Co je to?
Definice výrazu, termínu Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Co je Verbální komunikace?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Verbální komunikace?

Verbální komunikace je pojem pocházející z latinského verbum, tedy slovo. Jedná se o komunikaci uskutečňovanou pomocí řeči a jazyka. Tento způsob domlouvání se odlišuje člověka od jiných živočichů, kteří sice také žijí v různých společenstvích, ale ke komunikaci používají jiné prostředky – gesta, pohyby, mimiku a podobně.
Při verbální komunikaci je používána řeč, určitý jazyk, slova mají ustálený význam, lze se vyjadřovat i o minulosti nebo budoucnosti nebo o věcech, které nejsou skutečné.


Co je to Verbální komunikace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Verbální komunikace je v kategorii psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, informace, lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví, přesný výraz, pojem, Verbální komunikace, psychologie, termín, co je to Verbální komunikace?, heslo, význam, slovník, odborný výraz, terminus technicus, přesný význam, význam pojmu


Pojem Verbální komunikace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Verbální komunikace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Verbální komunikace (z lat. verbum, slovo) znamená komunikaci prostřednictvím jazyka a řeči. Verbální komunikace charakterizuje člověka vůči jiným společensky žijícím živočichům, a s nimiž ho naopak spojuje komunikace neverbální (nonverbální) – komunikace gesty, mimikou a podobně.

Zkuste zjistit více informací o slovu Verbální komunikace v následujících zdrojích

Hledat pojem Verbální komunikace na Google obrázcích

Najít termín Verbální komunikace ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Verbální komunikace na Google.cz

Hledat videa s názvem Verbální komunikace na Youtube

Hledat termín Verbální komunikace ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Verbální komunikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Verbální komunikace například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice slova Verbální komunikace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Verbální komunikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verbální komunikace, odpověď na dotaz co je to Verbální komunikace?. Víte např. kdo to je Kelt? Znáte a víte kdo je Petr Němec? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Verbální komunikace v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, čakry a žena, verbální komunikace, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.