Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polemika. Co znamená pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Co je to Polemika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Polemika?

Polemika je slovo pocházející z řečtiny, v doslovném překladu znamená válečnické umění. V širším významu se jednalo o umění vést spor, později se přeneslo spíše do oblasti názorové a řečnické.
Hlavním smyslem polemiky sice zůstalo zpochybnění nebo vyvrácení názorů protivníka, ovšem na poli vědeckém, uměleckém, politickém a dalších. V současnosti se polemiky vedou převážně v písemné formě, často jsou k nim využívána média a tisk. Nejsou vždy založeny na věcných důkazech, může se jednat i o nepodložené informace nebo nepravdivá nařčení.


Co je to Polemika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polemika. Co znamená pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Polemika s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Polemika patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, terminus technicus, přesný význam, heslo, co znamená, termín, slovo, význam, význam slova, wiki, co to je, přesný výraz, význam pojmu, co je to Polemika?, odborný výraz, Polemika, definice


Pojem Polemika je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Polemika?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Polemika (z řec. polemiké techné, válečnické umění) znamená původně umění sporu, později odborný, politický nebo umělecký spor vůbec. Na rozdíl od diskuse a dialogu, které hledají spíše shodu, cílem polemiky je vyvrátit názor protivníka, případně ho i odborně nebo lidsky zpochybnit. Polemiky se obvykle vedou písemně, v denním nebo odborném tisku. Prostředkem polemiky jsou především argumenty, mohou to však být i různé informace nebo domněnky a často se v polemikách užívaly a užívají též pomluvy, nepravdivá a zkreslená tvrzení atd. Protikladem polemiky jako útočné řeči je apologie jako řeč obranná, obhajoba.

Pro další informace o termínu Polemika zkuste tyto odkazy

Najít heslo Polemika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Polemika ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Polemika ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Polemika ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Polemika ve vyhledávači Yandex

Najít termín Polemika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polemika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Polemika? resp. jaká je definice termínu Polemika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polemika, odpověď na dotaz co je to Polemika?. Víte např. kdo to je Scientolog? Znáte a víte kdo je Egocentrik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.