Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autentické víno. Co znamená odborný pojem Autentické víno z kategorie Nápoje?

Co je to Autentické víno? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Autentické víno?

Autentické víno je víno vyrobené podle přísných zásad odborníků – autentistů. Pokud splňuje všechny nároky, označuje se značkou A, umístěnou na hrdle láhve. Autentická vína mohou být bílá nebo červená. Bílá se vyrábí kvašením v sudech, červená mestováním rmutu v kádích.
Vína pak bez použití sirných produktů leží jeden rok, poté se stáčí bez filtrace, čiřidel nebo dalších látek.


Co je to Autentické víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autentické víno. Co znamená odborný pojem Autentické víno z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Autentické víno patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: Nápoje, definice pojmu, informace, terminologie, formulace, co to je, význam, přesný význam, synonymum, popis, Autentické víno, odborné názvosloví, pojem, co je to Autentické víno?, Nápoje, slovo, slovník, co znamená


Pojem Autentické víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Autentické víno? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Jako autentická vína se v České republice označují vína vyrobená v souladu s Chartou autentistů – spolku naturálních vinařů. Autentisté se řídí zásadami ekologické produkce (viz odst. Biovíno), ale navíc dbají na dodržování tradičních postupů jak ve vinohradě, tak ve sklepě. Dávají také přednost tradičně u nás pěstovaným odrůdám. Meziřadí vinic musí být trvale ozeleněno, vinice se nesmějí uměle zavlažovat a hrozny se musí sklízet ručně. Do moštu se nesmějí dodávat kvasinky – víno musí kvasit spontánně. Mnohé postupy moderního vinařství jsou vyloučeny (např. zahušťování moštu reverzní osmózou). Autentická vína se mohou plnit pouze do skleněných lahví uzavřených korkovou nebo skleněnou zátkou. Nesmějí se prodávat jako sudová a nesmějí se dodávat do super- a hypermarketů.

Zkuste zjistit více informací o slovu Autentické víno v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autentické víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Autentické víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Autentické víno ve Wikislovníku

Hledat výraz Autentické víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autentické víno ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Autentické víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autentické víno například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Autentické víno? resp. jaká je definice slova Autentické víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autentické víno, odpověď na dotaz co je to Autentické víno?. Víte např. kdo to je Zbabělec? Znáte a víte kdo je Rachel Carson? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.