Co je to?
Definice odborného termínu, slova K+M+B. Co znamená pojem K+M+B z kategorie Zkratky?

Co je K+M+B?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu K+M+B?

Každoročně se 6. ledna objevují na dveřích domů nápisy K+M+B. Jedná se o iniciály jmen Tří králů. Jejich celá jména zní Kašpar, Melichar a Baltazar. Tyto iniciály se objevují pouze v katolických zemích, přičemž se můžete setkat i s formou C+M+B, kdy C symbolizuje latinský ekvivalent jména Kašpar. Za iniciálami se pak píše aktuální rok. Tato formule by měla fungovat jako požehnání.
Mezi iniciálami se nenachází symbol plus, jak se často mylně uvádí, ale jedná se o tři křížky symbolizující Nejsvětější trojici (Otce, Syna a Ducha Svatého).


Co je to K+M+B? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova K+M+B. Co znamená pojem K+M+B z kategorie Zkratky?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova K+M+B sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz K+M+B patří do sekce zkratky

Klíčová slova: informace, co znamená, K+M+B, odborný výraz, slovo, zkratky, názvosloví, synonymum, definice pojmu, terminologie, termín, odborné názvosloví, co je to K+M+B?, definice, význam, význam slova, popis, význam pojmu


Pojem K+M+B je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín K+M+B? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

V katolických zemích se o svátku Zjevení Páně (6. ledna) píše posvěcenou křídou na dveře domů a chlévů zkratka K † M † B † nebo latinský ekvivalent C † M † B † (nebo † C † M † B ) jako formule požehnání. Tři křížky symbolizují Nejsvětější Trojici, tj. Otce, Syna a Ducha Svatého. Nejsou to tedy znaménka „plus“ mezi iniciálami.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo K+M+B ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín K+M+B ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem K+M+B ve Wikimedia Commons

Najít pojem K+M+B ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi K+M+B ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo K+M+B ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo K+M+B například v Google obrázcích, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu K+M+B? resp. co je to K+M+B? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu K+M+B, odpověď na dotaz co je to K+M+B?. Víte např. kdo to je Martina Babišová? Znáte a víte kdo je Vitarián? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je zkratky. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, k+M+B, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?