Co je to?
Odborný výraz, definice slova HORECA. Co znamená pojem HORECA z kategorie Ekonomie?

Co je HORECA?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla HORECA?

HORECA je zkratka z oblasti ekonomiky. Její základ tvoří slova hotel, restaurace a catering. Jde o označení odvětví gastronomie a hoteliérství, například hotely, restaurace, bary, kluby, kavárny, pivnice, cateringové služby a podobně.
K charakteristickým znakům tohoto odvětví patří poměrně nízké mzdy, nepravidelná pracovní doba a u mnoha míst také pouze sezónní práce. Z těchto důvodů se o tuto oblast zajímají především mladší lidé, kteří zde hledají i možnosti brigádnické práce.


Co je to HORECA? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova HORECA. Co znamená pojem HORECA z kategorie Ekonomie?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text HORECA s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem HORECA se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: termín, odborný výraz, wiki, vysvětlení, co je to HORECA?, význam, význam slova, význam pojmu, terminus technicus, názvosloví, HORECA, definice pojmu, co znamená, synonymum, odborné názvosloví, definice, heslo, ekonomie


Pojem HORECA je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín HORECA? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

HORECA je ekonomický pojem, který označuje segment hotelnictví a různých druhů gastronomických provozů (restaurace, kavárny, bary, pivnice, kluby, catering atd.).
Zkratka byla vytvořena ze slov HOtel/REstaurace/Kavárna (CAfé) či HOtel/REstaurace/CAtering.
V roce 2004 v tomto sektoru v Evropě pracovalo 7,8 milionu lidí a obrat přesáhl 338 miliard eur. Pracovní místa v tomto odvětví bývají dočasná, s nepravidelnou pracovní dobou a nízkou mzdou. Proto zde pracuje velké množství mladých lidí.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz HORECA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem HORECA ve Wikislovníku

Hledat výraz HORECA na Google.cz

Vyhledat výraz HORECA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo HORECA ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz HORECA ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo HORECA například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teďka už zajisté víte jaký je význam slova HORECA? resp. co vlastně znamená slovo HORECA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HORECA, odpověď na dotaz co je to HORECA?. Víte např. kdo to je Blbeček? Znáte a víte kdo je Svatý Augustin? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo HORECA i v jiné části webu než je kategorie ekonomie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, bankovní graf, hORECA, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.