Co je to?
Definice odborného termínu, slova Gurta. Co znamená pojem Gurta z kategorie Nástroje?

Co je to Gurta? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Gurta?

Gurta je pojmenování pro textilní stranu na obtahovacím řemeni, kterým se provádí obtahování, tedy konečné doostření břitev. Materiálem pro její výrobu je bavlna nebo konopí, dříve byl jako materiál využívány konopné hadice, které sloužily hasičům.
Obtahovací řemen má koženou stranu a právě ještě před obtažením na této kožené straně se ostří břitvy srovnávalo na gurtě. Na její povrch byla také nanášena křídová pasta, aby bylo dosaženo dokonalého srovnání ostří.


Co je to Gurta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Gurta. Co znamená pojem Gurta z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Gurta? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gurta se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: slovník, definice pojmu, co to je, co je to Gurta?, termín, terminologie, terminus technicus, význam slova, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, přesný význam, heslo, popis, definice, odborné názvosloví, význam pojmu, slovo


Pojem Gurta je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Gurta ve Wikislovníku

Najít termín Gurta ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Gurta ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gurta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Gurta na Google.cz

Hledat termín Gurta ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Gurta například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Gurta? resp. jaký je význam slova Gurta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurta, odpověď na dotaz co je to Gurta?. Víte např. kdo to je Křivák? Znáte a víte kdo je Petra Kvitová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.