Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tornádo. Co znamená odborný pojem Tornádo z kategorie Věda?

Co je to Tornádo? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tornádo?

Tornádo je slovo původem ze španělštiny nebo portugalštiny. Označuje se tak větrný točící se vír, který se nachází pod spodní základnou bouří, průběžně se dotýká různých míst zemského povrchu a svou silou působí značné škody. Má optickou podobu chobotu, který se spouští z oblak, a nálevkovitý tvar.
Tornádo může mít průměr až do stovek metrů, rychlost větru bývá od 50 m/s až po více než 100 m/s. Nejvíce tornád se vyskytuje ve Spojených státech, vznikat však mohou kdekoli na světě.


Co je to Tornádo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tornádo. Co znamená odborný pojem Tornádo z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tornádo? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Tornádo se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: přesný význam, wiki, co je to Tornádo?, termín, Tornádo, terminus technicus, vysvětlení, terminologie, slovník, synonymum, věda, věda, heslo, slovo, definice pojmu, informace, definice, názvosloví


Pojem Tornádo je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tornádo? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tornádo (pravděpodobně ze špan. nebo portug. tronada = bouřka, resp. tornar = točit se.) je silně rotující vír, vyskytující se pod spodní základnou konvektivních bouří, který se během své existence alespoň jednou dotkne zemského povrchu a je dostatečně silný, aby na něm mohl způsobit hmotné škody. Má podobu nálevky, chobotu, který se spouští ze základny oblaku druhu cumulonimbus. Většina tornád má rychlost větru pod 180 km/h a šířku pod 100 m, přičemž délka trasy činí maximálně několik kilometrů. Nejsilnější tornáda však mohou dosahovat rychlostí větru kolem 480 km/h, šířky přes 3 km a putovat déle než 100 km.

Umělecké zobrazení tornáda

Umělecké zobrazení tornáda v Utahu v USA. Autor: ArtTower, zdroj: Pixabay
Umělecké zobrazení tornáda v Utahu v USA. Autor: ArtTower, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Hledat pojem Tornádo ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Tornádo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Tornádo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Tornádo na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tornádo ve Wikimedia Commons

Hledat termín Tornádo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tornádo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Tornádo? resp. jaký je význam pojmu Tornádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tornádo, odpověď na dotaz co je to Tornádo?. Víte např. kdo to je Scénárista? Znáte a víte kdo je Kevin Costner? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.