Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tornádo. Co znamená odborný pojem Tornádo z kategorie Věda?

Co je to Tornádo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tornádo?

Tornádo je slovo původem ze španělštiny nebo portugalštiny. Označuje se tak větrný točící se vír, který se nachází pod spodní základnou bouří, průběžně se dotýká různých míst zemského povrchu a svou silou působí značné škody. Má optickou podobu chobotu, který se spouští z oblak, a nálevkovitý tvar.
Tornádo může mít průměr až do stovek metrů, rychlost větru bývá od 50 m/s až po více než 100 m/s. Nejvíce tornád se vyskytuje ve Spojených státech, vznikat však mohou kdekoli na světě.


Co je to Tornádo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tornádo. Co znamená odborný pojem Tornádo z kategorie Věda?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Tornádo se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, věda, co znamená, slovník, formulace, co to je, definice, věda, význam slova, vysvětlení, terminologie, heslo, termín, Tornádo, co je to Tornádo?, terminus technicus, slovo


Pojem Tornádo je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Tornádo píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tornádo (pravděpodobně ze špan. nebo portug. tronada = bouřka, resp. tornar = točit se.) je silně rotující vír, vyskytující se pod spodní základnou konvektivních bouří, který se během své existence alespoň jednou dotkne zemského povrchu a je dostatečně silný, aby na něm mohl způsobit hmotné škody. Má podobu nálevky, chobotu, který se spouští ze základny oblaku druhu cumulonimbus. Většina tornád má rychlost větru pod 180 km/h a šířku pod 100 m, přičemž délka trasy činí maximálně několik kilometrů. Nejsilnější tornáda však mohou dosahovat rychlostí větru kolem 480 km/h, šířky přes 3 km a putovat déle než 100 km.

Umělecké zobrazení tornáda

Umělecké zobrazení tornáda v Utahu v USA. Autor: ArtTower, zdroj: Pixabay
Umělecké zobrazení tornáda v Utahu v USA. Autor: ArtTower, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Tornádo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Tornádo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Tornádo na Google.cz

Najít výraz Tornádo ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tornádo na Youtube

Vyhledat slovo Tornádo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tornádo například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Tornádo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Tornádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tornádo, odpověď na dotaz co je to Tornádo?. Víte např. kdo to je Jaroslav Faltýnek? Znáte a víte kdo je Zita Senková? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.