Co je to?
Definice výrazu Kopra. Co znamená odborný pojem Kopra z kategorie Jídlo?

Co je Kopra?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kopra?

Kopra je pojmenování z oblasti potravinářství a průmyslu, kde se používá pro označení suroviny bílé barvy, získané vyloupáním, vysušením a rozemletím jádra kokosového ořechu. Vyrábí se tak kokosová moučka a kokosový olej a další jedlé oleje. Nejkvalitnější druhy mohou být využity i jako náhražka za ořechy nebo mandle. Kopra se používá hlavně v oblasti Karibiku, Africe a v na jihovýchodě Asie. Název pochází z jihoindické malajálamštiny, kde se slovem kopra nazývá ořech kokosu. Produkce kopry se většinou odehrává v místech, kde se vyskytují kokosové palmy. Zde se kokosový ořech zbaví skořápky, rozdrtí se a usuší. Kokosové palmy určené pro výrobu kopry se pěstují na obrovských plantážích, kde se nacházejí také zpracovatelské závody.
V dřívějších dobách se kopra sbírala na jednotlivých ostrovech nebo se svážela do přístavů. Obchodníci tak cestovali na lodích po Tichém oceánu a kopru vykupovali. Změnila se i technologie výroby, především kokosového oleje, který se dříve získával rozvařením rozemleté kopry ve vodě. V současné době se olej z ořechů lisuje.


Co je to Kopra? Význam slova, termín, Definice výrazu Kopra. Co znamená odborný pojem Kopra z kategorie Jídlo?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Zde Uvedený text byl zhotoven redaktory pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kopra můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Kopra je v sekci jídlo

Klíčová slova: co je to Kopra?, co to je, pojem, co znamená, odborné názvosloví, termín, jídlo, terminologie, slovník, význam slova, formulace, vysvětlení, definice pojmu, definice, význam pojmu, význam, heslo, slovo


Pojem Kopra je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Kopra v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Kopra ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Kopra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Kopra ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kopra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Kopra na Google obrázcích

Hledat pojem Kopra na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kopra například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Kopra? resp. co přesně znamená slovo Kopra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kopra, odpověď na dotaz co je to Kopra?. Víte např. kdo to je Snacha? Znáte a víte kdo je Moby? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, petržel, kopra, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.