Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pemrlice. Co znamená odborný pojem Pemrlice z kategorie Nástroje?

Co je to Pemrlice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pemrlice?

Pemrlice je druh kamenického nástroje, s jehož pomocí se provádí konečná úprava povrchových ploch kamene, teraca či betonu. Docílí se tak rovnoměrně zdrsněného povrchu. Činnost prováděná pemrlicí se nazývá pemrlování. Tato práce se dříve prováděla kladivem, na jehož hlavici byla umístěna čtvercová plocha z hrotů ve tvaru jehlance.
V současnosti se používá pemrlice jako vyměnitelná součást stroje nebo ručního nářadí. Práci s ní velmi zjednodušilo nasazení pemrlice na elektrické nebo pneumatické nářadí, s nímž se dá zvládnut i úprava větších ploch. Výrobky, u kterých je to možné, se upravují strojově přímo ve výrobně.


Co je to Pemrlice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pemrlice. Co znamená odborný pojem Pemrlice z kategorie Nástroje?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Pemrlice je v sekci nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, lexikon, odborné názvosloví, definice pojmu, co to je, vysvětlení, význam slova, nástroje, přesný výraz, slovník, význam, formulace, synonymum, pojem, co znamená, význam pojmu, terminologie, názvosloví


Pojem Pemrlice je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pemrlice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pemrlice je kamenický nástroj určený k finální úpravě povrchu kamene, betonu nebo teraca. Po úpravě plochy pemrlováním je povrch rovnoměrně zdrsněný.
Původně se jednalo o kladivo, jehož hlavice byla obvykle opatřená čtvercovou pracovní plochou vytvořenou z jehlancových hrotů. V současné době je pemrlice také vyměnitelným pracovním nástrojem ručního nářadí nebo specializovaných strojů.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pemrlice ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Pemrlice na Youtube

Najít výraz Pemrlice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Pemrlice ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Pemrlice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pemrlice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pemrlice například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte co znamená slovo Pemrlice? resp. jaká je definice slova Pemrlice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pemrlice, odpověď na dotaz co je to Pemrlice?. Víte např. kdo to je Ann Wilson? Znáte a víte kdo je Terezie Tománková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.