Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tornádo. Co znamená pojem Tornádo z kategorie Věda?

Co to je Tornádo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tornádo?

Tornádo je slovo původem ze španělštiny nebo portugalštiny. Označuje se tak větrný točící se vír, který se nachází pod spodní základnou bouří, průběžně se dotýká různých míst zemského povrchu a svou silou působí značné škody. Má optickou podobu chobotu, který se spouští z oblak, a nálevkovitý tvar.
Tornádo může mít průměr až do stovek metrů, rychlost větru bývá od 50 m/s až po více než 100 m/s. Nejvíce tornád se vyskytuje ve Spojených státech, vznikat však mohou kdekoli na světě.


Co je to Tornádo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tornádo. Co znamená pojem Tornádo z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tornádo doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tornádo se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: vysvětlení, Tornádo, terminologie, přesný výraz, Věda, co je to Tornádo?, formulace, odborný výraz, termín, heslo, význam pojmu, odborné názvosloví, informace, synonymum, význam slova, Věda, slovník, terminus technicus


Pojem Tornádo je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tornádo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tornádo (pravděpodobně ze špan. nebo portug. tronada = bouřka, resp. tornar = točit se.) je silně rotující vír, vyskytující se pod spodní základnou konvektivních bouří, který se během své existence alespoň jednou dotkne zemského povrchu a je dostatečně silný, aby na něm mohl způsobit hmotné škody. Má podobu nálevky, chobotu, který se spouští ze základny oblaku druhu cumulonimbus. Většina tornád má rychlost větru pod 180 km/h a šířku pod 100 m, přičemž délka trasy činí maximálně několik kilometrů. Nejsilnější tornáda však mohou dosahovat rychlostí větru kolem 480 km/h, šířky přes 3 km a putovat déle než 100 km.

Umělecké zobrazení tornáda

Umělecké zobrazení tornáda v Utahu v USA. Autor: ArtTower, zdroj: Pixabay
Umělecké zobrazení tornáda v Utahu v USA. Autor: ArtTower, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít heslo Tornádo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Tornádo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Tornádo ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tornádo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Tornádo na Google.cz

Najít pojem Tornádo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tornádo například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Tornádo? resp. co přesně označuje termín Tornádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tornádo, odpověď na dotaz co je to Tornádo?. Víte např. kdo to je Basista? Znáte a víte kdo je Asistent pedagoga? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Tornádo hledat i v jiných kategoriích (než Věda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.