Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo HORECA. Co znamená pojem HORECA z kategorie Ekonomie?

Co to je HORECA? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu HORECA?

HORECA je zkratka z oblasti ekonomiky. Její základ tvoří slova hotel, restaurace a catering. Jde o označení odvětví gastronomie a hoteliérství, například hotely, restaurace, bary, kluby, kavárny, pivnice, cateringové služby a podobně.
K charakteristickým znakům tohoto odvětví patří poměrně nízké mzdy, nepravidelná pracovní doba a u mnoha míst také pouze sezónní práce. Z těchto důvodů se o tuto oblast zajímají především mladší lidé, kteří zde hledají i možnosti brigádnické práce.


Co je to HORECA? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo HORECA. Co znamená pojem HORECA z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu HORECA s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem HORECA se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, význam, definice, názvosloví, odborný výraz, heslo, terminologie, definice pojmu, slovník, co znamená, význam slova, formulace, význam pojmu, synonymum, slovo, vysvětlení, Ekonomie


Pojem HORECA je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu HORECA?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

HORECA je ekonomický pojem, který označuje segment hotelnictví a různých druhů gastronomických provozů (restaurace, kavárny, bary, pivnice, kluby, catering atd.).
Zkratka byla vytvořena ze slov HOtel/REstaurace/Kavárna (CAfé) či HOtel/REstaurace/CAtering.
V roce 2004 v tomto sektoru v Evropě pracovalo 7,8 milionu lidí a obrat přesáhl 338 miliard eur. Pracovní místa v tomto odvětví bývají dočasná, s nepravidelnou pracovní dobou a nízkou mzdou. Proto zde pracuje velké množství mladých lidí.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem HORECA ve Wikislovníku

Vyhledat slovo HORECA ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem HORECA na Youtube

Hledat slovo HORECA ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HORECA ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HORECA ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo HORECA například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to HORECA? resp. co znamená slovo HORECA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HORECA, odpověď na dotaz co je to HORECA?. Víte např. kdo to je Světlonoš? Znáte a víte kdo je Reptilián? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.