Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tornádo. Co znamená pojem Tornádo z kategorie Věda?

Co to je Tornádo? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tornádo?

Tornádo je slovo původem ze španělštiny nebo portugalštiny. Označuje se tak větrný točící se vír, který se nachází pod spodní základnou bouří, průběžně se dotýká různých míst zemského povrchu a svou silou působí značné škody. Má optickou podobu chobotu, který se spouští z oblak, a nálevkovitý tvar.
Tornádo může mít průměr až do stovek metrů, rychlost větru bývá od 50 m/s až po více než 100 m/s. Nejvíce tornád se vyskytuje ve Spojených státech, vznikat však mohou kdekoli na světě.


Co je to Tornádo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tornádo. Co znamená pojem Tornádo z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Tornádo s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tornádo je v kategorii Věda

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, heslo, lexikon, wiki, význam, terminologie, Tornádo, názvosloví, Věda, odborný výraz, definice, význam pojmu, popis, definice pojmu, význam slova, slovník, co je to Tornádo?


Pojem Tornádo je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tornádo? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Tornádo (pravděpodobně ze špan. nebo portug. tronada = bouřka, resp. tornar = točit se.) je silně rotující vír, vyskytující se pod spodní základnou konvektivních bouří, který se během své existence alespoň jednou dotkne zemského povrchu a je dostatečně silný, aby na něm mohl způsobit hmotné škody. Má podobu nálevky, chobotu, který se spouští ze základny oblaku druhu cumulonimbus. Většina tornád má rychlost větru pod 180 km/h a šířku pod 100 m, přičemž délka trasy činí maximálně několik kilometrů. Nejsilnější tornáda však mohou dosahovat rychlostí větru kolem 480 km/h, šířky přes 3 km a putovat déle než 100 km.

Umělecké zobrazení tornáda

Umělecké zobrazení tornáda v Utahu v USA. Autor: ArtTower, zdroj: Pixabay
Umělecké zobrazení tornáda v Utahu v USA. Autor: ArtTower, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Vyhledat slovo Tornádo ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Tornádo na Google.cz

Najít heslo Tornádo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Tornádo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Tornádo ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Tornádo ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tornádo například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Tornádo? resp. co se skrývá pod slovem Tornádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tornádo, odpověď na dotaz co je to Tornádo?. Víte např. kdo to je Ganéša? Znáte a víte kdo je Strýc? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Tornádo i v jiných kategoriích (než Věda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.