Co je to?
Definice výrazu Kreatin. Co znamená odborný pojem Kreatin z kategorie Lékařství?

Co to je Kreatin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kreatin

Kreatin je dusíkatá organická kyselina, jež se běžně vyskytuje v tělech veškerých obratlovců. Největší koncentraci kreatinu najdeme ve svalové tkáni. Zdrojem z běžné potravy jsou hlavně různé druhy masa, protože v rostlinách obsažen není. V souvislosti s tím byla v tělech vegetariánů naměřena mnohem menší koncentrace kreatinu.
Tato organická kyselina byla objevena a popsána Michelem Eugenem Chevreulem v roce 1832. Svůj název si získala z řečtiny. Hlavní úkol kreatinu v lidském těle je zásobování svalových a nervových buněk energií.


Co je to Kreatin? Význam slova, termín, Definice výrazu Kreatin. Co znamená odborný pojem Kreatin z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kreatin s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kreatin se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: formulace, definice, co je to Kreatin?, přesný výraz, slovo, heslo, terminus technicus, odborný výraz, význam pojmu, slovník, co znamená, význam, synonymum, Lékařství, Lékařství, pojem, přesný význam, informace


Pojem Kreatin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kreatin můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kreatin je dusíkatá organická kyselina běžně se nacházející ve všech obratlovcích. Nejvyšší koncentrace dosahuje pak přímo ve svalové tkáni. Objevil ho a popsal roku 1832 Michel Eugene Chevreul. Nově objevená kyselina získala svůj název z řeckého „kreas“, což znamená maso. Zdrojem kreatinu z běžné potravy jsou především různé druhy masa. V rostlinách kreatin není obsažen. V souladu s tím byla i naměřena nižší hladina kreatinu v tělech vegetariánů. Dosud hlavní spatřovanou úlohou kreatinu v tělech obratlovců (tedy i lidí) je zásobování svalových a nervových buněk energií.

Další informační zdroje o slovu Kreatin

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kreatin ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kreatin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Kreatin ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Kreatin na Google.cz

Hledat videa s názvem Kreatin na Youtube

Najít heslo Kreatin ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreatin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kreatin? resp. jaká je definice termínu Kreatin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreatin, odpověď na dotaz co je to Kreatin?. Víte např. kdo to je Amanda Lear? Znáte a víte kdo je Wolverine? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem