Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polemika. Co znamená pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Co je Polemika? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Polemika?

Polemika je slovo pocházející z řečtiny, v doslovném překladu znamená válečnické umění. V širším významu se jednalo o umění vést spor, později se přeneslo spíše do oblasti názorové a řečnické.
Hlavním smyslem polemiky sice zůstalo zpochybnění nebo vyvrácení názorů protivníka, ovšem na poli vědeckém, uměleckém, politickém a dalších. V současnosti se polemiky vedou převážně v písemné formě, často jsou k nim využívána média a tisk. Nejsou vždy založeny na věcných důkazech, může se jednat i o nepodložené informace nebo nepravdivá nařčení.


Co je to Polemika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polemika. Co znamená pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Polemika s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Polemika se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: přesný význam, definice, slovník, terminologie, význam, popis, pojem, informace, vysvětlení, formulace, slovo, lexikon, heslo, co to je, definice pojmu, přesný výraz, Polemika, psychologie


Pojem Polemika je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Polemika?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polemika (z řec. polemiké techné, válečnické umění) znamená původně umění sporu, později odborný, politický nebo umělecký spor vůbec. Na rozdíl od diskuse a dialogu, které hledají spíše shodu, cílem polemiky je vyvrátit názor protivníka, případně ho i odborně nebo lidsky zpochybnit. Polemiky se obvykle vedou písemně, v denním nebo odborném tisku. Prostředkem polemiky jsou především argumenty, mohou to však být i různé informace nebo domněnky a často se v polemikách užívaly a užívají též pomluvy, nepravdivá a zkreslená tvrzení atd. Protikladem polemiky jako útočné řeči je apologie jako řeč obranná, obhajoba.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Polemika na Youtube

Hledat heslo Polemika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Polemika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Polemika na Google.cz

Hledat slovo Polemika ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polemika ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Polemika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Polemika? resp. co znamená Polemika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polemika, odpověď na dotaz co je to Polemika?. Víte např. kdo to je Lucie Sulovská? Znáte a víte kdo je Evžen Korec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.