Co je to?
Definice odborného termínu, slova Polemika. Co znamená pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Co je Polemika?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Polemika

Polemika je slovo pocházející z řečtiny, v doslovném překladu znamená válečnické umění. V širším významu se jednalo o umění vést spor, později se přeneslo spíše do oblasti názorové a řečnické.
Hlavním smyslem polemiky sice zůstalo zpochybnění nebo vyvrácení názorů protivníka, ovšem na poli vědeckém, uměleckém, politickém a dalších. V současnosti se polemiky vedou převážně v písemné formě, často jsou k nim využívána média a tisk. Nejsou vždy založeny na věcných důkazech, může se jednat i o nepodložené informace nebo nepravdivá nařčení.


Co je to Polemika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Polemika. Co znamená pojem Polemika z kategorie Psychologie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Polemika patří do sekce psychologie

Klíčová slova: co je to Polemika?, přesný význam, co to je, význam, synonymum, heslo, co znamená, terminus technicus, význam pojmu, terminologie, slovník, pojem, význam slova, přesný výraz, definice, lexikon, vysvětlení, psychologie


Pojem Polemika je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Polemika?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Polemika (z řec. polemiké techné, válečnické umění) znamená původně umění sporu, později odborný, politický nebo umělecký spor vůbec. Na rozdíl od diskuse a dialogu, které hledají spíše shodu, cílem polemiky je vyvrátit názor protivníka, případně ho i odborně nebo lidsky zpochybnit. Polemiky se obvykle vedou písemně, v denním nebo odborném tisku. Prostředkem polemiky jsou především argumenty, mohou to však být i různé informace nebo domněnky a často se v polemikách užívaly a užívají též pomluvy, nepravdivá a zkreslená tvrzení atd. Protikladem polemiky jako útočné řeči je apologie jako řeč obranná, obhajoba.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Polemika na Google.cz

Hledat videa s názvem Polemika na Youtube

Najít termín Polemika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Polemika ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Polemika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polemika ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Polemika například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Polemika? resp. co znamená slovo Polemika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polemika, odpověď na dotaz co je to Polemika?. Víte např. kdo to je Adam Rucki? Znáte a víte kdo je Zbyněk Frolík? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Lidský mozek, polemika, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.