Co je to?
Výraz, termín, definice slova Router. Co znamená odborný pojem Router z kategorie Hardware?

Co je to Router? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Router

Router je zařízení, které obecně spojuje dvě nebo více sítí a přenáší mezi nimi data. V počítačové síti se potom jedná o aktivní prvek, který přeposílá datagramy.
Jako router může posloužit v podstatě jakýkoliv počítač, který podporuje síťování, je třeba aby byl dostatečně hardwarově i softwarově vybaven.
S tím, jak neustále roste vliv elektrotechniky a elektroniky, se zvyšuje i úloha a užití routerů. Router je využíván i pro připojení k internetu.


Co je to Router? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Router. Co znamená odborný pojem Router z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Router? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Router je v kategorii hardware

Klíčová slova: co znamená, termín, Router, přesný výraz, heslo, terminologie, význam pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, synonymum, význam, hardware, význam slova, lexikon, slovo, formulace, popis, wiki


Pojem Router je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Router? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Router (směrovač) je v počítačových sítích aktivní síťové zařízení, které procesem zvaným routování přeposílá datagramy směrem k jejich cíli. Routování probíhá na třetí vrstvě referenčního modelu ISO/OSI (síťová vrstva).
Netechnicky řečeno, router spojuje dvě sítě a přenáší mezi nimi data. Router se podstatně liší od switche, který spojuje počítače v místní síti. Rozdílné funkce routerů a switchů si lze představit jako switche coby silnice spojující všechna města ve státě a routery coby hraniční přechody spojující různé země.

Router

Router. Ilustrační foto. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay
Router. Ilustrační foto. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Router na Google.cz

Hledat výraz Router ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Router ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Router ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Router ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Router ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Router například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili co znamená Router? resp. co označuje slovo Router? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Router, odpověď na dotaz co je to Router?. Víte např. kdo to je Petr Benda? Znáte a víte kdo je Notář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než hardware). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.