Co je to?
Definice výrazu, termínu Bonmot. Co znamená odborný pojem Bonmot z kategorie Český jazyk?

Co je Bonmot? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bonmot?

Bonmot znamená v překladu z francouzštiny pikantní nebo dobré slovo (bon mot). Jde o vtipný text ve formě slova, úsloví, rčení nebo krátké anekdoty.
Někdy se jako bonmot označují krátké projevy populárních a významných osobností. Ty většinou mívají satirický nádech. Vyjadřují buď vlastní myšlenky řečníka, nebo opakují obecné pravdy. Bývají využívány i jako náhražka z a konkrétní odpověď, kdy mluvčí nechce odpovědět nebo odpověď nezná. Do svých projevů je zařazují především zkušení řečníci.


Co je to Bonmot? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bonmot. Co znamená odborný pojem Bonmot z kategorie Český jazyk?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bonmot s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Bonmot je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, Český jazyk, informace, formulace, význam, význam slova, vysvětlení, definice pojmu, lexikon, Český jazyk, co je to Bonmot?, synonymum, co znamená, odborné názvosloví, pojem, popis, slovník


Pojem Bonmot je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bonmot dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bonmot (fr. bon mot: dobré slovo, pikantnost) lze vyložit jako vtipné slovo, vtip, rčení nebo také úsloví. Často se objevuje jako krátký citát známé osobnosti se satirickým podtextem.
V českém prostředí vešlo slovo bonmot v širší známost zejména v souvislosti s působením Miloše Zemana a jeho způsobem vyjadřování.

Další možné informační zdroje

Hledat frázi Bonmot na Google.cz

Zkusit najít termín Bonmot ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bonmot na Youtube

Zkusit najít heslo Bonmot ve Wikizdrojích

Hledat frázi Bonmot na Google obrázcích

Hledat heslo Bonmot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bonmot například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bonmot? resp. jaký je význam pojmu Bonmot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonmot, odpověď na dotaz co je to Bonmot?. Víte např. kdo to je Speleolog? Znáte a víte kdo je Pat Benatar? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Bonmot i v jiné kategorii než v Český jazyk. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?