Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mensa. Co znamená slovo Mensa z kategorie Psychologie?

Co je Mensa? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mensa

Vysoce inteligentní lidé celého světa se sdružují do společnosti s názvem Mensa International. Pobočky má v různých koutech světa včetně České republiky. Jedná se o nevýdělečnou organizaci, jež byla založena již v roce 1946 v anglickém univerzitním městě Oxford. Členem se může stát každý člověk, jehož IQ test vyjde minimálně na požadovaný počet bodů, což je podle české stupnice 130.


Co je to Mensa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mensa. Co znamená slovo Mensa z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Mensa patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: definice, terminologie, Mensa, význam pojmu, význam slova, heslo, synonymum, formulace, význam, psychologie, přesný význam, definice pojmu, co znamená, lexikon, co je to Mensa?, slovník, přesný výraz, popis


Pojem Mensa je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Mensa?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mensa International je mezinárodní nezisková organizace založená v roce 1946 v Oxfordu. Sdružuje lidi s IQ mezi horními 2 % populace (minimální IQ dle české stupnice 130, podle Stanford-Binetovy 132, podle Cattellovy 148). Členem se může stát každý, kdo tohoto výsledku dosáhne v testu inteligence, schváleném mezinárodním dozorčím psychologem Mensy International Ltd. Ve více než 100 zemích má přes 100 tisíc členů – formálně se skládá z jednotlivých národních organizací (v Česku je to Mensa ČR) a zastřešující Mensy International.

Hledejte pojem Mensa v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mensa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mensa ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Mensa na Youtube

Najít heslo Mensa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Mensa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Mensa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mensa například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Mensa? resp. jaký je přesný význam slova Mensa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mensa, odpověď na dotaz co je to Mensa?. Víte např. kdo to je Johann Joseph Abert? Znáte a víte kdo je Klerik? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.