Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mensa. Co znamená odborný pojem Mensa z kategorie Psychologie?

Co je to Mensa? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mensa?

Vysoce inteligentní lidé celého světa se sdružují do společnosti s názvem Mensa International. Pobočky má v různých koutech světa včetně České republiky. Jedná se o nevýdělečnou organizaci, jež byla založena již v roce 1946 v anglickém univerzitním městě Oxford. Členem se může stát každý člověk, jehož IQ test vyjde minimálně na požadovaný počet bodů, což je podle české stupnice 130.


Co je to Mensa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mensa. Co znamená odborný pojem Mensa z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mensa? Potom se o definici podělte s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Mensa se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: slovník, formulace, co znamená, terminologie, definice pojmu, psychologie, co je to Mensa?, definice, terminus technicus, pojem, odborný výraz, synonymum, přesný výraz, význam slova, informace, popis, termín, psychologie


Pojem Mensa je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mensa? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mensa International je mezinárodní nezisková organizace založená v roce 1946 v Oxfordu. Sdružuje lidi s IQ mezi horními 2 % populace (minimální IQ dle české stupnice 130, podle Stanford-Binetovy 132, podle Cattellovy 148). Členem se může stát každý, kdo tohoto výsledku dosáhne v testu inteligence, schváleném mezinárodním dozorčím psychologem Mensy International Ltd. Ve více než 100 zemích má přes 100 tisíc členů – formálně se skládá z jednotlivých národních organizací (v Česku je to Mensa ČR) a zastřešující Mensy International.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Mensa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Mensa na Youtube

Najít pojem Mensa ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Mensa ve Wikislovníku

Najít slovo Mensa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Mensa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mensa například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo Mensa? resp. co je to Mensa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mensa, odpověď na dotaz co je to Mensa?. Víte např. kdo to je Jennifer Lawrence? Znáte a víte kdo je Klerik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mensa v jiné sekci než psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.