Co je to?
Výraz, termín, definice slova K+M+B. Co znamená odborný pojem K+M+B z kategorie Zkratky?

Co je to K+M+B? Význam slova

Co znamená termín K+M+B? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Každoročně se 6. ledna objevují na dveřích domů nápisy K+M+B. Jedná se o iniciály jmen Tří králů. Jejich celá jména zní Kašpar, Melichar a Baltazar. Tyto iniciály se objevují pouze v katolických zemích, přičemž se můžete setkat i s formou C+M+B, kdy C symbolizuje latinský ekvivalent jména Kašpar. Za iniciálami se pak píše aktuální rok. Tato formule by měla fungovat jako požehnání.
Mezi iniciálami se nenachází symbol plus, jak se často mylně uvádí, ale jedná se o tři křížky symbolizující Nejsvětější trojici (Otce, Syna a Ducha Svatého).


Co je to K+M+B? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova K+M+B. Co znamená odborný pojem K+M+B z kategorie Zkratky?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (K+M+B) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem K+M+B patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: heslo, přesný význam, pojem, terminologie, co to je, slovo, definice, co je to K+M+B?, lexikon, přesný výraz, význam pojmu, K+M+B, formulace, co znamená, terminus technicus, slovník, vysvětlení, zkratky


Pojem K+M+B je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem K+M+B? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V katolických zemích se o svátku Zjevení Páně (6. ledna) píše posvěcenou křídou na dveře domů a chlévů zkratka K † M † B † nebo latinský ekvivalent C † M † B † (nebo † C † M † B ) jako formule požehnání. Tři křížky symbolizují Nejsvětější Trojici, tj. Otce, Syna a Ducha Svatého. Nejsou to tedy znaménka „plus“ mezi iniciálami.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz K+M+B ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz K+M+B na Google.cz

Najít pojem K+M+B ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem K+M+B ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo K+M+B ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín K+M+B ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo K+M+B například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to K+M+B? resp. co se přesně ukrývá za slovem K+M+B? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu K+M+B, odpověď na dotaz co je to K+M+B?. Víte např. kdo to je Bohemista? Znáte a víte kdo je Vitarián? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než zkratky). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?