Co je to?
Výraz, termín, definice slova Indukčnost. Co znamená odborný pojem Indukčnost z kategorie Fyzika?

Co je to Indukčnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Indukčnost

Indukčnost je zkrácený název pro vlastní indukčnost, tedy fyzikální veličinu, která vyjadřuje schopnost konfigurace těles elektricky vodivých, kterými protéká elektrický proud, vytvořit ve svém okolí magnetické pole. Tuto veličinu lze stanovit pro stacionární magnetické pole. Jde o koeficient úměrnosti mezi magnetickým indukčním tokem, který se tvoří v uzavřené vodivé smyčce, a mezi velikostí stacionárního elektrického proudu, který smyčkou protéká.
Při stejné velikost procházejícího elektrického proudu roste indukčnost úměrně síle magnetického pole ve smyčce a okolí. Pokud by se jednalo nestacionární pole, šlo by o míru indukovat elektrické napětí ve vodiči. To se děje změnou magnetického toku.


Co je to Indukčnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Indukčnost. Co znamená odborný pojem Indukčnost z kategorie Fyzika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Indukčnost se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, Fyzika, Indukčnost, pojem, přesný význam, co znamená, termín, Fyzika, význam slova, popis, slovník, co je to Indukčnost?, terminologie, co to je


Pojem Indukčnost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Indukčnost

Hledat videa s názvem Indukčnost na Youtube

Vyhledat termín Indukčnost ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Indukčnost ve Wikislovníku

Hledat slovo Indukčnost ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Indukčnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Indukčnost ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Indukčnost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Indukčnost? resp. co vlastně znamená slovo Indukčnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Indukčnost, odpověď na dotaz co je to Indukčnost?. Víte např. kdo to je Bilbo Pytlík? Znáte a víte kdo je Sagvan Tofi? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fyzika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.