Co je to?
Definice výrazu Seborea. Co znamená odborný pojem Seborea z kategorie Nemoce?

Co to je Seborea? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Seborea

Seborea je jedním z druhů dermatitidy. Jde o poruchu kůže, která trvá dlouhou dobu a postihuje především mastnější části kůže. Objevuje se na trupu, obličeji nebo pod vlasy, kde jsou mazové žlázy. Na těchto místech se vytvářejí záněty, lupy a mastné skvrny.
Postižené oblasti jsou svědivé, nacházejí se zde žluté a červené šupiny a vytváří se tu silná mazová vrstva. Může dojít i ke ztrátě vlasů. Léčení je dlouhé, pro volbu správných léčiv jsou nutná speciální vyšetření.


Co je to Seborea? Význam slova, termín, Definice výrazu Seborea. Co znamená odborný pojem Seborea z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Seborea s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Seborea patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, odborné názvosloví, Nemoce, slovo, význam, význam slova, význam pojmu, co znamená, názvosloví, definice, vysvětlení, heslo, terminologie, definice pojmu, odborný výraz, formulace, přesný výraz


Pojem Seborea je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Seborea dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Seboroická dermatitida (nebo také seborhoická dermatitida nebo seborea) je dlouhodobá porucha kůže. Postihuje zejména části pokožky, které jsou mastné, čili tam, kde se nalézají mazové žlázy, jako je skalp, obličej a trup. Projevuje se mastnými, lupovitými a zánětlivými ložisky kůže. Místa postižená seboreou jsou potažená červenými a žlutými šupinkami, které mohou, ale nemusí svědit. Nadměrné maštění pokožky vede k vytvoření silného mazového filmu na kůži.

Více informací o pojmu Seborea lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Seborea ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Seborea ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Seborea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Seborea ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Seborea na Google.cz

Vyhledat výraz Seborea ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Seborea například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Seborea? resp. co znamená výraz Seborea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Seborea, odpověď na dotaz co je to Seborea?. Víte např. kdo to je The Weeknd? Znáte a víte kdo je Robert Pelikán? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?