Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tajga. Co znamená odborný pojem Tajga z kategorie Příroda?

Co je to Tajga? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tajga

Jehličnaté lesy o obrovské rozloze, které na zeměkouli rostou hlavně v oblastech severních zeměpisných šířek. Nejvíce se vyskytují především v Kanadě a na Sibiři. V ruském jazyce pro ně také vzniklo pojmenování tajga. Pro vznik tajgy musí existovat vhodné přírodní a klimatické podmínky. Nezbytné je zejména dlouhé období, ve kterém několik měsíců teplota každý rok přesahuje 10 °C.


Co je to Tajga? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tajga. Co znamená odborný pojem Tajga z kategorie Příroda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Tajga? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Tajga je v kategorii příroda

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, pojem, slovník, Tajga, přesný výraz, přesný význam, definice, příroda, odborný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon, termín, příroda, informace, heslo, formulace


Pojem Tajga je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Tajga?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Severský jehličnatý les neboli tajga je název biomu, který se vyskytuje především v severních zeměpisných šířkách. Dominantními druhy stromového patra jsou jehličnaté lesy. Nejvíce takových lesů se vyskytuje v Kanadě a především na Sibiři, odkud pochází i místní název tajga.

Pro další informace o termínu Tajga zkuste tyto odkazy

Najít termín Tajga na Google.cz

Hledat heslo Tajga ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Tajga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Tajga ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Tajga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Tajga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tajga například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tajga? resp. co to je Tajga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tajga, odpověď na dotaz co je to Tajga?. Víte např. kdo to je Bukvice? Znáte a víte kdo je Vladimír Menšík? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než příroda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?