Co je to?
Definice výrazu, termínu Bonmot. Co znamená odborný pojem Bonmot z kategorie Český jazyk?

Co je to Bonmot? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bonmot?

Bonmot znamená v překladu z francouzštiny pikantní nebo dobré slovo (bon mot). Jde o vtipný text ve formě slova, úsloví, rčení nebo krátké anekdoty.
Někdy se jako bonmot označují krátké projevy populárních a významných osobností. Ty většinou mívají satirický nádech. Vyjadřují buď vlastní myšlenky řečníka, nebo opakují obecné pravdy. Bývají využívány i jako náhražka z a konkrétní odpověď, kdy mluvčí nechce odpovědět nebo odpověď nezná. Do svých projevů je zařazují především zkušení řečníci.


Co je to Bonmot? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bonmot. Co znamená odborný pojem Bonmot z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Bonmot) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bonmot patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: popis, pojem, Český jazyk, význam, terminologie, odborné názvosloví, Český jazyk, význam slova, definice, význam pojmu, co je to Bonmot?, heslo, co to je, lexikon, informace, Bonmot, názvosloví, terminus technicus


Pojem Bonmot je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bonmot?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bonmot (fr. bon mot: dobré slovo, pikantnost) lze vyložit jako vtipné slovo, vtip, rčení nebo také úsloví. Často se objevuje jako krátký citát známé osobnosti se satirickým podtextem.
V českém prostředí vešlo slovo bonmot v širší známost zejména v souvislosti s působením Miloše Zemana a jeho způsobem vyjadřování.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Bonmot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Bonmot na Google.cz

Najít termín Bonmot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Bonmot ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bonmot ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Bonmot ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bonmot například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Bonmot? resp. jaká je definice termínu Bonmot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonmot, odpověď na dotaz co je to Bonmot?. Víte např. kdo to je Ateista? Znáte a víte kdo je Oftalmolog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?