Co je to?
Definice výrazu Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Co to je Verbální komunikace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Verbální komunikace

Verbální komunikace je pojem pocházející z latinského verbum, tedy slovo. Jedná se o komunikaci uskutečňovanou pomocí řeči a jazyka. Tento způsob domlouvání se odlišuje člověka od jiných živočichů, kteří sice také žijí v různých společenstvích, ale ke komunikaci používají jiné prostředky – gesta, pohyby, mimiku a podobně.
Při verbální komunikaci je používána řeč, určitý jazyk, slova mají ustálený význam, lze se vyjadřovat i o minulosti nebo budoucnosti nebo o věcech, které nejsou skutečné.


Co je to Verbální komunikace? Význam slova, termín, Definice výrazu Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Verbální komunikace? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Verbální komunikace se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam slova, slovník, slovo, informace, co znamená, názvosloví, pojem, lexikon, heslo, Psychologie, co to je, přesný výraz, přesný význam, terminologie, význam, význam pojmu, synonymum, vysvětlení


Pojem Verbální komunikace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Verbální komunikace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Verbální komunikace (z lat. verbum, slovo) znamená komunikaci prostřednictvím jazyka a řeči. Verbální komunikace charakterizuje člověka vůči jiným společensky žijícím živočichům, a s nimiž ho naopak spojuje komunikace neverbální (nonverbální) – komunikace gesty, mimikou a podobně.

Jiné zdroje informací o pojmu Verbální komunikace

Hledat slovo Verbální komunikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Verbální komunikace na Google.cz

Hledat videa s názvem Verbální komunikace na Youtube

Najít slovo Verbální komunikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Verbální komunikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Verbální komunikace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Verbální komunikace například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Verbální komunikace? resp. co znamená Verbální komunikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verbální komunikace, odpověď na dotaz co je to Verbální komunikace?. Víte např. kdo to je Miroslav Toman? Znáte a víte kdo je Čarodejnice? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.