Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tornádo. Co znamená pojem Tornádo z kategorie Věda?

Co to je Tornádo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tornádo?

Tornádo je slovo původem ze španělštiny nebo portugalštiny. Označuje se tak větrný točící se vír, který se nachází pod spodní základnou bouří, průběžně se dotýká různých míst zemského povrchu a svou silou působí značné škody. Má optickou podobu chobotu, který se spouští z oblak, a nálevkovitý tvar.
Tornádo může mít průměr až do stovek metrů, rychlost větru bývá od 50 m/s až po více než 100 m/s. Nejvíce tornád se vyskytuje ve Spojených státech, vznikat však mohou kdekoli na světě.


Co je to Tornádo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tornádo. Co znamená pojem Tornádo z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tornádo patří do sekce Věda

Klíčová slova: Věda, význam, formulace, popis, názvosloví, termín, vysvětlení, synonymum, terminus technicus, pojem, přesný význam, wiki, přesný výraz, význam pojmu, heslo, informace, definice, slovo


Pojem Tornádo je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Tornádo doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Tornádo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Tornádo ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Tornádo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Tornádo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tornádo ve Wikimedia Commons

Najít pojem Tornádo ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tornádo například ve Wikipedii, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tornádo? resp. co se skrývá pod slovem Tornádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tornádo, odpověď na dotaz co je to Tornádo?. Víte např. kdo to je Manipulátor? Znáte a víte kdo je Zeměměřič? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.