Co je to?
Definice výrazu Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Co to je Verbální komunikace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Verbální komunikace

Verbální komunikace je pojem pocházející z latinského verbum, tedy slovo. Jedná se o komunikaci uskutečňovanou pomocí řeči a jazyka. Tento způsob domlouvání se odlišuje člověka od jiných živočichů, kteří sice také žijí v různých společenstvích, ale ke komunikaci používají jiné prostředky – gesta, pohyby, mimiku a podobně.
Při verbální komunikaci je používána řeč, určitý jazyk, slova mají ustálený význam, lze se vyjadřovat i o minulosti nebo budoucnosti nebo o věcech, které nejsou skutečné.


Co je to Verbální komunikace? Význam slova, termín, Definice výrazu Verbální komunikace. Co znamená odborný pojem Verbální komunikace z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Verbální komunikace s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Verbální komunikace se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: termín, význam, Psychologie, přesný význam, co znamená, lexikon, definice pojmu, slovo, wiki, informace, vysvětlení, synonymum, Verbální komunikace, terminologie, formulace, přesný výraz, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Verbální komunikace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Verbální komunikace píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Verbální komunikace (z lat. verbum, slovo) znamená komunikaci prostřednictvím jazyka a řeči. Verbální komunikace charakterizuje člověka vůči jiným společensky žijícím živočichům, a s nimiž ho naopak spojuje komunikace neverbální (nonverbální) – komunikace gesty, mimikou a podobně.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Verbální komunikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Verbální komunikace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Verbální komunikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Verbální komunikace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Verbální komunikace ve Wikizdrojích

Hledat heslo Verbální komunikace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Verbální komunikace například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Verbální komunikace? resp. co znamená slovo Verbální komunikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verbální komunikace, odpověď na dotaz co je to Verbální komunikace?. Víte např. kdo to je Brigádník? Znáte a víte kdo je Student? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.