Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pemrlice. Co znamená pojem Pemrlice z kategorie Nástroje?

Co je to Pemrlice? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pemrlice

Pemrlice je druh kamenického nástroje, s jehož pomocí se provádí konečná úprava povrchových ploch kamene, teraca či betonu. Docílí se tak rovnoměrně zdrsněného povrchu. Činnost prováděná pemrlicí se nazývá pemrlování. Tato práce se dříve prováděla kladivem, na jehož hlavici byla umístěna čtvercová plocha z hrotů ve tvaru jehlance.
V současnosti se používá pemrlice jako vyměnitelná součást stroje nebo ručního nářadí. Práci s ní velmi zjednodušilo nasazení pemrlice na elektrické nebo pneumatické nářadí, s nímž se dá zvládnut i úprava větších ploch. Výrobky, u kterých je to možné, se upravují strojově přímo ve výrobně.


Co je to Pemrlice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pemrlice. Co znamená pojem Pemrlice z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pemrlice je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, definice, vysvětlení, lexikon, názvosloví, wiki, Nástroje, co je to Pemrlice?, přesný význam, odborné názvosloví, informace, význam, pojem, přesný výraz, heslo, význam slova, formulace, terminus technicus


Pojem Pemrlice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pemrlice? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pemrlice je kamenický nástroj určený k finální úpravě povrchu kamene, betonu nebo teraca. Po úpravě plochy pemrlováním je povrch rovnoměrně zdrsněný.
Původně se jednalo o kladivo, jehož hlavice byla obvykle opatřená čtvercovou pracovní plochou vytvořenou z jehlancových hrotů. V současné době je pemrlice také vyměnitelným pracovním nástrojem ručního nářadí nebo specializovaných strojů.

Hledejte pojem Pemrlice v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Pemrlice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Pemrlice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pemrlice na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pemrlice ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Pemrlice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Pemrlice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pemrlice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pemrlice? resp. co vlastně znamená slovo Pemrlice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pemrlice, odpověď na dotaz co je to Pemrlice?. Víte např. kdo to je Donald Trump? Znáte a víte kdo je Tomio Okamura? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.