Co je to?
Definice výrazu Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Co to je Verbální komunikace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Verbální komunikace

Verbální komunikace je pojem pocházející z latinského verbum, tedy slovo. Jedná se o komunikaci uskutečňovanou pomocí řeči a jazyka. Tento způsob domlouvání se odlišuje člověka od jiných živočichů, kteří sice také žijí v různých společenstvích, ale ke komunikaci používají jiné prostředky – gesta, pohyby, mimiku a podobně.
Při verbální komunikaci je používána řeč, určitý jazyk, slova mají ustálený význam, lze se vyjadřovat i o minulosti nebo budoucnosti nebo o věcech, které nejsou skutečné.


Co je to Verbální komunikace? Význam slova, termín, Definice výrazu Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Verbální komunikace? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Verbální komunikace je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: informace, terminologie, názvosloví, wiki, co je to Verbální komunikace?, přesný význam, Verbální komunikace, termín, Psychologie, definice, Psychologie, pojem, vysvětlení, co to je, definice pojmu, přesný výraz, heslo, odborné názvosloví


Pojem Verbální komunikace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Verbální komunikace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Verbální komunikace (z lat. verbum, slovo) znamená komunikaci prostřednictvím jazyka a řeči. Verbální komunikace charakterizuje člověka vůči jiným společensky žijícím živočichům, a s nimiž ho naopak spojuje komunikace neverbální (nonverbální) – komunikace gesty, mimikou a podobně.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Verbální komunikace ve Wikizdrojích

Hledat pojem Verbální komunikace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Verbální komunikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Verbální komunikace na Google.cz

Zkusit najít heslo Verbální komunikace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Verbální komunikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Verbální komunikace například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Verbální komunikace? resp. jaká je definice slova Verbální komunikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verbální komunikace, odpověď na dotaz co je to Verbální komunikace?. Víte např. kdo to je Adolf Hitler? Znáte a víte kdo je Edvard Beneš? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.