Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sousloví. Co znamená odborný pojem Sousloví z kategorie Český jazyk?

Co je to Sousloví? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Sousloví?

Sousloví je ustálené slovní spojení označující jednu věc skládající se obvykle ze dvou slov. Velmi často se jedná o spojení podstatného jména a shodného přívlastku (přídavné jméno), častá jsou sousloví v názvosloví v biologii a v jiných vědních oborech (základní škola, výr velký, smetánka lékařská apod.).


Co je to Sousloví? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sousloví. Co znamená odborný pojem Sousloví z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sousloví? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Sousloví se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: termín, význam pojmu, terminus technicus, heslo, názvosloví, význam, wiki, vysvětlení, co je to Sousloví?, co znamená, lexikon, pojem, odborný výraz, Český jazyk, Český jazyk, terminologie, synonymum, formulace


Pojem Sousloví je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sousloví? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Sousloví je ustálené slovní spojení, sdružené pojmenování vytvářející lexikální jednotku.

Jiné zdroje informací o pojmu Sousloví

Vyhledat termín Sousloví na Google.cz

Hledat pojem Sousloví ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Sousloví ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sousloví ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sousloví na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sousloví ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sousloví například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Sousloví? resp. co znamená Sousloví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sousloví, odpověď na dotaz co je to Sousloví?. Víte např. kdo to je Kacíř? Znáte a víte kdo je Mirek Topolánek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.