Co je to?
Definice výrazu Gurta. Co znamená odborný pojem Gurta z kategorie Nástroje?

Co je Gurta?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Gurta?

Gurta je pojmenování pro textilní stranu na obtahovacím řemeni, kterým se provádí obtahování, tedy konečné doostření břitev. Materiálem pro její výrobu je bavlna nebo konopí, dříve byl jako materiál využívány konopné hadice, které sloužily hasičům.
Obtahovací řemen má koženou stranu a právě ještě před obtažením na této kožené straně se ostří břitvy srovnávalo na gurtě. Na její povrch byla také nanášena křídová pasta, aby bylo dosaženo dokonalého srovnání ostří.


Co je to Gurta? Význam slova, termín, Definice výrazu Gurta. Co znamená odborný pojem Gurta z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Gurta můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Gurta je v sekci nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, názvosloví, definice pojmu, heslo, synonymum, slovník, terminus technicus, pojem, význam, definice, odborné názvosloví, nástroje, Gurta, formulace, co znamená, lexikon, informace


Pojem Gurta je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gurta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Gurta je textilní strana obtahovacího řemene k obtahování (finálnímu doostření) ostří břitvy. V dřívějších dobách byla vyráběna z konopných hasičských hadic. Dnes je vyráběna z konopí či bavlny. Je určena k srovnání ostří břitvy před finálním obtažením na kožené straně obtahovacího řemene. Pro lepší srovnání ostří se na její povrch nanáší křídová pasta.

Hledejte pojem Gurta v následujících vyhledávačích

Najít termín Gurta ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Gurta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Gurta na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Gurta na Youtube

Zkusit najít pojem Gurta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Gurta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gurta například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Gurta? resp. co se skrývá pod slovem Gurta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurta, odpověď na dotaz co je to Gurta?. Víte např. kdo to je Cikán? Znáte a víte kdo je Antonín Baudyš? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nástroje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Žluté kleště, gurta, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.