Co je to?
Definice výrazu, termínu Mensa. Co znamená odborný pojem Mensa z kategorie Psychologie?

Co je to Mensa? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Mensa?

Vysoce inteligentní lidé celého světa se sdružují do společnosti s názvem Mensa International. Pobočky má v různých koutech světa včetně České republiky. Jedná se o nevýdělečnou organizaci, jež byla založena již v roce 1946 v anglickém univerzitním městě Oxford. Členem se může stát každý člověk, jehož IQ test vyjde minimálně na požadovaný počet bodů, což je podle české stupnice 130.


Co je to Mensa? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mensa. Co znamená odborný pojem Mensa z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Mensa s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mensa je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, lexikon, definice, informace, formulace, odborný výraz, pojem, terminus technicus, co znamená, slovník, termín, slovo, terminologie, význam pojmu, názvosloví, Psychologie, Mensa, význam slova


Pojem Mensa je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mensa?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mensa International je mezinárodní nezisková organizace založená v roce 1946 v Oxfordu. Sdružuje lidi s IQ mezi horními 2 % populace (minimální IQ dle české stupnice 130, podle Stanford-Binetovy 132, podle Cattellovy 148). Členem se může stát každý, kdo tohoto výsledku dosáhne v testu inteligence, schváleném mezinárodním dozorčím psychologem Mensy International Ltd. Ve více než 100 zemích má přes 100 tisíc členů – formálně se skládá z jednotlivých národních organizací (v Česku je to Mensa ČR) a zastřešující Mensy International.

Jiné zdroje informací o pojmu Mensa

Hledat pojem Mensa ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Mensa ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Mensa ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Mensa ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Mensa na Youtube

Hledat výraz Mensa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mensa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mensa? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mensa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mensa, odpověď na dotaz co je to Mensa?. Víte např. kdo to je Fyzioterapeut? Znáte a víte kdo je Abiturient? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.