Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gurta. Co znamená odborný pojem Gurta z kategorie Nástroje?

Co je to Gurta? Význam slova

Co znamená termín Gurta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Gurta je pojmenování pro textilní stranu na obtahovacím řemeni, kterým se provádí obtahování, tedy konečné doostření břitev. Materiálem pro její výrobu je bavlna nebo konopí, dříve byl jako materiál využívány konopné hadice, které sloužily hasičům.
Obtahovací řemen má koženou stranu a právě ještě před obtažením na této kožené straně se ostří břitvy srovnávalo na gurtě. Na její povrch byla také nanášena křídová pasta, aby bylo dosaženo dokonalého srovnání ostří.


Co je to Gurta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gurta. Co znamená odborný pojem Gurta z kategorie Nástroje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Gurta? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Gurta je v kategorii nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, pojem, co je to Gurta?, slovník, informace, odborný výraz, význam pojmu, terminologie, wiki, nástroje, popis, lexikon, nástroje, co to je, odborné názvosloví, význam, terminus technicus


Pojem Gurta je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gurta? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Gurta je textilní strana obtahovacího řemene k obtahování (finálnímu doostření) ostří břitvy. V dřívějších dobách byla vyráběna z konopných hasičských hadic. Dnes je vyráběna z konopí či bavlny. Je určena k srovnání ostří břitvy před finálním obtažením na kožené straně obtahovacího řemene. Pro lepší srovnání ostří se na její povrch nanáší křídová pasta.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Gurta na Google.cz

Najít výraz Gurta ve Wikislovníku

Hledat slovo Gurta ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Gurta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Gurta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Gurta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gurta například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Gurta? resp. co znamená výraz Gurta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurta, odpověď na dotaz co je to Gurta?. Víte např. kdo to je Kazi? Znáte a víte kdo je Petr Benda? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.