Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tornádo. Co znamená pojem Tornádo z kategorie Věda?

Co to je Tornádo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tornádo?

Tornádo je slovo původem ze španělštiny nebo portugalštiny. Označuje se tak větrný točící se vír, který se nachází pod spodní základnou bouří, průběžně se dotýká různých míst zemského povrchu a svou silou působí značné škody. Má optickou podobu chobotu, který se spouští z oblak, a nálevkovitý tvar.
Tornádo může mít průměr až do stovek metrů, rychlost větru bývá od 50 m/s až po více než 100 m/s. Nejvíce tornád se vyskytuje ve Spojených státech, vznikat však mohou kdekoli na světě.


Co je to Tornádo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tornádo. Co znamená pojem Tornádo z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tornádo doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tornádo se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: informace, slovník, heslo, přesný význam, popis, význam slova, pojem, termín, názvosloví, definice, přesný výraz, význam, terminus technicus, slovo, Věda, co je to Tornádo?, význam pojmu, synonymum


Pojem Tornádo je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tornádo? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Tornádo (pravděpodobně ze špan. nebo portug. tronada = bouřka, resp. tornar = točit se.) je silně rotující vír, vyskytující se pod spodní základnou konvektivních bouří, který se během své existence alespoň jednou dotkne zemského povrchu a je dostatečně silný, aby na něm mohl způsobit hmotné škody. Má podobu nálevky, chobotu, který se spouští ze základny oblaku druhu cumulonimbus. Většina tornád má rychlost větru pod 180 km/h a šířku pod 100 m, přičemž délka trasy činí maximálně několik kilometrů. Nejsilnější tornáda však mohou dosahovat rychlostí větru kolem 480 km/h, šířky přes 3 km a putovat déle než 100 km.

Umělecké zobrazení tornáda

Umělecké zobrazení tornáda v Utahu v USA. Autor: ArtTower, zdroj: Pixabay
Umělecké zobrazení tornáda v Utahu v USA. Autor: ArtTower, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Tornádo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Tornádo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Tornádo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Tornádo na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tornádo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Tornádo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tornádo například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tornádo? resp. co je to Tornádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tornádo, odpověď na dotaz co je to Tornádo?. Víte např. kdo to je Petra Kvitová? Znáte a víte kdo je Zeměměřič? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.