Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sousloví. Co znamená pojem Sousloví z kategorie Český jazyk?

Co je Sousloví?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sousloví?

Sousloví je ustálené slovní spojení označující jednu věc skládající se obvykle ze dvou slov. Velmi často se jedná o spojení podstatného jména a shodného přívlastku (přídavné jméno), častá jsou sousloví v názvosloví v biologii a v jiných vědních oborech (základní škola, výr velký, smetánka lékařská apod.).


Co je to Sousloví? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sousloví. Co znamená pojem Sousloví z kategorie Český jazyk?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Sousloví se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, co je to Sousloví?, význam pojmu, synonymum, termín, slovo, význam slova, odborné názvosloví, terminus technicus, heslo, vysvětlení, pojem, co znamená, význam, informace, definice, popis


Pojem Sousloví je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sousloví? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sousloví je ustálené slovní spojení, sdružené pojmenování vytvářející lexikální jednotku.

Jiné zdroje informací o pojmu Sousloví

Najít výraz Sousloví ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Sousloví ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Sousloví na Google.cz

Najít slovo Sousloví ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Sousloví ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Sousloví ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sousloví například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Sousloví? resp. co znamená výraz Sousloví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sousloví, odpověď na dotaz co je to Sousloví?. Víte např. kdo to je Pelé? Znáte a víte kdo je Tom Hanks? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v Český jazyk. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Český jazyk, česká vlajka, sousloví, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.