Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mensa. Co znamená odborný pojem Mensa z kategorie Psychologie?

Co je to Mensa? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mensa

Vysoce inteligentní lidé celého světa se sdružují do společnosti s názvem Mensa International. Pobočky má v různých koutech světa včetně České republiky. Jedná se o nevýdělečnou organizaci, jež byla založena již v roce 1946 v anglickém univerzitním městě Oxford. Členem se může stát každý člověk, jehož IQ test vyjde minimálně na požadovaný počet bodů, což je podle české stupnice 130.


Co je to Mensa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mensa. Co znamená odborný pojem Mensa z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mensa doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Mensa se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: termín, význam slova, terminologie, slovo, přesný výraz, definice, definice pojmu, názvosloví, terminus technicus, psychologie, psychologie, pojem, popis, vysvětlení, lexikon, slovník, informace, odborný výraz


Pojem Mensa je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mensa? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mensa International je mezinárodní nezisková organizace založená v roce 1946 v Oxfordu. Sdružuje lidi s IQ mezi horními 2 % populace (minimální IQ dle české stupnice 130, podle Stanford-Binetovy 132, podle Cattellovy 148). Členem se může stát každý, kdo tohoto výsledku dosáhne v testu inteligence, schváleném mezinárodním dozorčím psychologem Mensy International Ltd. Ve více než 100 zemích má přes 100 tisíc členů – formálně se skládá z jednotlivých národních organizací (v Česku je to Mensa ČR) a zastřešující Mensy International.

Další zdroje informací o slovu Mensa

Hledat videa s názvem Mensa na Youtube

Vyhledat heslo Mensa na Google.cz

Zkusit najít heslo Mensa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Mensa ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Mensa ve Wikizdrojích

Hledat pojem Mensa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mensa například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Mensa? resp. jaká je definice termínu Mensa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mensa, odpověď na dotaz co je to Mensa?. Víte např. kdo to je Merchandiser? Znáte a víte kdo je Abiturient? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.