Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Co to je Router? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Router

Router je zařízení, které obecně spojuje dvě nebo více sítí a přenáší mezi nimi data. V počítačové síti se potom jedná o aktivní prvek, který přeposílá datagramy.
Jako router může posloužit v podstatě jakýkoliv počítač, který podporuje síťování, je třeba aby byl dostatečně hardwarově i softwarově vybaven.
S tím, jak neustále roste vliv elektrotechniky a elektroniky, se zvyšuje i úloha a užití routerů. Router je využíván i pro připojení k internetu.


Co je to Router? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Router doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Router se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: odborný výraz, popis, terminus technicus, slovník, formulace, terminologie, přesný význam, Hardware, význam slova, termín, přesný výraz, význam pojmu, definice, význam, Hardware, co je to Router?, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Router je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Router? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Router (směrovač) je v počítačových sítích aktivní síťové zařízení, které procesem zvaným routování přeposílá datagramy směrem k jejich cíli. Routování probíhá na třetí vrstvě referenčního modelu ISO/OSI (síťová vrstva).
Netechnicky řečeno, router spojuje dvě sítě a přenáší mezi nimi data. Router se podstatně liší od switche, který spojuje počítače v místní síti. Rozdílné funkce routerů a switchů si lze představit jako switche coby silnice spojující všechna města ve státě a routery coby hraniční přechody spojující různé země.

Router

Router. Ilustrační foto. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay
Router. Ilustrační foto. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Router doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Router ve Wikislovníku

Najít výraz Router ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Router ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Router ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Router ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Router ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Router například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Router? resp. co znamená slovo Router? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Router, odpověď na dotaz co je to Router?. Víte např. kdo to je Jimmy Carter? Znáte a víte kdo je Pesimista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Router v jiné sekci než Hardware. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.