Co je to?
Výraz, termín, definice slova Seborea. Co znamená odborný pojem Seborea z kategorie Nemoce?

Co je to Seborea? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Seborea?

Seborea je jedním z druhů dermatitidy. Jde o poruchu kůže, která trvá dlouhou dobu a postihuje především mastnější části kůže. Objevuje se na trupu, obličeji nebo pod vlasy, kde jsou mazové žlázy. Na těchto místech se vytvářejí záněty, lupy a mastné skvrny.
Postižené oblasti jsou svědivé, nacházejí se zde žluté a červené šupiny a vytváří se tu silná mazová vrstva. Může dojít i ke ztrátě vlasů. Léčení je dlouhé, pro volbu správných léčiv jsou nutná speciální vyšetření.


Co je to Seborea? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Seborea. Co znamená odborný pojem Seborea z kategorie Nemoce?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Seborea s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Seborea patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: termín, význam slova, terminologie, terminus technicus, co znamená, slovník, pojem, význam pojmu, přesný výraz, definice, odborný výraz, co to je, formulace, heslo, nemoce, popis, definice pojmu, nemoce


Pojem Seborea je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Seborea? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Seboroická dermatitida (nebo také seborhoická dermatitida nebo seborea) je dlouhodobá porucha kůže. Postihuje zejména části pokožky, které jsou mastné, čili tam, kde se nalézají mazové žlázy, jako je skalp, obličej a trup. Projevuje se mastnými, lupovitými a zánětlivými ložisky kůže. Místa postižená seboreou jsou potažená červenými a žlutými šupinkami, které mohou, ale nemusí svědit. Nadměrné maštění pokožky vede k vytvoření silného mazového filmu na kůži.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Seborea na Youtube

Zkusit najít heslo Seborea na Google.cz

Najít termín Seborea ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Seborea ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Seborea ve Wikislovníku

Najít slovo Seborea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Seborea například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo Seborea? resp. co se přesně ukrývá za slovem Seborea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Seborea, odpověď na dotaz co je to Seborea?. Víte např. kdo to je Marion Cotillard? Znáte a víte kdo je Gabriela Kratochvílová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?