Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Indukčnost. Co znamená pojem Indukčnost z kategorie Fyzika?

Co to je Indukčnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Indukčnost?

Indukčnost je zkrácený název pro vlastní indukčnost, tedy fyzikální veličinu, která vyjadřuje schopnost konfigurace těles elektricky vodivých, kterými protéká elektrický proud, vytvořit ve svém okolí magnetické pole. Tuto veličinu lze stanovit pro stacionární magnetické pole. Jde o koeficient úměrnosti mezi magnetickým indukčním tokem, který se tvoří v uzavřené vodivé smyčce, a mezi velikostí stacionárního elektrického proudu, který smyčkou protéká.
Při stejné velikost procházejícího elektrického proudu roste indukčnost úměrně síle magnetického pole ve smyčce a okolí. Pokud by se jednalo nestacionární pole, šlo by o míru indukovat elektrické napětí ve vodiči. To se děje změnou magnetického toku.


Co je to Indukčnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Indukčnost. Co znamená pojem Indukčnost z kategorie Fyzika?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Indukčnost s ostatními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Indukčnost patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: fyzika, odborné názvosloví, terminologie, informace, synonymum, heslo, přesný význam, co to je, přesný výraz, popis, co je to Indukčnost?, co znamená, pojem, termín, význam, lexikon, formulace, wiki


Pojem Indukčnost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Indukčnost?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Vlastní indukčnost či zkráceně indukčnost je fyzikální veličina, vyjadřující schopnost dané konfigurace elektricky vodivých těles protékaných elektrickým proudem vytvářet ve svém okolí magnetické pole.
Vlastní indukčnost lze rozumně stanovit pro stacionární a kvazistacionární magnetické pole. Primárně je definována jako koeficient úměrnosti mezi magnetickým indukčním tokem vytvářeným v tenké uzavřené vodivé smyčce a velikostí stacionárního elektrického proudu, kterým je protékána. Kolikrát větší je indukčnost, tolikrát silnější magnetické pole vznikne ve smyčce a jejím okolí při stejné velikosti procházejícího elektrického proudu. Tato definice umožňuje zobecnění jak na složitější konfigurace vodičů (jako jsou např. cívky), tak na pouhý element vodiče.

Další informace o pojmu Indukčnost hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Indukčnost na Youtube

Zkusit najít slovo Indukčnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Indukčnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Indukčnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Indukčnost ve Wikislovníku

Najít pojem Indukčnost ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Indukčnost například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Indukčnost? resp. jaký je přesný význam slova Indukčnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Indukčnost, odpověď na dotaz co je to Indukčnost?. Víte např. kdo to je Miroslav Etzler? Znáte a víte kdo je Dezinformátor? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Indukčnost v jiné sekci než fyzika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.