Co je to?
Definice výrazu Seborea. Co znamená odborný pojem Seborea z kategorie Nemoce?

Co to je Seborea? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Seborea?

Seborea je jedním z druhů dermatitidy. Jde o poruchu kůže, která trvá dlouhou dobu a postihuje především mastnější části kůže. Objevuje se na trupu, obličeji nebo pod vlasy, kde jsou mazové žlázy. Na těchto místech se vytvářejí záněty, lupy a mastné skvrny.
Postižené oblasti jsou svědivé, nacházejí se zde žluté a červené šupiny a vytváří se tu silná mazová vrstva. Může dojít i ke ztrátě vlasů. Léčení je dlouhé, pro volbu správných léčiv jsou nutná speciální vyšetření.


Co je to Seborea? Význam slova, termín, Definice výrazu Seborea. Co znamená odborný pojem Seborea z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Seborea s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Seborea se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: lexikon, význam slova, význam pojmu, názvosloví, Nemoce, formulace, synonymum, terminus technicus, co to je, význam, termín, popis, přesný význam, Seborea, slovník, heslo, vysvětlení, co je to Seborea?


Pojem Seborea je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Seborea? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Seboroická dermatitida (nebo také seborhoická dermatitida nebo seborea) je dlouhodobá porucha kůže. Postihuje zejména části pokožky, které jsou mastné, čili tam, kde se nalézají mazové žlázy, jako je skalp, obličej a trup. Projevuje se mastnými, lupovitými a zánětlivými ložisky kůže. Místa postižená seboreou jsou potažená červenými a žlutými šupinkami, které mohou, ale nemusí svědit. Nadměrné maštění pokožky vede k vytvoření silného mazového filmu na kůži.

Více informací o pojmu Seborea lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Seborea na Youtube

Zkusit najít heslo Seborea ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Seborea na Google.cz

Zkusit najít pojem Seborea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Seborea ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Seborea ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Seborea například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Seborea? resp. co označuje slovo Seborea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Seborea, odpověď na dotaz co je to Seborea?. Víte např. kdo to je Jana Lorencová? Znáte a víte kdo je Felčar? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?