Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pemrlice. Co znamená pojem Pemrlice z kategorie Nástroje?

Co je to Pemrlice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pemrlice?

Pemrlice je druh kamenického nástroje, s jehož pomocí se provádí konečná úprava povrchových ploch kamene, teraca či betonu. Docílí se tak rovnoměrně zdrsněného povrchu. Činnost prováděná pemrlicí se nazývá pemrlování. Tato práce se dříve prováděla kladivem, na jehož hlavici byla umístěna čtvercová plocha z hrotů ve tvaru jehlance.
V současnosti se používá pemrlice jako vyměnitelná součást stroje nebo ručního nářadí. Práci s ní velmi zjednodušilo nasazení pemrlice na elektrické nebo pneumatické nářadí, s nímž se dá zvládnut i úprava větších ploch. Výrobky, u kterých je to možné, se upravují strojově přímo ve výrobně.


Co je to Pemrlice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pemrlice. Co znamená pojem Pemrlice z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pemrlice s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pemrlice se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: pojem, přesný význam, význam slova, význam, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, wiki, definice pojmu, termín, slovník, definice, co znamená, názvosloví, Nástroje, Nástroje, heslo, Pemrlice


Pojem Pemrlice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pemrlice? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pemrlice je kamenický nástroj určený k finální úpravě povrchu kamene, betonu nebo teraca. Po úpravě plochy pemrlováním je povrch rovnoměrně zdrsněný.
Původně se jednalo o kladivo, jehož hlavice byla obvykle opatřená čtvercovou pracovní plochou vytvořenou z jehlancových hrotů. V současné době je pemrlice také vyměnitelným pracovním nástrojem ručního nářadí nebo specializovaných strojů.

Zkuste zjistit více informací o slovu Pemrlice v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Pemrlice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pemrlice na Youtube

Najít heslo Pemrlice ve Wikislovníku

Hledat pojem Pemrlice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pemrlice ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Pemrlice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pemrlice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pemrlice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pemrlice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pemrlice, odpověď na dotaz co je to Pemrlice?. Víte např. kdo to je Marxista? Znáte a víte kdo je Tomio Okamura? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.