Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hrobka. Co znamená pojem Hrobka z kategorie Stavebnictví?

Co je Hrobka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hrobka?

Hrobka je název hřbitovní stavby, která slouží k uložení lidských ostatků, Ty mohou být uloženy v rakvi nebo v urně, pokud byly zpopelněny. V hrobce nejsou tyto nádoby zasypány zeminou a jsou volně vystavené v prostoru hrobky. Hrobka je zděná a má nadzemní a podzemní část. V podzemní části je zděná jáma, která má pravidelné rozměry a je obložena kameny či cihlami. Většinou slouží pro uložení ostatků víc než jen jedné osoby. Přístup se řídí velikostí této části – jednoduchá stavba se uzavírá pouze náhrobní deskou, do větších prostor se sestupuje po schodech.
Velké hrobky jsou většinou rodinné a bývají v nich uloženy celé generace. Pokud v hrobce neleží příbuzní, označuje se hrobka jako hromadná. Pokud se jedná o hrobku významné osobnosti, může být nazývána mauzoleem nebo pantheonem. Nadzemní části jsou různé, může jít o mohyly, svislé nebo vodorovné kameny, stély, obelisky nebo sloupy. Doplněny mohou být sochami, kříži, lucernami či pomníky. Menší zděné budovy jsou kaplové nebo kupolové hrobky s vyzdobeným vnějškem i vnitřkem.


Co je to Hrobka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hrobka. Co znamená pojem Hrobka z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hrobka? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hrobka se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, termín, slovník, lexikon, synonymum, popis, informace, heslo, stavebnictví, význam slova, wiki, přesný výraz, stavebnictví, názvosloví, pojem, terminologie, terminus technicus


Pojem Hrobka je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hrobka píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hrobka je stavební konstrukce, určená pro uložení ostatků zesnulého či zesnulých. Nezáleží na tom, zda zemřelý byl pohřben v rakvi nebo šlo o pohřeb žehem a do hrobky se uloží jen urna s popelem.

Zkuste zjistit více informací o slovu Hrobka v následujících zdrojích

Najít pojem Hrobka ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Hrobka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrobka ve Wikimedia Commons

Najít slovo Hrobka ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Hrobka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrobka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrobka například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hrobka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hrobka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrobka, odpověď na dotaz co je to Hrobka?. Víte např. kdo to je Zdeněk Neubauer? Znáte a víte kdo je Robert Lewandowski? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.