Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atentát. Co znamená odborný pojem Atentát z kategorie Právo?

Co je Atentát?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Atentát?

Atentát je označení používané pro úmyslný útok nebo akci směřující k zabití nebo zranění významné osoby, obvykle politického, vojenského nebo veřejného významu. Cílem atentátu může být ovlivnění politické situace, změny vlády, potrestání konkrétní osoby nebo vyvolání strachu a nejistoty ve společnosti. Atentáty mohou být provedeny různými způsoby, včetně střelby, bombových útoků, otrav nebo jiných metod. Motivy atentátů bývají různé. Někdy jsou politické, když pachatelé chtějí změnit politický režim, potrestat konkrétní politiky nebo ovlivnit mínění. Jiné atentáty mohou být motivovány náboženstvím, ideologií, osobní pomstou nebo jinými faktory.
Atentáty jsou považovány za vážný zločin a jsou odsuzovány ve většině společností. Organizace a státy se obvykle zasazují o prevenci atentátů a potírání terorismu. Jejich vyšetřování a trestání jsou obvykle prioritou bezpečnostních a právních orgánů.


Co je to Atentát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atentát. Co znamená odborný pojem Atentát z kategorie Právo?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text vytvořen pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Atentát? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Atentát je v kategorii právo

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, terminus technicus, terminologie, heslo, odborné názvosloví, informace, termín, právo, definice pojmu, lexikon, co je to Atentát?, slovník, definice, význam pojmu, formulace, pojem, názvosloví


Pojem Atentát je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Atentát ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Atentát ve vyhledávači Qwant

Najít termín Atentát ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Atentát na Youtube

Zkusit najít slovo Atentát na Google.cz

Zkusit najít Atentát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Atentát například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co je to Atentát? resp. co označuje slovo Atentát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atentát, odpověď na dotaz co je to Atentát?. Víte např. kdo to je Enrico Fermi? Znáte a víte kdo je Bobby Moore? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Atentát v jiné sekci než právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, mladý soudce, atentát, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?