Co je to?
Definice výrazu, termínu Bonmot. Co znamená odborný pojem Bonmot z kategorie Český jazyk?

Co je to Bonmot? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bonmot

Bonmot znamená v překladu z francouzštiny pikantní nebo dobré slovo (bon mot). Jde o vtipný text ve formě slova, úsloví, rčení nebo krátké anekdoty.
Někdy se jako bonmot označují krátké projevy populárních a významných osobností. Ty většinou mívají satirický nádech. Vyjadřují buď vlastní myšlenky řečníka, nebo opakují obecné pravdy. Bývají využívány i jako náhražka z a konkrétní odpověď, kdy mluvčí nechce odpovědět nebo odpověď nezná. Do svých projevů je zařazují především zkušení řečníci.


Co je to Bonmot? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bonmot. Co znamená odborný pojem Bonmot z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Bonmot sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bonmot je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, informace, odborný výraz, wiki, heslo, lexikon, význam slova, popis, názvosloví, co je to Bonmot?, terminus technicus, termín, Český jazyk, synonymum, co znamená, definice, slovník, Bonmot


Pojem Bonmot je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bonmot?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bonmot (fr. bon mot: dobré slovo, pikantnost) lze vyložit jako vtipné slovo, vtip, rčení nebo také úsloví. Často se objevuje jako krátký citát známé osobnosti se satirickým podtextem.
V českém prostředí vešlo slovo bonmot v širší známost zejména v souvislosti s působením Miloše Zemana a jeho způsobem vyjadřování.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bonmot ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bonmot na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bonmot ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Bonmot ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Bonmot ve Wikislovníku

Vyhledat termín Bonmot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bonmot například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Bonmot? resp. jaký je význam pojmu Bonmot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonmot, odpověď na dotaz co je to Bonmot?. Víte např. kdo to je Bill Gates? Znáte a víte kdo je Farář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?