Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polemika. Co znamená pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Co je to Polemika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Polemika?

Polemika je slovo pocházející z řečtiny, v doslovném překladu znamená válečnické umění. V širším významu se jednalo o umění vést spor, později se přeneslo spíše do oblasti názorové a řečnické.
Hlavním smyslem polemiky sice zůstalo zpochybnění nebo vyvrácení názorů protivníka, ovšem na poli vědeckém, uměleckém, politickém a dalších. V současnosti se polemiky vedou převážně v písemné formě, často jsou k nim využívána média a tisk. Nejsou vždy založeny na věcných důkazech, může se jednat i o nepodložené informace nebo nepravdivá nařčení.


Co je to Polemika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polemika. Co znamená pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Polemika sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Polemika patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: terminologie, termín, co znamená, význam, Psychologie, význam pojmu, odborné názvosloví, popis, přesný význam, vysvětlení, definice, slovo, co to je, definice pojmu, lexikon, Polemika, wiki, názvosloví


Pojem Polemika je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Polemika?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Polemika (z řec. polemiké techné, válečnické umění) znamená původně umění sporu, později odborný, politický nebo umělecký spor vůbec. Na rozdíl od diskuse a dialogu, které hledají spíše shodu, cílem polemiky je vyvrátit názor protivníka, případně ho i odborně nebo lidsky zpochybnit. Polemiky se obvykle vedou písemně, v denním nebo odborném tisku. Prostředkem polemiky jsou především argumenty, mohou to však být i různé informace nebo domněnky a často se v polemikách užívaly a užívají též pomluvy, nepravdivá a zkreslená tvrzení atd. Protikladem polemiky jako útočné řeči je apologie jako řeč obranná, obhajoba.

Další zdroje informací o slovu Polemika

Vyhledat pojem Polemika ve Wikislovníku

Hledat slovo Polemika ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Polemika na Google.cz

Najít termín Polemika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Polemika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Polemika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Polemika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Polemika? resp. jaký je přesný význam slova Polemika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polemika, odpověď na dotaz co je to Polemika?. Víte např. kdo to je George Clooney? Znáte a víte kdo je Egocentrik? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.