Co je to?
Výraz, termín, definice slova Indukčnost. Co znamená odborný pojem Indukčnost z kategorie Fyzika?

Co je to Indukčnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Indukčnost

Indukčnost je zkrácený název pro vlastní indukčnost, tedy fyzikální veličinu, která vyjadřuje schopnost konfigurace těles elektricky vodivých, kterými protéká elektrický proud, vytvořit ve svém okolí magnetické pole. Tuto veličinu lze stanovit pro stacionární magnetické pole. Jde o koeficient úměrnosti mezi magnetickým indukčním tokem, který se tvoří v uzavřené vodivé smyčce, a mezi velikostí stacionárního elektrického proudu, který smyčkou protéká.
Při stejné velikost procházejícího elektrického proudu roste indukčnost úměrně síle magnetického pole ve smyčce a okolí. Pokud by se jednalo nestacionární pole, šlo by o míru indukovat elektrické napětí ve vodiči. To se děje změnou magnetického toku.


Co je to Indukčnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Indukčnost. Co znamená odborný pojem Indukčnost z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Indukčnost? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Indukčnost je v sekci Fyzika

Klíčová slova: popis, odborný výraz, význam slova, informace, slovo, Fyzika, co je to Indukčnost?, odborné názvosloví, heslo, lexikon, vysvětlení, termín, terminologie, definice, terminus technicus, význam pojmu, přesný význam, wiki


Pojem Indukčnost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Indukčnost? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vlastní indukčnost či zkráceně indukčnost je fyzikální veličina, vyjadřující schopnost dané konfigurace elektricky vodivých těles protékaných elektrickým proudem vytvářet ve svém okolí magnetické pole.
Vlastní indukčnost lze rozumně stanovit pro stacionární a kvazistacionární magnetické pole. Primárně je definována jako koeficient úměrnosti mezi magnetickým indukčním tokem vytvářeným v tenké uzavřené vodivé smyčce a velikostí stacionárního elektrického proudu, kterým je protékána. Kolikrát větší je indukčnost, tolikrát silnější magnetické pole vznikne ve smyčce a jejím okolí při stejné velikosti procházejícího elektrického proudu. Tato definice umožňuje zobecnění jak na složitější konfigurace vodičů (jako jsou např. cívky), tak na pouhý element vodiče.

Jiné zdroje informací o pojmu Indukčnost

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Indukčnost ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Indukčnost ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Indukčnost na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Indukčnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Indukčnost na Youtube

Hledat heslo Indukčnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Indukčnost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Indukčnost? resp. co znamená Indukčnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Indukčnost, odpověď na dotaz co je to Indukčnost?. Víte např. kdo to je Drvoštěp? Znáte a víte kdo je Eva Holubová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Fyzika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.