Co je to?
Definice výrazu Sousloví. Co znamená odborný pojem Sousloví z kategorie Český jazyk?

Co to je Sousloví? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Sousloví

Sousloví je ustálené slovní spojení označující jednu věc skládající se obvykle ze dvou slov. Velmi často se jedná o spojení podstatného jména a shodného přívlastku (přídavné jméno), častá jsou sousloví v názvosloví v biologii a v jiných vědních oborech (základní škola, výr velký, smetánka lékařská apod.).


Co je to Sousloví? Význam slova, termín, Definice výrazu Sousloví. Co znamená odborný pojem Sousloví z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Sousloví sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sousloví je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Sousloví?, přesný význam, definice, význam slova, informace, slovo, co to je, odborné názvosloví, wiki, přesný výraz, formulace, význam, Český jazyk, heslo, slovník, názvosloví, terminus technicus


Pojem Sousloví je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Sousloví?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Sousloví je ustálené slovní spojení, sdružené pojmenování vytvářející lexikální jednotku.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Sousloví ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sousloví ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Sousloví na Google.cz

Hledat termín Sousloví ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Sousloví ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Sousloví ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sousloví například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Sousloví? resp. jaký je význam pojmu Sousloví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sousloví, odpověď na dotaz co je to Sousloví?. Víte např. kdo to je František Josef I? Znáte a víte kdo je Sean Connery? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.