Co je to?
Definice výrazu Autentické víno. Co znamená odborný pojem Autentické víno z kategorie Nápoje?

Co je Autentické víno?

Co znamená pojem, definice termínu Autentické víno?

Autentické víno je víno vyrobené podle přísných zásad odborníků – autentistů. Pokud splňuje všechny nároky, označuje se značkou A, umístěnou na hrdle láhve. Autentická vína mohou být bílá nebo červená. Bílá se vyrábí kvašením v sudech, červená mestováním rmutu v kádích.
Vína pak bez použití sirných produktů leží jeden rok, poté se stáčí bez filtrace, čiřidel nebo dalších látek.


Co je to Autentické víno? Význam slova, termín, Definice výrazu Autentické víno. Co znamená odborný pojem Autentické víno z kategorie Nápoje?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Autentické víno můžete samozřejmě sdílet s ostatními na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Autentické víno je v sekci nápoje

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, popis, co to je, přesný výraz, lexikon, definice, synonymum, pojem, formulace, termín, co je to Autentické víno?, informace, terminologie, nápoje, heslo, co znamená, význam


Pojem Autentické víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Autentické víno? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako autentická vína se v České republice označují vína vyrobená v souladu s Chartou autentistů – spolku naturálních vinařů. Autentisté se řídí zásadami ekologické produkce (viz odst. Biovíno), ale navíc dbají na dodržování tradičních postupů jak ve vinohradě, tak ve sklepě. Dávají také přednost tradičně u nás pěstovaným odrůdám. Meziřadí vinic musí být trvale ozeleněno, vinice se nesmějí uměle zavlažovat a hrozny se musí sklízet ručně. Do moštu se nesmějí dodávat kvasinky – víno musí kvasit spontánně. Mnohé postupy moderního vinařství jsou vyloučeny (např. zahušťování moštu reverzní osmózou). Autentická vína se mohou plnit pouze do skleněných lahví uzavřených korkovou nebo skleněnou zátkou. Nesmějí se prodávat jako sudová a nesmějí se dodávat do super- a hypermarketů.

Hledejte výraz Autentické víno v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Autentické víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Autentické víno na Google obrázcích

Vyhledat výraz Autentické víno na Google.cz

Najít výraz Autentické víno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autentické víno ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Autentické víno ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Autentické víno například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Autentické víno? resp. jaký je význam slova Autentické víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autentické víno, odpověď na dotaz co je to Autentické víno?. Víte např. kdo to je Likvidátor? Znáte a víte kdo je Pavel Hubáček? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Autentické víno hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Ledové pití, autentické víno, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.