Co je to?
Odborný výraz, definice slova Klavus. Co znamená slovo Klavus z kategorie Lékařství?

Co je Klavus?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Klavus

Klavus, známý také jako kuří oko, je dermatologickým termínem pro bolestivý, obvykle malý a zaoblený útvar na kůži, který se většinou nachází na nejvíce namáhaných místech chodidel nebo rukou. Klavus je formou rohovitého zhuštění kůže a je způsobený opakovaným tlakem nebo třením na dané oblasti. Název kuří oko vychází z toho, že klavus má centrální jádro, které může být podobné oku kuřete. Klavusy mohou být tvořeny buď suchou kůží, nebo keratinem, což je bílkovina, která je běžnou složkou vlasů a nehtů. Tyto útvary mohou být velmi nepříjemné a bolestivé, zejména když se nacházejí na místech, která jsou vystavena častému tření nebo tlaku. Existují dva hlavní typy klavusů, klavus, který se nachází na nejvíce vystavených částech chodidel, obvykle na prstech nebo mezi prsty. Může být způsobený třením obuvi nebo tlaku na chodidlo, a dále klavus, který se tvoří pod kůží a obvykle se vyskytuje na dlaních nebo na horní straně prstů. Může být způsobený třením rukou o nástroje nebo jiné objekty. Klavusy mohou být velmi nepříjemné a způsobovat bolest při chůzi nebo při jiných činnostech, které zahrnují dotyk nebo tlak na postiženou oblast.
K léčbě klavusů může být zapotřebí konzultace s dermatologem, který může provést odborné ošetření, jako je odstranění nadměrného rohovitého materiálu nebo použití speciálních náplastí nebo krémů k zmírnění tlaku a odstranění bolesti. V některých případech může být také nutné změnit obuv nebo pracovní návyky, které způsobují tření a tlak na klavusy.


Co je to Klavus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Klavus. Co znamená slovo Klavus z kategorie Lékařství?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Klavus patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: lékařství, význam pojmu, přesný výraz, slovo, co to je, formulace, pojem, odborný výraz, wiki, heslo, Klavus, terminus technicus, odborné názvosloví, informace, názvosloví, co znamená, lékařství, synonymum


Pojem Klavus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Klavus ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Klavus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Klavus ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Klavus ve Wikislovníku

Najít výraz Klavus ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Klavus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Klavus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co znamená Klavus? resp. jaký je přesný význam slova Klavus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klavus, odpověď na dotaz co je to Klavus?. Víte např. kdo to je Křupan? Znáte a víte kdo je Blanka Tůmová? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, stetoskop, klavus, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.