Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polemika. Co znamená pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Co je to Polemika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Polemika?

Polemika je slovo pocházející z řečtiny, v doslovném překladu znamená válečnické umění. V širším významu se jednalo o umění vést spor, později se přeneslo spíše do oblasti názorové a řečnické.
Hlavním smyslem polemiky sice zůstalo zpochybnění nebo vyvrácení názorů protivníka, ovšem na poli vědeckém, uměleckém, politickém a dalších. V současnosti se polemiky vedou převážně v písemné formě, často jsou k nim využívána média a tisk. Nejsou vždy založeny na věcných důkazech, může se jednat i o nepodložené informace nebo nepravdivá nařčení.


Co je to Polemika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polemika. Co znamená pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Polemika můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Polemika je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam, slovník, odborný výraz, co je to Polemika?, terminus technicus, popis, definice pojmu, význam pojmu, formulace, termín, význam slova, heslo, odborné názvosloví, názvosloví, přesný význam, co to je, synonymum, pojem


Pojem Polemika je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Polemika můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Polemika (z řec. polemiké techné, válečnické umění) znamená původně umění sporu, později odborný, politický nebo umělecký spor vůbec. Na rozdíl od diskuse a dialogu, které hledají spíše shodu, cílem polemiky je vyvrátit názor protivníka, případně ho i odborně nebo lidsky zpochybnit. Polemiky se obvykle vedou písemně, v denním nebo odborném tisku. Prostředkem polemiky jsou především argumenty, mohou to však být i různé informace nebo domněnky a často se v polemikách užívaly a užívají též pomluvy, nepravdivá a zkreslená tvrzení atd. Protikladem polemiky jako útočné řeči je apologie jako řeč obranná, obhajoba.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polemika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Polemika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Polemika na Youtube

Najít pojem Polemika ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Polemika ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Polemika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polemika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Polemika? resp. co přesně znamená slovo Polemika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polemika, odpověď na dotaz co je to Polemika?. Víte např. kdo to je Seraf? Znáte a víte kdo je Adriana Krnáčová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.