Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Co to je Router? Význam slova

Co znamená termín Router? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Router je zařízení, které obecně spojuje dvě nebo více sítí a přenáší mezi nimi data. V počítačové síti se potom jedná o aktivní prvek, který přeposílá datagramy.
Jako router může posloužit v podstatě jakýkoliv počítač, který podporuje síťování, je třeba aby byl dostatečně hardwarově i softwarově vybaven.
S tím, jak neustále roste vliv elektrotechniky a elektroniky, se zvyšuje i úloha a užití routerů. Router je využíván i pro připojení k internetu.


Co je to Router? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Router se nachází v kategorii Hardware

Klíčová slova: význam, slovník, význam slova, terminologie, Hardware, heslo, termín, pojem, co to je, odborné názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, lexikon, informace, názvosloví, význam pojmu, popis, synonymum


Pojem Router je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Router? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Router (směrovač) je v počítačových sítích aktivní síťové zařízení, které procesem zvaným routování přeposílá datagramy směrem k jejich cíli. Routování probíhá na třetí vrstvě referenčního modelu ISO/OSI (síťová vrstva).
Netechnicky řečeno, router spojuje dvě sítě a přenáší mezi nimi data. Router se podstatně liší od switche, který spojuje počítače v místní síti. Rozdílné funkce routerů a switchů si lze představit jako switche coby silnice spojující všechna města ve státě a routery coby hraniční přechody spojující různé země.

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Router ve Wikizdrojích

Najít termín Router ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Router ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Router ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Router ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Router ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Router například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Router? resp. co to je Router? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Router, odpověď na dotaz co je to Router?. Víte např. kdo to je Megera? Znáte a víte kdo je Notorik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hardware. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.