Co je to?
Odborný výraz, definice slova Virulence. Co znamená pojem Virulence z kategorie Lékařství?

Co je Virulence?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Virulence

Virulence je název pro vlastní jedinečnou vlastnost nějakého patogenu, většinou se jedná o baterie nebo viry. Tato vlastnost se týká míry patogenity nějakého mikrobiálního kmene v porovnání s jinými kmeny stejného druhu. To znamená, že různé mikrobiální kmeny mají také různou virulenci. Určování virulence vychází ze schopnosti mikrobů vyvolávat onemocnění a dokonce při tomto onemocnění způsobit úmrtí hostitele. Pokud je virulence kmenu nízká, i když je kmen patogenní, nemusí onemocnění způsobit. V takovém případě se jedná o kmen avirulentní. Tyto méně virulentní kmeny mají význam při přípravě očkovacích látek.
Virulenci je možno snížit uměle, což se využívá u určitých druhů onemocnění a přípravě vakcíny. Tento proces byl využit například při přípravě vakcíny proti vzteklině, TBC, obrně a podobně. Známými vědci, kteří se zabývali virulencí a jejím umělým snížením, byli například Pasteur, Calmette, Guerine, Sabin a další.


Co je to Virulence? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Virulence. Co znamená pojem Virulence z kategorie Lékařství?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Virulence se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: slovník, co to je, popis, co je to Virulence?, definice pojmu, lexikon, názvosloví, odborné názvosloví, vysvětlení, definice, odborný výraz, význam slova, terminus technicus, informace, formulace, pojem, slovo, význam pojmu


Pojem Virulence je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Virulence?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Virulence je individuální vlastnost patogenu (např. bakterie či viru), která vyjadřuje stupeň patogenity určitého mikrobiálního kmene ve srovnání s ostatními kmeny daného druhu. Také se dá říci, že jednotlivé kmeny jsou různě virulentní.
Virulence se určuje například podle schopnosti mikroba vyvolat onemocnění či v rámci něho usmrtit hostitele. Kmeny, které mají tak nízkou virulenci, které téměř nezpůsobují onemocnění, ačkoliv daný druh patogenní je, se nazývají avirulentní (a daná vlastnost avirulence).

Další informace o pojmu Virulence hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Virulence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Virulence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Virulence ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Virulence na Youtube

Hledat heslo Virulence ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Virulence ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Virulence například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co znamená Virulence? resp. co přesně znamená slovo Virulence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virulence, odpověď na dotaz co je to Virulence?. Víte např. kdo to je Mary Nótár? Znáte a víte kdo je Petra Tuháčková? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Virulence i v jiné části webu než je kategorie lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Náplast, virulence, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.