Co je to?
Definice výrazu Seborea. Co znamená odborný pojem Seborea z kategorie Nemoce?

Co to je Seborea? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Seborea?

Seborea je jedním z druhů dermatitidy. Jde o poruchu kůže, která trvá dlouhou dobu a postihuje především mastnější části kůže. Objevuje se na trupu, obličeji nebo pod vlasy, kde jsou mazové žlázy. Na těchto místech se vytvářejí záněty, lupy a mastné skvrny.
Postižené oblasti jsou svědivé, nacházejí se zde žluté a červené šupiny a vytváří se tu silná mazová vrstva. Může dojít i ke ztrátě vlasů. Léčení je dlouhé, pro volbu správných léčiv jsou nutná speciální vyšetření.


Co je to Seborea? Význam slova, termín, Definice výrazu Seborea. Co znamená odborný pojem Seborea z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Seborea s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Seborea je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co je to Seborea?, odborné názvosloví, terminologie, přesný výraz, slovník, terminus technicus, lexikon, vysvětlení, synonymum, termín, význam slova, co znamená, heslo, formulace, definice pojmu, význam, Nemoce, Nemoce


Pojem Seborea je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Seborea dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Seboroická dermatitida (nebo také seborhoická dermatitida nebo seborea) je dlouhodobá porucha kůže. Postihuje zejména části pokožky, které jsou mastné, čili tam, kde se nalézají mazové žlázy, jako je skalp, obličej a trup. Projevuje se mastnými, lupovitými a zánětlivými ložisky kůže. Místa postižená seboreou jsou potažená červenými a žlutými šupinkami, které mohou, ale nemusí svědit. Nadměrné maštění pokožky vede k vytvoření silného mazového filmu na kůži.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Seborea ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Seborea ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Seborea ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Seborea ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Seborea ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Seborea na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Seborea například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Seborea? resp. jaký je význam pojmu Seborea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Seborea, odpověď na dotaz co je to Seborea?. Víte např. kdo to je Naomi Watts? Znáte a víte kdo je Robert Pelikán? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Seborea i v jiných kategoriích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?