Co je to?
Definice odborného termínu, slova Portfolio. Co znamená pojem Portfolio z kategorie Ekonomie?

Co je Portfolio? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Portfolio?

Portfolio je pojem často užívaný především v ekonomii a znamená určitou sestavu nebo soubor akcií a jiných cenných papírů vlastněných jedním investorem. Různé typy cenných papírů jsou zastoupeny z důvodu diverzifikace rizika (rozdělení, tj. není vhodné tzv. vsadit všechno na jednu kartu)a minimalizace případné ztráty.


Co je to Portfolio? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Portfolio. Co znamená pojem Portfolio z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Portfolio patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, definice, co je to Portfolio?, termín, popis, odborný výraz, slovník, wiki, synonymum, terminologie, pojem, formulace, slovo, význam, definice pojmu, ekonomie, přesný význam


Pojem Portfolio je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Portfolio?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V ekonomii je portfolio odborný termín a znamená určitou sestavu, soubor akcií a jiných cenných papírů v majetku jednoho investora. Někdy také v užším významu: skladba různých aktiv. Obecně se investor snaží sestavit (diverzifikovat) takové portfolio cenných papírů, které přinášejí maximální zisk a zároveň jsou rozmanité (diferencované), aby se tím minimalizovala možná rizika. Tyto dva cíle jdou však často proti sobě, takže skladba portfolia znamená jistý kompromis.

Jiné informační zdroje o pojmu Portfolio

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Portfolio ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Portfolio ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Portfolio ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Portfolio ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Portfolio na Google.cz

Hledat videa s názvem Portfolio na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Portfolio například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Portfolio? resp. jaký je význam pojmu Portfolio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Portfolio, odpověď na dotaz co je to Portfolio?. Víte např. kdo to je Jidáš? Znáte a víte kdo je Angela Merkelová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než ekonomie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.