Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gurta. Co znamená pojem Gurta z kategorie Nástroje?

Co to je Gurta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Gurta

Gurta je pojmenování pro textilní stranu na obtahovacím řemeni, kterým se provádí obtahování, tedy konečné doostření břitev. Materiálem pro její výrobu je bavlna nebo konopí, dříve byl jako materiál využívány konopné hadice, které sloužily hasičům.
Obtahovací řemen má koženou stranu a právě ještě před obtažením na této kožené straně se ostří břitvy srovnávalo na gurtě. Na její povrch byla také nanášena křídová pasta, aby bylo dosaženo dokonalého srovnání ostří.


Co je to Gurta? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gurta. Co znamená pojem Gurta z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Gurta? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Gurta se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: pojem, význam slova, význam, heslo, co znamená, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, co to je, wiki, přesný význam, slovník, nástroje, popis, definice, Gurta, synonymum


Pojem Gurta je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gurta? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gurta je textilní strana obtahovacího řemene k obtahování (finálnímu doostření) ostří břitvy. V dřívějších dobách byla vyráběna z konopných hasičských hadic. Dnes je vyráběna z konopí či bavlny. Je určena k srovnání ostří břitvy před finálním obtažením na kožené straně obtahovacího řemene. Pro lepší srovnání ostří se na její povrch nanáší křídová pasta.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Gurta na Youtube

Zkusit najít frázi Gurta na Google.cz

Hledat pojem Gurta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Gurta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Gurta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Gurta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gurta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Gurta? resp. co se přesně ukrývá za slovem Gurta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurta, odpověď na dotaz co je to Gurta?. Víte např. kdo to je Lucie Borhyová? Znáte a víte kdo je Shaun Ryder? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.