Co je to?
Výraz, termín, definice slova Indukčnost. Co znamená odborný pojem Indukčnost z kategorie Fyzika?

Co je to Indukčnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Indukčnost?

Indukčnost je zkrácený název pro vlastní indukčnost, tedy fyzikální veličinu, která vyjadřuje schopnost konfigurace těles elektricky vodivých, kterými protéká elektrický proud, vytvořit ve svém okolí magnetické pole. Tuto veličinu lze stanovit pro stacionární magnetické pole. Jde o koeficient úměrnosti mezi magnetickým indukčním tokem, který se tvoří v uzavřené vodivé smyčce, a mezi velikostí stacionárního elektrického proudu, který smyčkou protéká.
Při stejné velikost procházejícího elektrického proudu roste indukčnost úměrně síle magnetického pole ve smyčce a okolí. Pokud by se jednalo nestacionární pole, šlo by o míru indukovat elektrické napětí ve vodiči. To se děje změnou magnetického toku.


Co je to Indukčnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Indukčnost. Co znamená odborný pojem Indukčnost z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Indukčnost? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Indukčnost se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, co znamená, termín, popis, definice pojmu, formulace, synonymum, Fyzika, názvosloví, odborný výraz, informace, vysvětlení, přesný výraz, wiki, co je to Indukčnost?, pojem, Indukčnost, lexikon


Pojem Indukčnost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Indukčnost? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vlastní indukčnost či zkráceně indukčnost je fyzikální veličina, vyjadřující schopnost dané konfigurace elektricky vodivých těles protékaných elektrickým proudem vytvářet ve svém okolí magnetické pole.
Vlastní indukčnost lze rozumně stanovit pro stacionární a kvazistacionární magnetické pole. Primárně je definována jako koeficient úměrnosti mezi magnetickým indukčním tokem vytvářeným v tenké uzavřené vodivé smyčce a velikostí stacionárního elektrického proudu, kterým je protékána. Kolikrát větší je indukčnost, tolikrát silnější magnetické pole vznikne ve smyčce a jejím okolí při stejné velikosti procházejícího elektrického proudu. Tato definice umožňuje zobecnění jak na složitější konfigurace vodičů (jako jsou např. cívky), tak na pouhý element vodiče.

Zkuste zjistit více informací o slovu Indukčnost v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Indukčnost na Google.cz

Hledat termín Indukčnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Indukčnost na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Indukčnost ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Indukčnost ve vyhledávači Qwant

Najít termín Indukčnost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Indukčnost například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Indukčnost? resp. co to je Indukčnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Indukčnost, odpověď na dotaz co je to Indukčnost?. Víte např. kdo to je Permoník? Znáte a víte kdo je Pluto? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.