výraz, terminus technicus, co to je, odborné názvosloví, definice, Tajga, význam slova, význam pojmu, příroda, odborný výraz, přesný význam, co je to Tajga?, příroda, lexikon


Pojem Tajga je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Tajga dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Severský jehličnatý les neboli tajga je název biomu, který se vyskytuje především v severních zeměpisných šířkách. Dominantními druhy stromového patra jsou jehličnaté lesy. Nejvíce takových lesů se vyskytuje v Kanadě a především na Sibiři, odkud pochází i místní název tajga.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Tajga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tajga ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Tajga ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Tajga ve Wikizdrojích

Hledat heslo Tajga ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Tajga ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tajga například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tajga? resp. co to je Tajga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tajga, odpověď na dotaz co je to Tajga?. Víte např. kdo to je Velký bratr? Znáte a víte kdo je Vladimír Menšík? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Tajga i v jiné kategorii než v příroda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?