Co je to?
Výraz, termín, definice slova Polemika. Co znamená odborný pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Co je to Polemika? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Polemika?

Polemika je slovo pocházející z řečtiny, v doslovném překladu znamená válečnické umění. V širším významu se jednalo o umění vést spor, později se přeneslo spíše do oblasti názorové a řečnické.
Hlavním smyslem polemiky sice zůstalo zpochybnění nebo vyvrácení názorů protivníka, ovšem na poli vědeckém, uměleckém, politickém a dalších. V současnosti se polemiky vedou převážně v písemné formě, často jsou k nim využívána média a tisk. Nejsou vždy založeny na věcných důkazech, může se jednat i o nepodložené informace nebo nepravdivá nařčení.


Co je to Polemika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Polemika. Co znamená odborný pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Polemika patří do sekce psychologie

Klíčová slova: termín, terminologie, význam pojmu, názvosloví, Polemika, přesný výraz, význam, psychologie, heslo, co to je, definice, slovo, psychologie, definice pojmu, přesný význam, lexikon, wiki, pojem


Pojem Polemika je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Polemika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Polemika (z řec. polemiké techné, válečnické umění) znamená původně umění sporu, později odborný, politický nebo umělecký spor vůbec. Na rozdíl od diskuse a dialogu, které hledají spíše shodu, cílem polemiky je vyvrátit názor protivníka, případně ho i odborně nebo lidsky zpochybnit. Polemiky se obvykle vedou písemně, v denním nebo odborném tisku. Prostředkem polemiky jsou především argumenty, mohou to však být i různé informace nebo domněnky a často se v polemikách užívaly a užívají též pomluvy, nepravdivá a zkreslená tvrzení atd. Protikladem polemiky jako útočné řeči je apologie jako řeč obranná, obhajoba.

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Polemika ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Polemika ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Polemika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Polemika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polemika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Polemika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Polemika například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Polemika? resp. co znamená výraz Polemika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polemika, odpověď na dotaz co je to Polemika?. Víte např. kdo to je Svatý Zikmund? Znáte a víte kdo je Cardi B? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Polemika hledat i v jiných kategoriích (než psychologie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.