Co je to?
Definice výrazu Kreatin. Co znamená odborný pojem Kreatin z kategorie Lékařství?

Co to je Kreatin? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kreatin?

Kreatin je dusíkatá organická kyselina, jež se běžně vyskytuje v tělech veškerých obratlovců. Největší koncentraci kreatinu najdeme ve svalové tkáni. Zdrojem z běžné potravy jsou hlavně různé druhy masa, protože v rostlinách obsažen není. V souvislosti s tím byla v tělech vegetariánů naměřena mnohem menší koncentrace kreatinu.
Tato organická kyselina byla objevena a popsána Michelem Eugenem Chevreulem v roce 1832. Svůj název si získala z řečtiny. Hlavní úkol kreatinu v lidském těle je zásobování svalových a nervových buněk energií.


Co je to Kreatin? Význam slova, termín, Definice výrazu Kreatin. Co znamená odborný pojem Kreatin z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kreatin je v sekci Lékařství

Klíčová slova: popis, definice, význam pojmu, heslo, co znamená, přesný význam, odborný výraz, význam, přesný výraz, pojem, Lékařství, slovník, wiki, terminologie, vysvětlení, synonymum, názvosloví, co to je


Pojem Kreatin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kreatin? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kreatin je dusíkatá organická kyselina běžně se nacházející ve všech obratlovcích. Nejvyšší koncentrace dosahuje pak přímo ve svalové tkáni. Objevil ho a popsal roku 1832 Michel Eugene Chevreul. Nově objevená kyselina získala svůj název z řeckého „kreas“, což znamená maso. Zdrojem kreatinu z běžné potravy jsou především různé druhy masa. V rostlinách kreatin není obsažen. V souladu s tím byla i naměřena nižší hladina kreatinu v tělech vegetariánů. Dosud hlavní spatřovanou úlohou kreatinu v tělech obratlovců (tedy i lidí) je zásobování svalových a nervových buněk energií.

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Kreatin ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kreatin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kreatin na Youtube

Zkusit najít pojem Kreatin na Google.cz

Najít slovo Kreatin ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Kreatin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreatin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kreatin? resp. jaká je definice slova Kreatin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreatin, odpověď na dotaz co je to Kreatin?. Víte např. kdo to je Konfident? Znáte a víte kdo je Webdesigner? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem