Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polemika. Co znamená pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Co je to Polemika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Polemika?

Polemika je slovo pocházející z řečtiny, v doslovném překladu znamená válečnické umění. V širším významu se jednalo o umění vést spor, později se přeneslo spíše do oblasti názorové a řečnické.
Hlavním smyslem polemiky sice zůstalo zpochybnění nebo vyvrácení názorů protivníka, ovšem na poli vědeckém, uměleckém, politickém a dalších. V současnosti se polemiky vedou převážně v písemné formě, často jsou k nim využívána média a tisk. Nejsou vždy založeny na věcných důkazech, může se jednat i o nepodložené informace nebo nepravdivá nařčení.


Co je to Polemika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polemika. Co znamená pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Polemika doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Polemika se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, význam slova, termín, lexikon, co je to Polemika?, heslo, vysvětlení, co znamená, slovník, přesný výraz, odborný výraz, Polemika, popis, formulace, Psychologie, přesný význam, Psychologie


Pojem Polemika je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Polemika dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polemika (z řec. polemiké techné, válečnické umění) znamená původně umění sporu, později odborný, politický nebo umělecký spor vůbec. Na rozdíl od diskuse a dialogu, které hledají spíše shodu, cílem polemiky je vyvrátit názor protivníka, případně ho i odborně nebo lidsky zpochybnit. Polemiky se obvykle vedou písemně, v denním nebo odborném tisku. Prostředkem polemiky jsou především argumenty, mohou to však být i různé informace nebo domněnky a často se v polemikách užívaly a užívají též pomluvy, nepravdivá a zkreslená tvrzení atd. Protikladem polemiky jako útočné řeči je apologie jako řeč obranná, obhajoba.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Polemika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polemika ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Polemika na Google.cz

Najít pojem Polemika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Polemika ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polemika ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Polemika například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Polemika? resp. co znamená slovo Polemika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polemika, odpověď na dotaz co je to Polemika?. Víte např. kdo to je Dana Medřická? Znáte a víte kdo je Adriana Krnáčová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Polemika v jiné sekci než Psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.