Co je to?
Odborný výraz, definice slova Autentické víno. Co znamená pojem Autentické víno z kategorie Nápoje?

Co je to Autentické víno? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Autentické víno?

Autentické víno je víno vyrobené podle přísných zásad odborníků – autentistů. Pokud splňuje všechny nároky, označuje se značkou A, umístěnou na hrdle láhve. Autentická vína mohou být bílá nebo červená. Bílá se vyrábí kvašením v sudech, červená mestováním rmutu v kádích.
Vína pak bez použití sirných produktů leží jeden rok, poté se stáčí bez filtrace, čiřidel nebo dalších látek.


Co je to Autentické víno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Autentické víno. Co znamená pojem Autentické víno z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Autentické víno s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Autentické víno se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, wiki, význam, terminus technicus, terminologie, přesný výraz, odborný výraz, význam pojmu, slovo, synonymum, co znamená, přesný význam, popis, termín, co je to Autentické víno?, definice pojmu, nápoje


Pojem Autentické víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autentické víno? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Jako autentická vína se v České republice označují vína vyrobená v souladu s Chartou autentistů – spolku naturálních vinařů. Autentisté se řídí zásadami ekologické produkce (viz odst. Biovíno), ale navíc dbají na dodržování tradičních postupů jak ve vinohradě, tak ve sklepě. Dávají také přednost tradičně u nás pěstovaným odrůdám. Meziřadí vinic musí být trvale ozeleněno, vinice se nesmějí uměle zavlažovat a hrozny se musí sklízet ručně. Do moštu se nesmějí dodávat kvasinky – víno musí kvasit spontánně. Mnohé postupy moderního vinařství jsou vyloučeny (např. zahušťování moštu reverzní osmózou). Autentická vína se mohou plnit pouze do skleněných lahví uzavřených korkovou nebo skleněnou zátkou. Nesmějí se prodávat jako sudová a nesmějí se dodávat do super- a hypermarketů.

Jiné informační zdroje o pojmu Autentické víno

Vyhledat výraz Autentické víno ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Autentické víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Autentické víno ve Wikislovníku

Zkusit najít Autentické víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Autentické víno na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autentické víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Autentické víno například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Autentické víno? resp. co se přesně ukrývá za slovem Autentické víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autentické víno, odpověď na dotaz co je to Autentické víno?. Víte např. kdo to je Gerontofil? Znáte a víte kdo je Stanislav Zindulka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Autentické víno hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.