Co je to?
Výraz, termín, definice slova Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Co je to Verbální komunikace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Verbální komunikace?

Verbální komunikace je pojem pocházející z latinského verbum, tedy slovo. Jedná se o komunikaci uskutečňovanou pomocí řeči a jazyka. Tento způsob domlouvání se odlišuje člověka od jiných živočichů, kteří sice také žijí v různých společenstvích, ale ke komunikaci používají jiné prostředky – gesta, pohyby, mimiku a podobně.
Při verbální komunikaci je používána řeč, určitý jazyk, slova mají ustálený význam, lze se vyjadřovat i o minulosti nebo budoucnosti nebo o věcech, které nejsou skutečné.


Co je to Verbální komunikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Verbální komunikace? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Verbální komunikace je v sekci psychologie

Klíčová slova: význam, terminus technicus, slovo, slovník, lexikon, přesný výraz, názvosloví, pojem, odborný výraz, co znamená, co to je, wiki, odborné názvosloví, psychologie, význam pojmu, formulace, informace, popis


Pojem Verbální komunikace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Verbální komunikace píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Verbální komunikace (z lat. verbum, slovo) znamená komunikaci prostřednictvím jazyka a řeči. Verbální komunikace charakterizuje člověka vůči jiným společensky žijícím živočichům, a s nimiž ho naopak spojuje komunikace neverbální (nonverbální) – komunikace gesty, mimikou a podobně.

Jiné zdroje informací o pojmu Verbální komunikace

Hledat videa s názvem Verbální komunikace na Youtube

Hledat heslo Verbální komunikace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Verbální komunikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Verbální komunikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Verbální komunikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Verbální komunikace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Verbální komunikace například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Verbální komunikace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Verbální komunikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verbální komunikace, odpověď na dotaz co je to Verbální komunikace?. Víte např. kdo to je Václav Láska? Znáte a víte kdo je Halsey? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.