Co je to?
Definice odborného termínu, slova K+M+B. Co znamená pojem K+M+B z kategorie Zkratky?

Co je to K+M+B? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova K+M+B

Každoročně se 6. ledna objevují na dveřích domů nápisy K+M+B. Jedná se o iniciály jmen Tří králů. Jejich celá jména zní Kašpar, Melichar a Baltazar. Tyto iniciály se objevují pouze v katolických zemích, přičemž se můžete setkat i s formou C+M+B, kdy C symbolizuje latinský ekvivalent jména Kašpar. Za iniciálami se pak píše aktuální rok. Tato formule by měla fungovat jako požehnání.
Mezi iniciálami se nenachází symbol plus, jak se často mylně uvádí, ale jedná se o tři křížky symbolizující Nejsvětější trojici (Otce, Syna a Ducha Svatého).


Co je to K+M+B? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova K+M+B. Co znamená pojem K+M+B z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín K+M+B je v sekci Zkratky

Klíčová slova: Zkratky, lexikon, definice, popis, pojem, definice pojmu, heslo, co je to K+M+B?, K+M+B, Zkratky, význam slova, terminus technicus, termín, formulace, informace, význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz


Pojem K+M+B je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo K+M+B ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz K+M+B ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz K+M+B ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo K+M+B ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo K+M+B ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem K+M+B ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo K+M+B například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená K+M+B? resp. jaký je význam slova K+M+B? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu K+M+B, odpověď na dotaz co je to K+M+B?. Víte např. kdo to je Simona Krainová? Znáte a víte kdo je Alzheimer? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?