Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Co to je Router? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Router

Router je zařízení, které obecně spojuje dvě nebo více sítí a přenáší mezi nimi data. V počítačové síti se potom jedná o aktivní prvek, který přeposílá datagramy.
Jako router může posloužit v podstatě jakýkoliv počítač, který podporuje síťování, je třeba aby byl dostatečně hardwarově i softwarově vybaven.
S tím, jak neustále roste vliv elektrotechniky a elektroniky, se zvyšuje i úloha a užití routerů. Router je využíván i pro připojení k internetu.


Co je to Router? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Router? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Router patří do sekce Hardware

Klíčová slova: synonymum, co je to Router?, přesný význam, termín, co znamená, slovník, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, popis, informace, význam, slovo, terminus technicus, definice pojmu, význam slova, názvosloví, význam pojmu


Pojem Router je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Router? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Router (směrovač) je v počítačových sítích aktivní síťové zařízení, které procesem zvaným routování přeposílá datagramy směrem k jejich cíli. Routování probíhá na třetí vrstvě referenčního modelu ISO/OSI (síťová vrstva).
Netechnicky řečeno, router spojuje dvě sítě a přenáší mezi nimi data. Router se podstatně liší od switche, který spojuje počítače v místní síti. Rozdílné funkce routerů a switchů si lze představit jako switche coby silnice spojující všechna města ve státě a routery coby hraniční přechody spojující různé země.

Router

Router. Ilustrační foto. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay
Router. Ilustrační foto. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Router zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Router na Youtube

Zkusit najít heslo Router ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Router ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Router ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Router ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Router na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Router například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Router? resp. co přesně označuje termín Router? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Router, odpověď na dotaz co je to Router?. Víte např. kdo to je Hrnčíř? Znáte a víte kdo je Notorik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hardware). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.