Co je to?
Definice výrazu Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Co to je Verbální komunikace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Verbální komunikace

Verbální komunikace je pojem pocházející z latinského verbum, tedy slovo. Jedná se o komunikaci uskutečňovanou pomocí řeči a jazyka. Tento způsob domlouvání se odlišuje člověka od jiných živočichů, kteří sice také žijí v různých společenstvích, ale ke komunikaci používají jiné prostředky – gesta, pohyby, mimiku a podobně.
Při verbální komunikaci je používána řeč, určitý jazyk, slova mají ustálený význam, lze se vyjadřovat i o minulosti nebo budoucnosti nebo o věcech, které nejsou skutečné.


Co je to Verbální komunikace? Význam slova, termín, Definice výrazu Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Verbální komunikace můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Verbální komunikace je v sekci Psychologie

Klíčová slova: wiki, slovo, definice, popis, přesný význam, pojem, význam slova, odborný výraz, odborné názvosloví, lexikon, co je to Verbální komunikace?, termín, vysvětlení, terminus technicus, názvosloví, slovník, informace, co znamená


Pojem Verbální komunikace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Verbální komunikace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Verbální komunikace (z lat. verbum, slovo) znamená komunikaci prostřednictvím jazyka a řeči. Verbální komunikace charakterizuje člověka vůči jiným společensky žijícím živočichům, a s nimiž ho naopak spojuje komunikace neverbální (nonverbální) – komunikace gesty, mimikou a podobně.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Verbální komunikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Verbální komunikace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Verbální komunikace ve Wikislovníku

Najít pojem Verbální komunikace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Verbální komunikace na Youtube

Vyhledat výraz Verbální komunikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Verbální komunikace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Verbální komunikace? resp. co je to Verbální komunikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verbální komunikace, odpověď na dotaz co je to Verbální komunikace?. Víte např. kdo to je Event manager? Znáte a víte kdo je Čarodejnice? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Verbální komunikace i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.