Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Co to je Router? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Router?

Router je zařízení, které obecně spojuje dvě nebo více sítí a přenáší mezi nimi data. V počítačové síti se potom jedná o aktivní prvek, který přeposílá datagramy.
Jako router může posloužit v podstatě jakýkoliv počítač, který podporuje síťování, je třeba aby byl dostatečně hardwarově i softwarově vybaven.
S tím, jak neustále roste vliv elektrotechniky a elektroniky, se zvyšuje i úloha a užití routerů. Router je využíván i pro připojení k internetu.


Co je to Router? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Router. Co znamená pojem Router z kategorie Hardware?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Router se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: co to je, synonymum, definice, Router, Hardware, význam slova, heslo, pojem, definice pojmu, informace, formulace, co je to Router?, co znamená, slovník, názvosloví, vysvětlení, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Router je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Router dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Router (směrovač) je v počítačových sítích aktivní síťové zařízení, které procesem zvaným routování přeposílá datagramy směrem k jejich cíli. Routování probíhá na třetí vrstvě referenčního modelu ISO/OSI (síťová vrstva).
Netechnicky řečeno, router spojuje dvě sítě a přenáší mezi nimi data. Router se podstatně liší od switche, který spojuje počítače v místní síti. Rozdílné funkce routerů a switchů si lze představit jako switche coby silnice spojující všechna města ve státě a routery coby hraniční přechody spojující různé země.

Router

Router. Ilustrační foto. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay
Router. Ilustrační foto. Autor: Peggy und Marco Lachmann-Anke, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Router ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Router ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Router ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Router na Youtube

Najít heslo Router na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Router ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Router například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Router? resp. co se přesně ukrývá za slovem Router? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Router, odpověď na dotaz co je to Router?. Víte např. kdo to je Kopilot? Znáte a víte kdo je Notář? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Hardware Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.