Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bonmot. Co znamená odborný pojem Bonmot z kategorie Český jazyk?

Co je to Bonmot? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bonmot?

Bonmot znamená v překladu z francouzštiny pikantní nebo dobré slovo (bon mot). Jde o vtipný text ve formě slova, úsloví, rčení nebo krátké anekdoty.
Někdy se jako bonmot označují krátké projevy populárních a významných osobností. Ty většinou mívají satirický nádech. Vyjadřují buď vlastní myšlenky řečníka, nebo opakují obecné pravdy. Bývají využívány i jako náhražka z a konkrétní odpověď, kdy mluvčí nechce odpovědět nebo odpověď nezná. Do svých projevů je zařazují především zkušení řečníci.


Co je to Bonmot? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bonmot. Co znamená odborný pojem Bonmot z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Bonmot je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: názvosloví, co je to Bonmot?, informace, slovník, lexikon, synonymum, Český jazyk, terminus technicus, význam, vysvětlení, význam pojmu, wiki, význam slova, pojem, terminologie, heslo, slovo, definice


Pojem Bonmot je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bonmot? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bonmot (fr. bon mot: dobré slovo, pikantnost) lze vyložit jako vtipné slovo, vtip, rčení nebo také úsloví. Často se objevuje jako krátký citát známé osobnosti se satirickým podtextem.
V českém prostředí vešlo slovo bonmot v širší známost zejména v souvislosti s působením Miloše Zemana a jeho způsobem vyjadřování.

Více informací o pojmu Bonmot lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bonmot ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Bonmot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Bonmot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Bonmot na Google.cz

Hledat videa s názvem Bonmot na Youtube

Najít pojem Bonmot ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bonmot například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Bonmot? resp. jaký je význam slova Bonmot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonmot, odpověď na dotaz co je to Bonmot?. Víte např. kdo to je Moderátor? Znáte a víte kdo je Karel Kavina? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Bonmot hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?