Co je to?
Definice odborného termínu, slova K+M+B. Co znamená pojem K+M+B z kategorie Zkratky?

Co je to K+M+B? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu K+M+B

Každoročně se 6. ledna objevují na dveřích domů nápisy K+M+B. Jedná se o iniciály jmen Tří králů. Jejich celá jména zní Kašpar, Melichar a Baltazar. Tyto iniciály se objevují pouze v katolických zemích, přičemž se můžete setkat i s formou C+M+B, kdy C symbolizuje latinský ekvivalent jména Kašpar. Za iniciálami se pak píše aktuální rok. Tato formule by měla fungovat jako požehnání.
Mezi iniciálami se nenachází symbol plus, jak se často mylně uvádí, ale jedná se o tři křížky symbolizující Nejsvětější trojici (Otce, Syna a Ducha Svatého).


Co je to K+M+B? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova K+M+B. Co znamená pojem K+M+B z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem K+M+B s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem K+M+B je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: význam, popis, význam slova, co znamená, co to je, termín, slovo, synonymum, vysvětlení, slovník, terminus technicus, Zkratky, definice pojmu, odborné názvosloví, definice, informace, co je to K+M+B?, přesný výraz


Pojem K+M+B je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat slovo K+M+B ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo K+M+B ve vyhledávači Qwant

Najít slovo K+M+B ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem K+M+B ve Wikipedii

Vyhledat výraz K+M+B ve vyhledávači Yandex

Najít termín K+M+B na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo K+M+B například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova K+M+B? resp. co znamená výraz K+M+B? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu K+M+B, odpověď na dotaz co je to K+M+B?. Víte např. kdo to je Protestant? Znáte a víte kdo je Alzheimer? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?