Co je to?
Definice výrazu, termínu Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Co je to Verbální komunikace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Verbální komunikace

Verbální komunikace je pojem pocházející z latinského verbum, tedy slovo. Jedná se o komunikaci uskutečňovanou pomocí řeči a jazyka. Tento způsob domlouvání se odlišuje člověka od jiných živočichů, kteří sice také žijí v různých společenstvích, ale ke komunikaci používají jiné prostředky – gesta, pohyby, mimiku a podobně.
Při verbální komunikaci je používána řeč, určitý jazyk, slova mají ustálený význam, lze se vyjadřovat i o minulosti nebo budoucnosti nebo o věcech, které nejsou skutečné.


Co je to Verbální komunikace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Verbální komunikace s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Verbální komunikace se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: heslo, formulace, co znamená, informace, přesný význam, význam slova, synonymum, slovník, psychologie, vysvětlení, popis, odborný výraz, definice pojmu, přesný výraz, význam, definice, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Verbální komunikace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Verbální komunikace?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Verbální komunikace (z lat. verbum, slovo) znamená komunikaci prostřednictvím jazyka a řeči. Verbální komunikace charakterizuje člověka vůči jiným společensky žijícím živočichům, a s nimiž ho naopak spojuje komunikace neverbální (nonverbální) – komunikace gesty, mimikou a podobně.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Verbální komunikace na Google.cz

Najít slovo Verbální komunikace ve Wikislovníku

Hledat slovo Verbální komunikace ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Verbální komunikace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Verbální komunikace ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Verbální komunikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Verbální komunikace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Verbální komunikace? resp. jaký je význam pojmu Verbální komunikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verbální komunikace, odpověď na dotaz co je to Verbální komunikace?. Víte např. kdo to je Primář? Znáte a víte kdo je Pavel Bouška? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.