Co je to?
Výraz, termín, definice slova K+M+B. Co znamená odborný pojem K+M+B z kategorie Zkratky?

Co je to K+M+B? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu K+M+B

Každoročně se 6. ledna objevují na dveřích domů nápisy K+M+B. Jedná se o iniciály jmen Tří králů. Jejich celá jména zní Kašpar, Melichar a Baltazar. Tyto iniciály se objevují pouze v katolických zemích, přičemž se můžete setkat i s formou C+M+B, kdy C symbolizuje latinský ekvivalent jména Kašpar. Za iniciálami se pak píše aktuální rok. Tato formule by měla fungovat jako požehnání.
Mezi iniciálami se nenachází symbol plus, jak se často mylně uvádí, ale jedná se o tři křížky symbolizující Nejsvětější trojici (Otce, Syna a Ducha Svatého).


Co je to K+M+B? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova K+M+B. Co znamená odborný pojem K+M+B z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem K+M+B s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem K+M+B je v kategorii zkratky

Klíčová slova: lexikon, pojem, názvosloví, slovo, zkratky, synonymum, vysvětlení, co to je, význam pojmu, co je to K+M+B?, co znamená, K+M+B, informace, přesný výraz, význam slova, zkratky, terminus technicus, význam


Pojem K+M+B je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem K+M+B? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

V katolických zemích se o svátku Zjevení Páně (6. ledna) píše posvěcenou křídou na dveře domů a chlévů zkratka K † M † B † nebo latinský ekvivalent C † M † B † (nebo † C † M † B ) jako formule požehnání. Tři křížky symbolizují Nejsvětější Trojici, tj. Otce, Syna a Ducha Svatého. Nejsou to tedy znaménka „plus“ mezi iniciálami.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo K+M+B ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz K+M+B na Google.cz

Najít termín K+M+B ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem K+M+B ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem K+M+B na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo K+M+B ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo K+M+B například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte co je to K+M+B? resp. co se vlastně skrývá pod slovem K+M+B? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu K+M+B, odpověď na dotaz co je to K+M+B?. Víte např. kdo to je Ladislav Tondl? Znáte a víte kdo je Zdeněk Bakala? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu K+M+B i v jiných kategoriích (než zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?