Co je to?
Definice odborného termínu, slova Gurta. Co znamená pojem Gurta z kategorie Nástroje?

Co je to Gurta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Gurta?

Gurta je pojmenování pro textilní stranu na obtahovacím řemeni, kterým se provádí obtahování, tedy konečné doostření břitev. Materiálem pro její výrobu je bavlna nebo konopí, dříve byl jako materiál využívány konopné hadice, které sloužily hasičům.
Obtahovací řemen má koženou stranu a právě ještě před obtažením na této kožené straně se ostří břitvy srovnávalo na gurtě. Na její povrch byla také nanášena křídová pasta, aby bylo dosaženo dokonalého srovnání ostří.


Co je to Gurta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Gurta. Co znamená pojem Gurta z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gurta patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: význam, heslo, Gurta, definice, co je to Gurta?, slovo, formulace, význam slova, terminus technicus, terminologie, termín, co znamená, názvosloví, odborný výraz, pojem, slovník, wiki, definice pojmu


Pojem Gurta je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Gurta dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gurta je textilní strana obtahovacího řemene k obtahování (finálnímu doostření) ostří břitvy. V dřívějších dobách byla vyráběna z konopných hasičských hadic. Dnes je vyráběna z konopí či bavlny. Je určena k srovnání ostří břitvy před finálním obtažením na kožené straně obtahovacího řemene. Pro lepší srovnání ostří se na její povrch nanáší křídová pasta.

Zkuste zjistit více informací o slovu Gurta v následujících zdrojích

Najít termín Gurta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gurta ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Gurta na Youtube

Vyhledat výraz Gurta ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Gurta ve Wikizdrojích

Najít slovo Gurta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gurta například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Gurta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Gurta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurta, odpověď na dotaz co je to Gurta?. Víte např. kdo to je Pluto? Znáte a víte kdo je Eva Horká? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Gurta i v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.