Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Co to je Router? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Router

Router je zařízení, které obecně spojuje dvě nebo více sítí a přenáší mezi nimi data. V počítačové síti se potom jedná o aktivní prvek, který přeposílá datagramy.
Jako router může posloužit v podstatě jakýkoliv počítač, který podporuje síťování, je třeba aby byl dostatečně hardwarově i softwarově vybaven.
S tím, jak neustále roste vliv elektrotechniky a elektroniky, se zvyšuje i úloha a užití routerů. Router je využíván i pro připojení k internetu.


Co je to Router? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Router můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Router je v sekci Hardware

Klíčová slova: Hardware, formulace, co to je, vysvětlení, význam slova, význam, význam pojmu, co znamená, popis, heslo, terminologie, definice pojmu, odborný výraz, slovník, přesný význam, co je to Router?, Router, lexikon


Pojem Router je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Router?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Router (směrovač) je v počítačových sítích aktivní síťové zařízení, které procesem zvaným routování přeposílá datagramy směrem k jejich cíli. Routování probíhá na třetí vrstvě referenčního modelu ISO/OSI (síťová vrstva).
Netechnicky řečeno, router spojuje dvě sítě a přenáší mezi nimi data. Router se podstatně liší od switche, který spojuje počítače v místní síti. Rozdílné funkce routerů a switchů si lze představit jako switche coby silnice spojující všechna města ve státě a routery coby hraniční přechody spojující různé země.

Router

Router. Ilustrační foto. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay
Router. Ilustrační foto. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Router ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Router ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Router ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Router ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Router ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Router ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Router například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Router? resp. co přesně znamená slovo Router? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Router, odpověď na dotaz co je to Router?. Víte např. kdo to je Morgan Freeman? Znáte a víte kdo je Pesimista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Hardware. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.