Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bonmot. Co znamená pojem Bonmot z kategorie Český jazyk?

Co je to Bonmot? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bonmot?

Bonmot znamená v překladu z francouzštiny pikantní nebo dobré slovo (bon mot). Jde o vtipný text ve formě slova, úsloví, rčení nebo krátké anekdoty.
Někdy se jako bonmot označují krátké projevy populárních a významných osobností. Ty většinou mívají satirický nádech. Vyjadřují buď vlastní myšlenky řečníka, nebo opakují obecné pravdy. Bývají využívány i jako náhražka z a konkrétní odpověď, kdy mluvčí nechce odpovědět nebo odpověď nezná. Do svých projevů je zařazují především zkušení řečníci.


Co je to Bonmot? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bonmot. Co znamená pojem Bonmot z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Bonmot sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Bonmot je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, význam slova, wiki, terminologie, význam, co znamená, názvosloví, termín, vysvětlení, přesný význam, slovo, přesný výraz, co je to Bonmot?, lexikon, terminus technicus, popis, Český jazyk, formulace


Pojem Bonmot je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bonmot? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bonmot (fr. bon mot: dobré slovo, pikantnost) lze vyložit jako vtipné slovo, vtip, rčení nebo také úsloví. Často se objevuje jako krátký citát známé osobnosti se satirickým podtextem.
V českém prostředí vešlo slovo bonmot v širší známost zejména v souvislosti s působením Miloše Zemana a jeho způsobem vyjadřování.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Bonmot na Google.cz

Vyhledat slovo Bonmot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Bonmot ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bonmot ve Wikimedia Commons

Najít slovo Bonmot ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Bonmot ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bonmot například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Bonmot? resp. co znamená Bonmot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonmot, odpověď na dotaz co je to Bonmot?. Víte např. kdo to je Budovatel? Znáte a víte kdo je Inocenc Arnošt Bláha? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?