Co je to?
Definice výrazu Virulence. Co znamená odborný pojem Virulence z kategorie Lékařství?

Co je Virulence? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Virulence?

Virulence je název pro vlastní jedinečnou vlastnost nějakého patogenu, většinou se jedná o baterie nebo viry. Tato vlastnost se týká míry patogenity nějakého mikrobiálního kmene v porovnání s jinými kmeny stejného druhu. To znamená, že různé mikrobiální kmeny mají také různou virulenci. Určování virulence vychází ze schopnosti mikrobů vyvolávat onemocnění a dokonce při tomto onemocnění způsobit úmrtí hostitele. Pokud je virulence kmenu nízká, i když je kmen patogenní, nemusí onemocnění způsobit. V takovém případě se jedná o kmen avirulentní. Tyto méně virulentní kmeny mají význam při přípravě očkovacích látek.
Virulenci je možno snížit uměle, což se využívá u určitých druhů onemocnění a přípravě vakcíny. Tento proces byl využit například při přípravě vakcíny proti vzteklině, TBC, obrně a podobně. Známými vědci, kteří se zabývali virulencí a jejím umělým snížením, byli například Pasteur, Calmette, Guerine, Sabin a další.


Co je to Virulence? Význam slova, termín, Definice výrazu Virulence. Co znamená odborný pojem Virulence z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Virulence můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Virulence je v sekci lékařství

Klíčová slova: lékařství, co znamená, definice, Virulence, vysvětlení, názvosloví, terminologie, význam pojmu, co je to Virulence?, přesný výraz, lékařství, terminus technicus, odborný výraz, význam, termín, slovo, pojem, definice pojmu


Pojem Virulence je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Virulence? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Virulence je individuální vlastnost patogenu (např. bakterie či viru), která vyjadřuje stupeň patogenity určitého mikrobiálního kmene ve srovnání s ostatními kmeny daného druhu. Také se dá říci, že jednotlivé kmeny jsou různě virulentní.
Virulence se určuje například podle schopnosti mikroba vyvolat onemocnění či v rámci něho usmrtit hostitele. Kmeny, které mají tak nízkou virulenci, které téměř nezpůsobují onemocnění, ačkoliv daný druh patogenní je, se nazývají avirulentní (a daná vlastnost avirulence).

Hledejte výraz Virulence v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Virulence na Youtube

Najít slovo Virulence ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Virulence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Virulence ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Virulence ve Wikizdrojích

Hledat heslo Virulence ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Virulence například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Virulence? resp. co to je Virulence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virulence, odpověď na dotaz co je to Virulence?. Víte např. kdo to je Auditor? Znáte a víte kdo je Maurizio Gucci? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.