Co je to?
Definice odborného termínu, slova Gurta. Co znamená pojem Gurta z kategorie Nástroje?

Co je to Gurta? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Gurta?

Gurta je pojmenování pro textilní stranu na obtahovacím řemeni, kterým se provádí obtahování, tedy konečné doostření břitev. Materiálem pro její výrobu je bavlna nebo konopí, dříve byl jako materiál využívány konopné hadice, které sloužily hasičům.
Obtahovací řemen má koženou stranu a právě ještě před obtažením na této kožené straně se ostří břitvy srovnávalo na gurtě. Na její povrch byla také nanášena křídová pasta, aby bylo dosaženo dokonalého srovnání ostří.


Co je to Gurta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Gurta. Co znamená pojem Gurta z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gurta je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, pojem, heslo, význam slova, definice, definice pojmu, slovo, slovník, terminologie, co to je, význam, přesný výraz, co je to Gurta?, Gurta, význam pojmu, formulace, Nástroje


Pojem Gurta je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Gurta můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gurta je textilní strana obtahovacího řemene k obtahování (finálnímu doostření) ostří břitvy. V dřívějších dobách byla vyráběna z konopných hasičských hadic. Dnes je vyráběna z konopí či bavlny. Je určena k srovnání ostří břitvy před finálním obtažením na kožené straně obtahovacího řemene. Pro lepší srovnání ostří se na její povrch nanáší křídová pasta.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gurta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Gurta ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Gurta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Gurta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Gurta ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Gurta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gurta například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Gurta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Gurta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurta, odpověď na dotaz co je to Gurta?. Víte např. kdo to je Osel? Znáte a víte kdo je Zdeněk Troška? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.