Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autentické víno. Co znamená odborný pojem Autentické víno z kategorie Nápoje?

Co je to Autentické víno? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Autentické víno

Autentické víno je víno vyrobené podle přísných zásad odborníků – autentistů. Pokud splňuje všechny nároky, označuje se značkou A, umístěnou na hrdle láhve. Autentická vína mohou být bílá nebo červená. Bílá se vyrábí kvašením v sudech, červená mestováním rmutu v kádích.
Vína pak bez použití sirných produktů leží jeden rok, poté se stáčí bez filtrace, čiřidel nebo dalších látek.


Co je to Autentické víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autentické víno. Co znamená odborný pojem Autentické víno z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Autentické víno? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Autentické víno je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: informace, vysvětlení, význam pojmu, termín, definice, význam slova, pojem, přesný význam, formulace, odborné názvosloví, wiki, význam, co znamená, terminus technicus, Autentické víno, slovo, slovník, co to je


Pojem Autentické víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Autentické víno dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako autentická vína se v České republice označují vína vyrobená v souladu s Chartou autentistů – spolku naturálních vinařů. Autentisté se řídí zásadami ekologické produkce (viz odst. Biovíno), ale navíc dbají na dodržování tradičních postupů jak ve vinohradě, tak ve sklepě. Dávají také přednost tradičně u nás pěstovaným odrůdám. Meziřadí vinic musí být trvale ozeleněno, vinice se nesmějí uměle zavlažovat a hrozny se musí sklízet ručně. Do moštu se nesmějí dodávat kvasinky – víno musí kvasit spontánně. Mnohé postupy moderního vinařství jsou vyloučeny (např. zahušťování moštu reverzní osmózou). Autentická vína se mohou plnit pouze do skleněných lahví uzavřených korkovou nebo skleněnou zátkou. Nesmějí se prodávat jako sudová a nesmějí se dodávat do super- a hypermarketů.

Zkuste zjistit více informací o slovu Autentické víno v následujících zdrojích

Hledat výraz Autentické víno ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autentické víno ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Autentické víno na Youtube

Vyhledat slovo Autentické víno ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autentické víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Autentické víno ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autentické víno například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Autentické víno? resp. co označuje slovo Autentické víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autentické víno, odpověď na dotaz co je to Autentické víno?. Víte např. kdo to je Přemysl Oráč? Znáte a víte kdo je Neurotik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.