Co je to?
Definice výrazu, termínu Pneumonie. Co znamená odborný pojem Pneumonie z kategorie Nemoce?

Co je Pneumonie?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pneumonie

Pneumonie čili zápal plic je název pro infekční nemoc, která zasahuje tkáň plic. Při pneumonii se v plicních sklípcích kromě vzduchu vyskytuje také tekutina. Příznaky tohoto onemocnění jsou bolesti hlavy a bolesti kloubů, bolest svalů a bolest na hrudi, horečka, nevolnost, únava, suchý i vlhký kašel a vykašlávání hlenů. Důvodem těchto stavů je tekutina nebo hnis, které ucpou část plic a omezují tak přístup kyslíku do organismu. Infekce se objeví nejdříve v horních cestách dýchacích, postupuje dál jako zánět průdušek. Pokud pokračuje ještě dál, usadí se v plicích a výsledkem je zápal plic. Jestliže se infekce dostane až k obalům plic, začne bolet hrudní stěna. Příznaky onemocnění se mohou lišit podle toho, o který druh pneumonie se jedná.
Pro bakteriální pneumonii je typická horečka, zimnice, suchý kašel, hlen krvavý nebo nazelenalé barvy, mělké dýchání a bolest na hrudi, nevolnost, zvracení, průjem, bolesti hlavy a břicha a celkové vyčerpání. Virová pneumonie se vyznačuje zvýšenou teplotou, suchým kašlem, bolestí krku, svalů, kloubů a rýmou. Může se objevit také zimnice. Zdlouhavý průběh má pneumonie mykoplazmová. Pneumonii lze s léky většinou lehce zvládnout, komplikace však mohou nastat u starších lidí a malých dětí.


Co je to Pneumonie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pneumonie. Co znamená odborný pojem Pneumonie z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pneumonie se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Pneumonie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: Pneumonie, informace, vysvětlení, význam pojmu, slovník, názvosloví, terminus technicus, odborné názvosloví, slovo, popis, co znamená, pojem, formulace, wiki, odborný výraz, co je to Pneumonie?, synonymum, definice pojmu


Pojem Pneumonie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pneumonie můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zápal plic neboli pneumonie je zánětlivé onemocnění plic postihující zejména mikroskopické dutinky naplněné vzduchem, takzvané plicní sklípky. Obvykle je způsobeno infekcí bakteriemi nebo viry, méně často pak dalšími mikroorganismy, některými léky nebo jinými chorobami, jako je například autoimunitní onemocnění.
K typickým symptomům patří kašel, bolest na prsou, horečka a obtíže při dýchání. Diagnóza bývá stanovena zejména prostřednictvím RTG snímkování a kultivačního vyšetření sputa. K dispozici jsou také vakcíny zabraňující vzniku některých druhů zápalu plic. Léčba závisí na původní příčině nemoci. Předpokládaný bakteriální zápal plic je léčen antibiotiky. Pokud má choroba závažný charakter, nemocný je obvykle převezen do nemocnice.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pneumonie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Pneumonie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Pneumonie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Pneumonie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Pneumonie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Pneumonie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumonie například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co to je Pneumonie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pneumonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumonie, odpověď na dotaz co je to Pneumonie?. Víte např. kdo to je Stanislav Hložek? Znáte a víte kdo je Adriana Karembeu? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Pneumonie i v jiné kategorii než je sekce nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Pacient čeká na operaci, pneumonie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.