Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mensa. Co znamená odborný pojem Mensa z kategorie Psychologie?

Co je Mensa?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mensa?

Vysoce inteligentní lidé celého světa se sdružují do společnosti s názvem Mensa International. Pobočky má v různých koutech světa včetně České republiky. Jedná se o nevýdělečnou organizaci, jež byla založena již v roce 1946 v anglickém univerzitním městě Oxford. Členem se může stát každý člověk, jehož IQ test vyjde minimálně na požadovaný počet bodů, což je podle české stupnice 130.


Co je to Mensa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mensa. Co znamená odborný pojem Mensa z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Mensa sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Mensa je v kategorii psychologie

Klíčová slova: slovo, termín, vysvětlení, heslo, co znamená, formulace, názvosloví, slovník, wiki, význam pojmu, odborný výraz, přesný význam, Mensa, pojem, popis, informace, terminologie, význam


Pojem Mensa je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mensa? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mensa International je mezinárodní nezisková organizace založená v roce 1946 v Oxfordu. Sdružuje lidi s IQ mezi horními 2 % populace (minimální IQ dle české stupnice 130, podle Stanford-Binetovy 132, podle Cattellovy 148). Členem se může stát každý, kdo tohoto výsledku dosáhne v testu inteligence, schváleném mezinárodním dozorčím psychologem Mensy International Ltd. Ve více než 100 zemích má přes 100 tisíc členů – formálně se skládá z jednotlivých národních organizací (v Česku je to Mensa ČR) a zastřešující Mensy International.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Mensa ve Wikislovníku

Najít pojem Mensa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mensa ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Mensa ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Mensa na Google.cz

Vyhledat termín Mensa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mensa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je Mensa? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mensa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mensa, odpověď na dotaz co je to Mensa?. Víte např. kdo to je Marco Polo? Znáte a víte kdo je Klerik? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Oříškové oko, mensa, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.