Co je to?
Odborný výraz, definice slova Autentické víno. Co znamená slovo Autentické víno z kategorie Nápoje?

Co je Autentické víno? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Autentické víno

Autentické víno je víno vyrobené podle přísných zásad odborníků – autentistů. Pokud splňuje všechny nároky, označuje se značkou A, umístěnou na hrdle láhve. Autentická vína mohou být bílá nebo červená. Bílá se vyrábí kvašením v sudech, červená mestováním rmutu v kádích.
Vína pak bez použití sirných produktů leží jeden rok, poté se stáčí bez filtrace, čiřidel nebo dalších látek.


Co je to Autentické víno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Autentické víno. Co znamená slovo Autentické víno z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Autentické víno patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, odborný výraz, slovník, informace, termín, heslo, lexikon, vysvětlení, co znamená, význam slova, popis, pojem, co to je, nápoje, slovo, definice, význam


Pojem Autentické víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Autentické víno?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Jako autentická vína se v České republice označují vína vyrobená v souladu s Chartou autentistů – spolku naturálních vinařů. Autentisté se řídí zásadami ekologické produkce (viz odst. Biovíno), ale navíc dbají na dodržování tradičních postupů jak ve vinohradě, tak ve sklepě. Dávají také přednost tradičně u nás pěstovaným odrůdám. Meziřadí vinic musí být trvale ozeleněno, vinice se nesmějí uměle zavlažovat a hrozny se musí sklízet ručně. Do moštu se nesmějí dodávat kvasinky – víno musí kvasit spontánně. Mnohé postupy moderního vinařství jsou vyloučeny (např. zahušťování moštu reverzní osmózou). Autentická vína se mohou plnit pouze do skleněných lahví uzavřených korkovou nebo skleněnou zátkou. Nesmějí se prodávat jako sudová a nesmějí se dodávat do super- a hypermarketů.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Autentické víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Autentické víno ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autentické víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Autentické víno na Google.cz

Hledat videa s názvem Autentické víno na Youtube

Hledat pojem Autentické víno ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Autentické víno například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Autentické víno? resp. co se skrývá pod slovem Autentické víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autentické víno, odpověď na dotaz co je to Autentické víno?. Víte např. kdo to je Simp? Znáte a víte kdo je Pavel Hubáček? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.